Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравйте на скоро направих една тема да ви питам за пц конфиг.Скоро ще го взимам пц-то и се чудя каква видео карта да взема ГТХ 770 или да изчакам АМД 8000 и да взема 8950 която е "399$".Има ли смисъл да чакам до незнам си кога и да карам на вграденото видео(4600)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай 770 и не се занимавай с глупости.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мислех,но ако трябва да чакам 1-2 месеца и има голяма разлика защо да не изчакам?

Нали уш 8000 са некст ген?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

770 е по-добра от 7950 та доколко съществена ще е разликата с 8950 нямам представа. Във всеки случай така може да си чакаш безкрайно а дори цените не са известни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравйте на скоро направих една тема да ви питам за пц конфиг.Скоро ще го взимам пц-то и се чудя каква видео карта да взема ГТХ 770 или да изчакам АМД 8000 и да взема 8950 която е "399$".Има ли смисъл да чакам до незнам си кога и да карам на вграденото видео(4600)?

И 7990 ще е доста добре в близките години според мен. Поне докато не навлезат 4k монитори. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, малко ти до сега трябваше да си купиш две конфигурации? защото имаш една тема за конфигурация на стойност 1200 лв. и втората за 1700 лв. ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай, малко ти до сега трябваше да си купиш две конфигурации? защото имаш една тема за конфигурация на стойност 1200 лв. и втората за 1700 лв. ? 

lol Даже не съм погледнал бюджета. Защо ли пита автора за next gen карти?  Цък   Че то свърши бюджета :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах в другата тема тази от 1200 не беше за мен!В началото на другия месец смятам да взема тази о 1700 и ще кача някоя др. снимка. :) Просто четох,че 8950 ще е 400$ и ако е вярно и картата излезе скоро бих взел нея вместо ГТХ770!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lol Даже не съм погледнал бюджета. Защо ли пита автора за next gen карти?  Цък   Че то свърши бюджета :)

Тази оферта е с измамно заглавие и който и прочете само заглавието и не чете надолу, а няма представа от основните характеристики на съвременните модели видеокарти, е вече прецакан:

Sapphire RADEON HD7990 3GB GDDR5 FULL

Малко под заглавието:

SAPPHIRE HD 7970 3GB GDDR5

посочена цена:

1 153,00 лв

Актуална цена към 15.11.2012 12:37

Актуална цена:

Цена: 716.54 лв

от тази оферта

Модела предлаган на офертата която си посочил, е с референтен дизайн и по-ниски параметри от модела който аз показвам, но са от един производител и с еднакъв графичен процесор.

Моля когато давате съвети, уверете се че не подвеждате колегите! Иначе, е възможно да си прав, че автора на темата нещо не се е дообяснил...

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7990 е с два чипа на 7970. Цената и е точно толкова. 

Линка май наистина не е точен, но не ми се ровеше в гугъл. Така или иначе автора няма да я купи. :)

Цък

А пък в жар както винаги 50% надценка.... цък   .... как ли още съществува тая жалка фирма...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7990 е с два чипа на 7970. Цената и е точно толкова. 

Я пак?! Ей като един път оака положението, гледаш и да размажеш наоколо. Намери ми толкова евтина неупотребявана 7990 и идвам при теб да те черпя бира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пак?! Ей като един път оака положението, гледаш и да размажеш наоколо. Намери ми толкова евтина неупотребявана 7990 и идвам при теб да те черпя бира.

Както казах не съм се потрудил допълнително защото е явно че автора няма да я купи. Мисля че се изказах най учтиво и няма смисъл след като не знаеш нещо, после да се заяждаш за цената. Да поддържаме добрия тон? 

Няма да е точно 1151лв, май не се изразих правилно, но цената не е далече. По интернет трудно се намира какъвто и да е линк. Тази карта не е много търсена на нашия пазар. Може все пак да се хванем под ръчичка и да обиколим из магазините да видим коя ще е най-добрата цена, но няма да е в жар. 999$ е в щатите. Това е без промоции и подобни. Имам приятел в Англия там задължително са по евтини и може да ми я изпрати с багажа си. Имаш ли интерес да попитам? Нещо повече ще трябва да черпиш от бира обаче. 

P.S. Май ти оака положението и замазваш наоколо не аз.

P.S.S. По-високата цена все пак е в подкрепа на всичко което казах по-горе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не съм се потрудил допълнително защото е явно че автора няма да я купи. Мисля че се изказах най учтиво и няма смисъл след като не знаеш нещо, после да се заяждаш за цената. Да поддържаме добрия тон? 

Няма да е точно 1151лв, май не се изразих правилно, но цената не е далече. По интернет трудно се намира какъвто и да е линк. Тази карта не е много търсена на нашия пазар. Може все пак да се хванем под ръчичка и да обиколим из магазините да видим коя ще е най-добрата цена, но няма да е в жар. 999$ е в щатите. Това е без промоции и подобни. Имам приятел в Англия там задължително са по евтини и може да ми я изпрати с багажа си. Имаш ли интерес да попитам? Нещо повече ще трябва да черпиш от бира обаче. 

P.S. Май ти оака положението и замазваш наоколо не аз.

P.S.S. По-високата цена все пак е в подкрепа на всичко което казах по-горе. 

Както и да го увърташ под 1350лв. е невъзможно да я намериш където и да е по света към момента. Цени около тази  са в магазини в САЩ или други дестинации от където при внасянето се дължат митнически такси и така. Ясна ми е идеята с която си написал коментара си, но това не значи че с него не подвеждаш и не мисля, че си намерил добър начин да се обясниш.Можеше просто да го кажеш в прав текст, без(меко казано) неудачният пример за оферта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

770 е около 700 лв. та дори оная цена от 1 150 лв. да беше реална това е много над бюджета. В крайна сметка ако имаше толкова пари човека щеше да се чуди дали да вземе 780.

А и не е ясно захранването какво е.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал че изкам 7990,а питах има ли смис да чакам до излизането на 8000 серия на АМД!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм казвал че изкам 7990,а питах има ли смис да чакам до излизането на 8000 серия на АМД!

Не особено, защото за да намалеят цените, които в началото като за нов продукт ще са надути, ще мине още време...Та ако вече имаш 780-830лв(в зависимост от марка и модел, (може и по-малко, ако хванеш промоция на някоя фирма)). отделени само за видеокарта HD 7970 GHz Edition  Разбира се, съответно ще трябва добър захранващ блок, карта от този клас не може да се храни от някое обикновено китайче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 770  не е ли по-добра от 7970?Гледал съм бенчмаркове в ананд и 770-ката е по-добра.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX 770  не е ли по-добра от 7970?Гледал съм бенчмаркове в ананд и 770-ката е по-добра.

Общо взето...разликата е несъществена. Зависи какви модели се противопоставят. Дали такива с референтни честоти или заводски оверклокнати, зависи какви игри, на какви резолюции и настройки се пускат. По-скоро е въпрос на фенщина и на това на каква цена ще изпаднат оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  По скоро съм фен на АМД не на Нвидиа,но предпочитам да взимам по-доброто!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

*  По скоро съм фен на АМД не на Нвидиа,но предпочитам да взимам по-доброто!

Вариантите са малко. Поне от към NVIDIA GTX770. 

Тези който смятам, че са без сносно качество: 

PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 705.94 лв.

PALIT GTX770 2G GD5 713.49 лв.

Тези с утвърдено качество: 

GB GTX770 GV-N770OC-2GD 778.64 лв.

И трите последни с най-високи цени, и най-качествени видеокарти: 

Gainward GeForce GTX 770 Phantom 825.43 лв. 

ASUS GTX770-DC2OC-2GD5 837.57 лв.

Gainward GeForce GTX 770 881.19 лв.

Като се има в предвид, че качеството е най-вече при Asus. При AMD положението е така:

SAPPHIRE HD7970 3GB GDDR5 BULK 716.54 лв. - бюджетна видеокарта, но е bulk. 

Качеството пак е при Asus: 

ASUS HD7970-DC2T-3GD5 3GB GD5 777.26 лв.

XFX Double D FX797GTDFC Radeon HD 7970 GHz Edition  790.42 лв. - за тази принципно не бих си и помислих да я закупя, но всеки с мнението си. Славеха се с високите температури и т.н. 

И вече най-производителните: 

SAPPHIRE VAPOR-X HD7970 3GB G5 822.06 лв.

Sapphire HD7970 VAPORX GHZ EDITION 3G GDDR5 822.56 лв. - тази е с 1 GHz ядро, с boost 1050 MHz ядро. Както и цената не се различава. Но определено тези две карти си заслужават, най-малко заради охлаждащата система, ниските температури, и потенциала за висок overclock. 

Но това всичко зависи най-вече от бюджета Ви. Да вметна пак, че палит никак не са качествени, поне по мой наблюдения, освен може би Jetstream. 

Хайде успех в избора! 

Редактирано от Masterplay (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вметна пак, че палит никак не са качествени, поне по мой наблюдения

Бихте ли споделили вашите наблюдения!

Забравяте още един производител на качествени видеокарти:

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2770-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли споделили вашите наблюдения!

Забравяте още един производител на качествени видеокарти:

http://eu.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=02G-P4-2770-KR&family=GeForce%20700%20Series%20Family&uc=EUR

EVGA  определено произвеждат качествени видеокарти,но не харесвам по-старите поколения с фирмения охладител на EVGA.От старата генерация мого добри са картите с водно охлаждане като GTX 580.На новата серия GTX 770,780 освен фабричния овърклок поставиха и великолепно охлаждане -ACX Cooling -Active Cooling Extreme.Последваха и множество награди на различни изложения за компютърен хардуер на които техните продукти печелят първи места.Като допълнение при тестове този модел се представя отлично и работи при по-ниски температури от стандартния охладител на Nvidia на референтните модели.Също така много лесно може да се прави овърклок,въпреки ,че картите са със завишени честоти от стандартните още при производствения процес.Просто един великолепен продукт !Публикувано изображение

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не забравяме и MSI N770 Lightning GeForce GTX 770 2GB 256-bit GDDR5 PCI Express 3.0 SLI Support Video Card

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от El Shaarawy92
      Имам следната конфигурация - Pentium G2020, Nvidia GT9500, 4GB RAM, 500HDD, XFX TS 430W. Искам да си закупя по - добро видео. Компютърът  се използва за игри, като не е задължително най  - новите заглавия да се играят на най - високи изисквания, а просто искам добър FPS.Всъщност основно играя игри като LoL, CS:GO и Fifa, които не са толкова тежки. Въпросът ми е, какво трябва да е, защото процесорът е стар и изобщо има ли смисъл от ново видео. Може и втора ръка. Ако няма смисъл, то е време за смяна на дъното и процесора.
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.