Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Попадна ми предложение за готов компютър + монитор(Acer 22" G225HQV) за 400 лв.  със следните характеристики:

Това са параметрите на компютъра:

Motherboard - Biostar N68S3+

Видето е вградено - NVIDIA GeForce 7025 515mb AMD Sempron 140 2.7GHz AM3

RAM - Power Quotient 2GB DDR3-1333 (667MHz) PSU, 450W, Trendsonic 120mm, ATX

Компютъра не е при мен, но ако Ви трябва повече информация, ще се постарая да я получите.

Компютъра ще се ползва предимно за игри, но в момента ме интересува дали може да се ъпгрейдне и заслужава ли си?

Ако ъпгрейда е възможен - няма да се прави сега, просто питам информативно.

Благодаря за отделеното внимание. :)

Редактирано от Stereo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре, събери още малко пари, пусни една тема тук, колегите ще ти изготвят, много по-добра конфигурация от тази.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари не е възможно да се сглоби машина за игри особено с монитор. Това което ти предлагат не става и дори да му се купи видеокарта пак ще е дърво.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи външна видеокарта, но даже и среден клас такава ще се спъва от процесора. Според страничката с описание на дънното, най-производителното нещо, с което може да се смени въпросният, е някой Phenom II x4, само не знам колко ще е рентабилно. Поддръжка на AM3+ не виждам, така че ако ще се купува процесор за това дъно, по-добре да се погледне за офертичка на старо.

Какъв е бюджетът (поне ориентировъчно)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджет няма, защото не съм събрал почти нищо и за да няма похабени усилия на вятъра, просто реших да попитам дали тази конфигурация(ако може да се нарече така) си заслужава, защото я предлага 1 познат.

Следя форума редовно и ми е ясно как стоят нещата, когато събера достатъчно пари, ще си пусна тема, за момента няма смисъл от такава, защото никой не обича "направете ми конфигурация, парите ще имам до няколко месеца". :money6: :nono:

Темата може да се заключи вече.

Благодаря Ви за информацията и отделеното време. :)

Редактирано от Stereo (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, малко съм разсеян и чета по диагонал и пропуснах факта, че конфигурацията не е купена още. От въпросното предложение според мен може да се вземе монитора за 100-150 лева, а по-нататък - и компютър за 600-700 лева примерно, колкото според мен е абсолютния минимум за нещо, което горе-долу ще става за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, малко съм разсеян и чета по диагонал и пропуснах факта, че конфигурацията не е купена още. От въпросното предложение според мен може да се вземе монитора за 100-150 лева, а по-нататък - и компютър за 600-700 лева примерно, колкото според мен е абсолютния минимум за нещо, което горе-долу ще става за игри.

Няма проблем.

Попитах дали е възможно само монитора, но вървят комплект.

За бюджета на компютъра съм решил, да е минимум 1 000 лева, но има време докато събера въпросните пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем.

Попитах дали е възможно само монитора, но вървят комплект.

За бюджета на компютъра съм решил, да е минимум 1 000 лева, но има време докато събера въпросните пари.

Правилен избор колега , няма смисъл сега да набиваш пари за нещо морално остаряло!

Събери си парички и с колегите ще предложим нещо актуално с възможност за бъдещи упгрейд,  което финансово наистина да си залужава!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за 400лв може да се направи ъпгрейд на този конфиг с ново CPU карта и захранване :

BB код:
Обща стойност - 394.73 лв. с ДДС

Иначе наистина това са малко пари но сега видях че ти мислиш за около 1000лв а тва информативно.
Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем и аз не се изразих много правилно, за което се извинявам. Дадените компоненти са на въпросния компютър, който ми предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари може да си вземеш много по-добра конфигурация втора употреба, отколкото ти предлагат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.