Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , имам един малък проблем и се надявам да ми помогнeте. Преди 1 седмица инсталирах Windows 7 в Windows XP на диск D , но понеже не ми тръгна след това форматирах диск D и го премахнах. Проблема е такъв , че сега като пусна компютърът ми излиза ето това : post-339226-0-04404700-1371977466_thumb.

Всеки път трябва да избирам Windows XP , понеже Windows 7 вече e изтрит. Та въпроса ми е има ли начин да направя така като пусна комютърът направо да ми зарежда Windows XP.  

Ето още малко снимки : post-339226-0-93308900-1371977728_thumb.

post-339226-0-15267600-1371977743_thumb.

Благодаря предварително. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш EasyBCD и оправяш буут лоудъра. Ако не разбираш, по-добре не пипай.

Редактирано от cyborg_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А друг начин няма ли ?  

Преинсталирате на  чисто ОС. Kато изтриете малкият 8 MB дял на XP, както и малкият дял за 7-цата. За да нямате проблеми.

Разбира се основния дял (C:) се форматира също.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start –> Run -> и в полето пишеш MSCONFIG Избираш Boot.ini! > натискаш Check All Boot Paths. MSConfig ще провери всеки ред от Boot.ini и при неактуални редове ще ти изпише съобщение че има невалиден ред(нещо подобно беше). Избери "Yes" за потвърждение на премахване на невалидните редове!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start –> Run -> и в полето пишеш MSCONFIG Избираш Boot.ini! > натискаш Check All Boot Paths. MSConfig ще провери всеки ред от Boot.ini и при неактуални редове ще ти изпише съобщение че има невалиден ред(нещо подобно беше). Избери "Yes" за потвърждение на премахване на невалидните редове!

Ето какво ми излезе : http://imm.io/1a7Uv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам един малък проблем и се надявам да ми помогнeте. Преди 1 седмица инсталирах Windows 7 в Windows XP на диск D , но понеже не ми тръгна след това форматирах диск D и го премахнах. Проблема е такъв , че сега като пусна компютърът ми излиза ето това : Публикувано изображениеBootMenu_2.jpg

Всеки път трябва да избирам Windows XP , понеже Windows 7 вече e изтрит.

Та въпроса ми е има ли начин да направя така като пусна комютърът направо да ми зарежда Windows XP.

Ето още малко снимки : Публикувано изображениеsadasd.JPG

Публикувано изображениеasdsadsadasda.JPG

Благодаря предварително. ;)

Тук във Нотепада / третата ти снимка/ изтрий всичко и постави следното:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

И го затвори.После там приложи / ОК....

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А неможе ли просто да се форматират двете части на харда и да направиш чиста преинсталация наново ?

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.