Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, Колеги! Отново ми се налага да се допитам до Вас по един неприятен повод. Налага ми се да си закупя охранителна камера.

Преди около месец ми срязаха гумата на колата. Вчера ми бяха разхлабили болтовете на джантата. Някой очевидно ми "има зъб". Нямам никакви конфликтни отношения с никой и няма начин да разбера, кой го е направил. Неприятно ми е всеки път като излизам да си оглеждам внимателно всеки един елемент на колата и да се притеснявам, да не се случи нещо застрашаващо здравето ми. Колата ми се намира пред блока. Живея на третия етаж и осветлението пред блока не е достатъчно добро. Разглеждам в интернет камери за нощно виждане от порядъка на 50-60лв.

Моля да споделите мнения над даден модел или марка. Желателно е да мога да я закупя от Пловдив, но не е задължително. Иска ми се да снима достатъчно добре, че да мога да различа човека, който "бара" колата ми, като предполагам, че е някой съсед. Камерата ще се сложи под навеса на терасата и няма да се набива на очи. Ще снима пряко надолу от  третия етаж, като разстоянието до колата е 8-9 метра.  Ще си инсталирам приложение на компютъра и вечер като си лягам ще я включвам да записва. Ще съм благодарен да ми препоръчате нещо и да ми дадете съвет как да процедирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен това е загубена кауза. Дори камери с цени от порядъка на 250-300 лв., с опция за нощно снимане, не вършат никаква работа. Реално се заснемат само силуети, без яснота на образите и си е чиста проба набутване.

Редактирано от pataran (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре разбери кой може да е бил вместо да слагаш камери. И без това на всеки сантиметър из големите градове има камери остава и по терасите да тръгнем да ги слагаме. Дори е възможно някой минувач да те осъди задето твоята камера го е снимала да минава покрай колите без неговото съгласие. Колата е просто предмет. Какво ти пука за една гума толкова. Гледай си семейството и вие да сте добре, останалото се нарежда някак си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре разбери кой може да е бил вместо да слагаш камери. И без това на всеки сантиметър из големите градове има камери остава и по терасите да тръгнем да ги слагаме. Дори е възможно някой минувач да те осъди задето твоята камера го е снимала да минава покрай колите без неговото съгласие. Колата е просто предмет. Какво ти пука за една гума толкова. Гледай си семейството и вие да сте добре, останалото се нарежда някак си.

Вярно е,че колата е само предмет,но я си представи утре някой да му източи и спирачната течност!Не,че нещо,но една гума е от 80-до 200 лв (в зависимост от гумата) и ако трябва да сменяш през седмица,къде ще ти излезе сметката?

Според мен трябва да се подаде жалба и в полицията,може все пак да свършат нещо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал съм,. че ми бяха разхлабени болтовете на джантата! Ако имаш желание да ги разхлабим пак и да ти дам да покараш извън града с 90-100км/ч, както на мен ми се налага постоянно пък да видим какво толкова може да се случи. Според вас как да разбера, кой би могъл да е освен да го заснема?  Проблема ми е сериозен и искам сериозни изказвания с конкретни съвети, а не празни приказки. Извинявам се ако прозвучи като заяждане (не е) , но замисляте ли се изобщо преди да пишете?

Моля да ми пишете единствено по темата за камерата без ненужни изказвания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човека който му прави мръсотии му е познат - колкото и лошо да дава тая камера ще го познае , а човека който върши тая работа е точно такъв .

Блока / паркинга е добре осветен :D тоя простак или си му паркирал на мястото :( абе има си начини да ти каже - това не е начина който може да убие човек/хора :no-no:

И за майтап - ето една охранителна камера :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако човека който му прави мръсотии му е познат - колкото и лошо да дава тая камера ще го познае , а човека който върши тая работа е точно такъв .

Блока / паркинга е добре осветен :D тоя простак или си му паркирал на мястото :( абе има си начини да ти каже - това не е начина който може да убие човек/хора :no-no:

И за майтап - ето една охранителна камера :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

То ако става на въпрос за такива "камери",в практ*кер се продаваха преди време макети на камери за по 15-20лв и изглеждаха като истински :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно това е проблема, че с никой нямам и не съм имал дразги. Със сигурност е някой, който ме познава, защото на брат ми колата стои точно до моята и е  по-нова и скъпа и е от същата марка като моята. Не очаквам да снима в HD качество, но си мисля, че каквото и да е то ако видя познат човек ще го позная кой е. Заглеждам за сега тази и тази камера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си купя камера за видеонаблюдение. Последно се склонявам към IP камера, но не съм сигурна какъв модел. Ако може някой да ми препоръча модел, от който е доволен? Разглеждам и захранващи блокове от http://videonabliudenie.eu/zahranvashti-blokove/понеже мисля да си вземам няколко камери и не знам, дали ще имам нужда от такъв. Не знам и дали ще имам нужда от записващо устройство, имам стар компютър и ако има възможност него да използвам, би било много добре. Ако може някой да ме ориентира, бих била много благодарна.

Редактирано от Ивана (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ивана, какъв ти е бюджета? Аз съм с такава IP камера , но ми струваше немалко пари. Впоследствие гледах подобна камера на друго място на промоция, за около 350 лева можеш да си вземеш нещо доста качествено. Ползвам я от половин година и повече, досега не съм имал проблеми. Вече според нуждите си можеш да си намериш и нещо по-евтино. Най-добре попитай директно в някой магазин, да ти обяснят, че аз се лутах доста време докато разбера какво ми трябва.

Редактирано от firerose (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.