Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Настройка на D-LINK DI-524


Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да настроя рутера да приема интернета по Wi-fi. С компютъра е свързан с кабел. Може ли да стане с този рутер. Ще се радвам на всяка помощ, информация, или идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да настроя рутера да приема интернета по Wi-fi. С компютъра е свързан с кабел. Може ли да стане с този рутер. Ще се радвам на всяка помощ, информация, или идея.

 

Добре дошъл във форума виждам, че това ти е първия пост, но би ли преформулирал въпроса си, че така е малко неясно какво искаш да направиш. Дай и повече инфо и ще помагаме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да е неясно? Човека иска да приема безжичен интернет с рутера. Вероятно са му резнали кабела или е намерил безплатен във въздуха. Ако пита мен, за целта му трябва нещо подобно:

 

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как да е неясно? Човека иска да приема безжичен интернет с рутера. Вероятно са му резнали кабела или е намерил безплатен във въздуха. Ако пита мен, за целта му трябва нещо подобно:

 

Публикувано изображение

 

 

Ем, аз не искам да гадая и да стреляме на посоки, защото ми се струва, че е по-лесно да уточни идеята си и тогава да помагаме. Ти щом си сигурен в това, което иска, ок. То за това е форум и всеки си изказва мнението, ето аз съм се объркал, съответно той подминава поста ми, но ти си разбрал какво цели човека и си му помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Работата е горе-долу каквото пише bildera_. Един роднина на село ми подава нет по въздуха и понеже това рутерче остана от сестра ми и нямам Wi-fi адаптер ако има начин да ги спестя тия 30-тина лева. Компютъра е с хр, интернета който ми подават е от мегалан, рутера е версия б4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Работата е горе-долу каквото пише bildera_. Един роднина на село ми подава нет по въздуха и понеже това рутерче остана от сестра ми и нямам Wi-fi адаптер ако има начин да ги спестя тия 30-тина лева. Компютъра е с хр, интернета който ми подават е от мегалан, рутера е версия б4.

Ами има и за по-малко от 30. Например за 12 лева. И ако те са ти  много...не знам. Тогава вземай флашка от Глобул за 5 лева на месец.  А за рутера не мога да ти помогна. 99% съм сигурен, че това което искаш няма как да стане, но нека по-запознатите кажат. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 Работата е горе-долу каквото пише bildera_. Един роднина на село ми подава нет по въздуха и понеже това рутерче остана от сестра ми и нямам Wi-fi адаптер ако има начин да ги спестя тия 30-тина лева. Компютъра е с хр, интернета който ми подават е от мегалан, рутера е версия б4.

Ако съм ви разбрал правилно искате да ползвате интернет от безжична връзка. Търсете маршрутизатор, който поддържа WISP

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От къде да си купя за 12 лева? Прерових нета и за по-малко от 19 не видях. Да разбирам ли че този рутер не поддържа WISP?

Не мисля че поддържа. А тези, които поддържат са мисля над 30,35 лева

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Примери

Безжичен USB адаптер

Безжичен PCI адаптер

 

и още

 

 Работата е горе-долу каквото пише bildera_. Един роднина на село ми подава нет по въздуха и понеже това рутерче остана от сестра ми и нямам Wi-fi адаптер ако има начин да ги спестя тия 30-тина лева. Компютъра е с хр, интернета който ми подават е от мегалан, рутера е версия б4.

 

ПП. А с написаното от теб , по добре е да се замислите за по голям бюджет :D нали като гледаш тая мижава флашка - той рутера трябва да е до нея :) колко далеч от вас е рутера и имате ли на представа какво е покритието във вас ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Явно рутера ми няма да свърши работа и ще трябва да се пазарува.

 

Това не е съвсем така. До колкото си спомням, ако се конфигурира WDS в D-link-a, може и да стане работа. Сигурен съм, че преди време правих подобни аритметики с 2 рутера D-link и единият беше точно DI-524. Забравил съм как точно ставаше, имаше някакви завъртулки, ама... Обаче както казах и по-горе има много неизвестни, като например какъв е др рутер, до колко имаш достъп до него, защото вероятно и него трябва да настройваш и т.н. Друг е въпроса дали си заслужава и колко ти се иска да спестиш тия 15-20 лв. за wi-fi адаптер, както са те посъветвали колегите, та да се разминеш с някой друг бял косъм по главата.

 

 

П.П.

 

От вчера настана мълчание по темата, а тя ми стана доста интересна. Редактирам поста си днес, за да не правя нова тема и с цел развитие на тази. През последните 2 г. спрях да пиша често във форума, но напоследък забелязвам, че много теми остават ей така висящи, без решение на конкретен проблем на питащия.

 

Ами има и за по-малко от 30. Например за 12 лева. И ако те са ти  много...не знам. Тогава вземай флашка от Глобул за 5 лева на месец.  А за рутера не мога да ти помогна. 99% съм сигурен, че това което искаш няма как да стане, но нека по-запознатите кажат. 

 

Цитирам поста ти, не с лоша мисъл, а за да ти отговоря, кое точно не ми стана ясно в началото, когато автора пусна темата. Предполагам се досещаш вече. Писах така, защото с времето съм се убедил, че когато има ясна цел има и ясен път до достигането и. 99% са доста и трябва да си много сигурен в това, което казваш. Не го приемай като упрек, моля те! Просто искам да развием темата, защото би била полезна.

 

Та питането ми е към всички: Автора вероятно се е спрял на решението да си закупи wi-fi адаптер и вероятно това е правилното, но според вас колеги, съществува ли теоретично решение на това, което конкретно се иска? Според мен, да и това не трябва да се изключва като вариант веднага. Кажете вие, ще е интересно да развием темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...