Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

borisfx

Проблем с флашка - мисли се за хард диск

Препоръчан отговор

Имам една флашка SanDisk 8 GB която иначе си работи обаче проблема е че упорито се мисли за хард диск. Ето снимка:

Публикувано изображение

Това ограденото със зелено е въпросната флашка която Уиндоуса винаги разпознава като хард диск и я слага в раздела на Hard Disk Drives. По-надолу е една нормална флашка, която Уиндоуса коректно разпознава като флашка и си я слага в раздела Devices with Removable Storage.

Та тази флашка в зеленото какво ли не съм я правил - сто пъти съм я форматирал с какви ли не инструменти с надеждата че ще започне да се държи като нормална флашка обаче не става и не става - Уиндоуса си я познава като хардиск и толкоз....

Проблема е сериозен защото скоро исках да я използвам да кача на нея един Уиндоус за инсталация и инструментите за създаване на бутваща флашка не я познават като флашка и не я предлагат за качване на бутващ Уиндоус. За всички инструменти това не е флашка, а хард диск и на нея не може да се сложи бутващ Уиндоус.

Та въпросът ми е - някой знае ли начин да накарам тази флашка да се държи като флашка а не като хард диск...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Та въпросът ми е - някой знае ли начин да накарам тази флашка да се държи като флашка а не като хард диск...

Пробвайте я на друга машина, ако и там е така проблема е във фърмуера на флашката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде в Properties на флашката трябва да има настройка с две опции - 'Optimize for performance' и 'Optimize for quick removal' - може да прави така, ако е избрано първото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пемахни опцията "optimize for performance", както е казал колегата преди мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде в Properties на флашката трябва да има настройка с две опции - 'Optimize for performance' и 'Optimize for quick removal' - може да прави така, ако е избрано първото.

Да, мисля че то си е избрано по подразбиране. Не съм пипал в тези настройки, даже сега разбрах че имало подобна настройка. Ето това е настройката на тази флашка, дето се мисли за хард диск.

Публикувано изображение

Пробвайте я на друга машина, ако и там е така проблема е във фърмуера на флашката

Пробвал съм я на няколко машини, все тая - мисли се за хард диск... И сега какво излиза - производителя от SanDisk е сложил грешния фърмуер който кара флашката да се мисли за хард диск... Няма ли начин това да се поправи все пак или да я прежалвам тази флашка че на нея не мога никога да кача бутващ Уиндоус. Щото това ми е основния проблем - инструментите за създаване на бутващи флашки не я познават като флашка и не мога да работя с нея като флашка.... Иначе за данни става...

Тя е още нова - на 2 седмици е. Дали да не пробвам да я върна в магазина като им кажа че е дефектна. Щото на практика тя за мен си е дефектна - от къде на къде флашка ще се държи като хард диск, а не като обикновена флашка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Optimize for performance' и 'Optimize for quick removal' са начини как да се вади една флашка. Първия начин трябва да избирате иконката Safety remove hardware от таск бар-а, а другия е за махане на флашката директно, без иконката, за която писах.  Не знам какви ги мислите, но това определено не му е проблема. По-скоро е във фърмуера, както спомена capnemo.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Optimize for performance' и 'Optimize for quick removal' са начини как да се вади една флашка. Първия начин трябва да избирате иконката Safety remove hardware от таск бар-а, а другия е за махане на флашката директно, без иконката, за която писах.  Не знам какви ги мислите, но това определено не му е проблема. По-скоро е във фърмуера, както спомена capnemo.

Наясно съм с това, но въпреки всичко това е едно от първите неща, които аз бих пробвал в случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една флашка SanDisk 8 GB която иначе си работи обаче проблема е че упорито се мисли за хард диск. Ето снимка:

Публикувано изображение

Това ограденото със зелено е въпросната флашка която Уиндоуса винаги разпознава като хард диск и я слага в раздела на Hard Disk Drives...

Написал си, че въпросния ефект е проблем на флашката- всъщност от някои нейни настройки зависи това как да се разпознава, но въобще не е проблем, понеже не се отразява по никакъв начин на работата на тая флашка. Така, че съвета ми е да си я ползваш така както е, без никакви притеснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм с това, но въпреки всичко това е едно от първите неща, които аз бих пробвал в случая.

И къде е връзката? Дай да си цъкаме ей така. Трябва да се мисли, преди да кликваш където и да е. За малко да обвиня 8-цата. :D Не че не е за псуване де..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С програмата http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/ може да направиш боотваща флашка, като избереш "Show all Drivers" и избереш буквата на правилната флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И къде е връзката? Дай да си цъкаме ей така. Трябва да се мисли, преди да кликваш където и да е. За малко да обвиня 8-цата. :D Не че не е за псуване де..

Когато диагностицирам проблем, се движа от общо към частно, т.е. първо бих пробвал нещо простичко като това, което предложих (или примерно да махна драйверите и да накарам прозореца да си ги намери наново), а чак след това бих опитал да човъркам фърмуера на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато диагностицирам проблем, се движа от общо към частно, т.е. първо бих пробвал нещо простичко като това, което предложих (или примерно да махна драйверите и да накарам прозореца да си ги намери наново), а чак след това бих опитал да човъркам фърмуера на устройството.

Именно, и най-простото е да пробвате флашката на няколко машини, защото е много малка вероятността те да имат еднакви настройки. И ако навсякъде други флашки се държат като флашки, а тази като диск остава проблема да е във фърмуер

Прегледайте "Острието на Окам"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.