Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAI IVAN

Пълел новак в сферата на Android устройствата нуждаещ се от малко помощ

Препоръчан отговор

Днес си закупих таблет http://www.phonearena.bg/phones/Lenovo-IdeaTab-A2107_id7611

Като го отворих и видях,че има много приложения които няма да използвам и се помъчих да ги изтрия,но не успях,ами само го деактивирах.Реших да попрочета тук там и разбрах ,че да съм можел да ги трия ,трябвало да имам някакъв файл или нещо подобно,за да мога да разглеждам скрти папки и файлове .После прочетох още и за някаква роотване.Ама нищо не разбрах.

Нямам точно определени въпроси.Ако може да ми помогнете да си направя таблета годен за ползване.Имам предвид да мога да трия да слагам свободно приложения и т.н.

А също и ,ако може да ми препоръчате приложения ,които са да ги наречем задължителни.

Благодаря предварително.

ПС:Знам ,че сега веднага ще има някой ,който ще каже че има търсачка.Ама просто каквото и да намеря ,не мога да се оправя,и затова реших да пусна тема за собствения си проблем.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Settings Apps? На моя така ги трия, но е различен. Можеш и от Google Play да ги триеш изтеглените от там, но тези са вградени.

Същата работа е и при твоя.

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideatab_a2107a_ug/data/EN/chapter01.html

1-11 виж

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Settings Apps? На моя така ги трия, но е различен. Можеш и от Google Play да ги триеш изтеглените от там, но тези са вградени.

Същата работа е и при твоя.

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideatab_a2107a_ug/data/EN/chapter01.html

1-11 виж

Мерси за отговора.Но сега прочетох една статия и в нея пишеше какаов означава роот,за да може да премахваш приложения ,които са администрторски.Сега само ,че с това роотване незнам как да се справя. Иначе благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора.Но сега прочетох една статия и в нея пишеше какаов означава роот,за да може да премахваш приложения ,които са администрторски.Сега само ,че с това роотване незнам как да се справя. Иначе благодаря.

Защо ви трябва на баир лозе. Какво толкова ви пречат приложенията? Ползвайте си го както е и не се занимавайте с щуротии

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ви трябва на баир лозе. Какво толкова ви пречат приложенията? Ползвайте си го както е и не се занимавайте с щуротии

Да прав сте,но в момента имам пълна страница с приложения които няма да използвам.Например имам 2 плаъер само за музиката,а мога просто да си сложа само един който да отваря всичко(и музика,и филми).И за какво са ми приложения които няма да използвам.Ако може дами помогнете ще съм благодарен.Ако може да ми обясните как да си го роотна,за да мога да имам администраторски въможности,ще съм ви благодарен.

Поздрави : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си новак не само в сФерата на Андроид,но и в сФерата на правописа... Не се заяждам,просто отбелязвам очевадните грешки в заглавието !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да прав сте,но в момента имам пълна страница с приложения които няма да използвам.Например имам 2 плаъер само за музиката,а мога просто да си сложа само един който да отваря всичко(и музика,и филми).И за какво са ми приложения които няма да използвам.Ако може дами помогнете ще съм благодарен.Ако може да ми обясните как да си го роотна,за да мога да имам администраторски въможности,ще съм ви благодарен.

Поздрави : )

Добре де, какво смятате че ще постигнете като ги премахнете? По-малко икони? Това е детско, пак ви казвам: не поправяйте нещо, което работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си новак не само в сФерата на Андроид,но и в сФерата на правописа... Не се заяждам,просто отбелязвам очевадните грешки в заглавието !

Опа .Малка грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опа .Малка грешка.   

Има още една грешка  ,мисля че няма дума "пълел" :) П.П.Можеш да ме мразиш и псуваш на воля ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, какво смятате че ще постигнете като ги премахнете? По-малко икони? Това е детско, пак ви казвам: не поправяйте нещо, което работи

Беше прав .Всичко окепазих.Таблета е пълен блокаж.Да му се невиди.Ако не е проблем може ли да ми предложите някакви вариянти да възтановя заводските настройки.Все едно сега сме го взели от магазина.В момента е блокирюл екрана и нищо не работи.

Оффф.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не попитате там където ви даваха съветите и инструкциите за да стигнете до този блокаж ? Едно нещо ако работи не го подобрявайте още повече и ако не знаеш какво правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не попитате там където ви даваха съветите и инструкциите за да стигнете до този блокаж ? Едно нещо ако работи не го подобрявайте още повече и ако не знаеш какво правиш.

Там е въпроса ,че не питах ,ами четох по някви форуми без никой да ми го е препоръчал точно на мен .

Ама сега го рестартирах и всички е наред .Само не мога да си пусна мобилния интернет.

Днес жената в М-тел промени някакво име и врътката стана.Ама сега като незнам какво да правя,кака да си го пусна.

ще съм благодарен на помощ,по този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да въведеш на мтел настройките за мрежа APN ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бай Иване , за твоя таблет има доста информация ,но на руски и англииски - как да го роотнеш , какви програми можеш да махнеш и прочие . Ето ти линк към руски сайт за получаване на роот (4пда) >  http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=286687&st=1700#entry20398341

Дано да разбираш руски  , в руските форуми винаги получаваш помощ ,без да ти обясняват какъв "идиот" си и колко си "глупав", за това че питаш  за нещо  ,което не знаеш .

По правило в български форум първо ти се обяснява как "нищо не става от теб" , как не "задаваш правилно въпроси" и т.н. и после някой "авторитетно" обяснява нещо с недомлъвки и уточнения - че може и иначе ама "ти си питал по кофти начин" и затова така .

Ако не си на ти с руския , тогава потърси в xda , на англииски .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не казва че е идиот, ама стигнал си до kaldata.com, задаваш си някакъв въпрос, влезнал си във що годе форум, където е IT насочен, ама вземи прочети, ограмоти се преди да питаш... Тъй или иначе си стигнал до тук, що да не прочетеш още малко по проблема който пряко те засяга?... Ами сега... що било рут, що туй, що онуй... Никой не се е родил научен, ама ти написа ли в търсачката "ANDROID" да видиш дали калдата ще ти е първия избор?... Просто питам. И по принцип можеш да поправиш към по-добро нещото, което работи (capnemo не е прав), ама пане бегла представа да имаш какво правиш. Можеш, да, можеш да премахнеш каквото искаш, камо ли дразнещи приложения на мобилен оператор и т.н. Аз съм за рут, за махането на боклука от Android устроиствата и като цяло за това, да си притежаваш джаджката пълноценно. Махай, ама преди да задаваш въпрос какво да махаш, се ограмоти като цяло за Андроид и да знаеш, че това няма нищо общо с Windows и с домашния ти компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да въведеш на мтел настройките за мрежа APN ...

Оправих го без да искам. Иначе благодаря за отговора.

Лек ден.

Бай Иване , за твоя таблет има доста информация ,но на руски и англииски - как да го роотнеш , какви програми можеш да махнеш и прочие . Ето ти линк към руски сайт за получаване на роот (4пда) >  http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=286687&st=1700#entry20398341

Дано да разбираш руски  , в руските форуми винаги получаваш помощ ,без да ти обясняват какъв "идиот" си и колко си "глупав", за това че питаш  за нещо  ,което не знаеш .

По правило в български форум първо ти се обяснява как "нищо не става от теб" , как не "задаваш правилно въпроси" и т.н. и после някой "авторитетно" обяснява нещо с недомлъвки и уточнения - че може и иначе ама "ти си питал по кофти начин" и затова така .

Ако не си на ти с руския , тогава потърси в xda , на англииски .

Еми какво да ви кажа.Хора всякакви.Иначе по темата.Аз този сайт го видях,ама като не разбирам нищо от руски.Сега ще се пробвам да в този xda дано се оправя.

Благдаря за включването.

Лек ден : )

Никой не казва че е идиот, ама стигнал си до kaldata.com, задаваш си някакъв въпрос, влезнал си във що годе форум, където е IT насочен, ама вземи прочети, ограмоти се преди да питаш... Тъй или иначе си стигнал до тук, що да не прочетеш още малко по проблема който пряко те засяга?... Ами сега... що било рут, що туй, що онуй... Никой не се е родил научен, ама ти написа ли в търсачката "ANDROID" да видиш дали калдата ще ти е първия избор?... Просто питам. И по принцип можеш да поправиш към по-добро нещото, което работи (capnemo не е прав), ама пане бегла представа да имаш какво правиш. Можеш, да, можеш да премахнеш каквото искаш, камо ли дразнещи приложения на мобилен оператор и т.н. Аз съм за рут, за махането на боклука от Android устроиствата и като цяло за това, да си притежаваш джаджката пълноценно. Махай, ама преди да задаваш въпрос какво да махаш, се ограмоти като цяло за Андроид и да знаеш, че това няма нищо общо с Windows и с домашния ти компютър.

В интернет има толкова мнго материал,че свят да ти се завие.Точно по този начин с ограмотяването ,снощи пре***х (с извинение,просто това е точната дума за това което се случи с таблета)след като се опитах до го руутна без никой да ми даде съвет(как да го руутна ,а не трябва ли да го руутна).Всичко блокира .Оправих го с възтановяване на зоводските настройки.Затова винаги питам,за да могат да ми обяснят точно на мен ,по моя проблем.Нязнам защо като някой пусне тема в този форум,и вече има приблизително подобна(казвам приблизително,а не еднаква),веднага може никой да не му даде съвет,но със сигурност ще му кажат ,че има търсачка,малко да се поразрови сам и т.н.

Лек ден ти благодаря за мнението : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.