Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. :) Значи искам да попитам възможно ли е да споделя partition От хард диска ми към usb към друг компютър, тоест този Partition да стане нещо като външен хард диск, не знам дали ме разбрахте точно. Използвам Windows 7 x64. И ако не става през usb, ще стане ли през интернет кабел ?

П.П. Не знам дали темата е за тук, извинявам се ако не е.

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. :) Значи искам да попитам възможно ли е да споделя partition От хард диска ми към usb към друг компютър, тоест този Partition да стане нещо като външен хард диск, не знам дали ме разбрахте точно. Използвам Windows 7 x64. И ако не става през usb, ще стане ли през интернет кабел ?

П.П. Не знам дали темата е за тук, извинявам се ако не е.

Ако искате да шернете нещо към друг компютър и той да го вижда като диск ще пуснете на хост компютъра iSCSI target а на другия iSCSI инициатор. Тогава втората машина ще вижда партицията нато диск

П.П. Но шерването става през мрежата, не през USB

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да шернете нещо към друг компютър и той да го вижда като диск ще пуснете на хост компютъра iSCSI target а на другия iSCSI инициатор. Тогава втората машина ще вижда партицията нато диск

Ами аз искам да инсталирам OS на този партишън :D

П.П. Но шерването става през мрежата, не през USB

Само през безжична ?  Възможно ли е през такъв кабел: http://images.maketecheasier.com/2010/03/LAN-ethernet-cable.jpg Или пък този кабел, който се включва в два компютъра, кросов кабел ако не се лъжа беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз искам да инсталирам OS на този партишън :D

Само през безжична ?  Възможно ли е през такъв кабел: http://images.maketecheasier.com/2010/03/LAN-ethernet-cable.jpg Или пък този кабел, който се включва в два компютъра, кросов кабел ако не се лъжа беше...

1. И какъв е проблема? Нали това е партиция, която сте създал на хост компютъра

2. Аз казах мрежа, не съм уточнявал безжична. Става всякаква, жична, безжична, многожична :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този iSCSI софтуер добър ли е ? http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19867

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този iSCSI софтуер добър ли е ? http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=19867

Да, ако операционната ви система е Windows server 2008 R2

А ето и инициатора

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18986

П.П. Страхувам се че няма target  за десктоп операционни системи на Майкрософт

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ако операционната ви система е Windows server 2008 R2

А ето и инициатора

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=18986

П.П. Страхувам се че няма target  за десктоп операционни системи на Майкрософт

Да кажем, че имам и Linux Mint 13 :D

А този iSCSI специално за споделяне на пространство ли е ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем че основно е за това, но не само. Само не разбрах какъв е проблема с Линукс Минт и въпросния протокол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там става, под линукс не съм имал проблем, правите си отделна партиция или логически том и го шервате

Да, за споделяне на партиция или том като блок

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там става, под линукс не съм имал проблем, правите си отделна партиция или логически том и го шервате

Да, за споделяне на партиция или том като блок

Последен въпрос: В линукс тази "операция" по лесна ли е ? По точно в Ubuntu и дериватите му :D ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последен въпрос: В линукс тази "операция" по лесна ли е ?

хм, не е по-лесна от Windows, когато го правих за първи път ми костваше половин час да уцеля точните параметри. Но и не е нещо много сложно, а и вече има из интернет ръководства :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хм, не е по-лесна от Windows, когато го правих за първи път ми костваше половин час да уцеля точните параметри. Но и не е нещо много сложно, а и вече има из интернет ръководства :)

Ще се поразтърся за линукс и ако имам въпроси ще питам. Благодаря  и на двамата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от Koobenot
      Имам технически проблем с TV STAR T910 USB PVR, когато постая USB Flash в устройството, флашката загрява и в рамките на няколко седмици спири да работи. Изваждайки я цялата пари. Опитах се да свържа флашката към устройството посредством USB 2.0 A Male - A Female кабел (като този), с цел да не загрява, но през кабела не я разпознава. Идеи как мога да отстраня проблема? Възможно ли е да не се подават 5V на конектора за Flash памет, защото свързвайки същата флашка посредством кабела към PC, си работи нормално?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.