Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, преди малко си купих таблет Acer Iconia. При закупуването попитах служител и той ми обясни, че има GPS. След покупката отварям си аз менюто, натискам Navigation и цял един час ми изписва "Waiting for location", а след това, че приложението изисква интернет, към какъвто в момента устройството не е свързано. Ако проблема е в това, че няма сложена карта, бихте ли ми обяснили как да я наглася и откъде изобщо да е взема. Благодаря предварително

п.п. - GPS-а не е A-GPS, това уточнение забравих. Затова и се чудя защо изисква интернет.

п.п.2 - не е от GPS настройките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди малко си купих таблет Acer Iconia. При закупуването попитах служител и той ми обясни, че има GPS. След покупката отварям си аз менюто, натискам Navigation и цял един час ми изписва "Waiting for location", а след това, че приложението изисква интернет, към какъвто в момента устройството не е свързано. Ако проблема е в това, че няма сложена карта, бихте ли ми обяснили как да я наглася и откъде изобщо да е взема. Благодаря предварително

п.п. - GPS-а не е A-GPS, това уточнение забравих. Затова и се чудя защо изисква интернет.

п.п.2 - не е от GPS настройките

Става дума за СИМ карта, за да ползвате интернет през мобилния оператор. А му трябва за да изтегли картите

И проверете дали е включен GPS-а, по подразбиране не е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за СИМ карта, за да ползвате интернет през мобилния оператор. А му трябва за да изтегли картите

И проверете дали е включен GPS-а, по подразбиране не е

Включен е. Значи трябва да се свържа към Интернет, да изтегли картите и оттам нататък вече няма да му е необходима Wi-fi/3G връзка, нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включен е. Значи трябва да се свържа към Интернет, да изтегли картите и оттам нататък вече няма да му е необходима Wi-fi/3G връзка, нали?

Зависи. Трябва да изтеглите картата на определена област за офлайн ползване, чак тогава няма да има нужда от връзка. Но една забележка: ако ще ползвате wi-fi трябва да сте на открито с видимост до сателитите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От толкова различни видове навигационен софтуер, който можеш да инсталираш на този таблет, си избрала да се мъчиш точно с вградения гугълски ...  :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.