Премини към съдържанието
Eternal Life

По какво мога да се ориентирам,кога едно дъно работи,или не работи?!

Препоръчан отговор

Здравейте,приятели! :)

Може и да Ви прозвучи глуповато,но държа да разбера,по какъв начин мога да се ориентирам,дали едно дъно е работещо,или не е?!

Благодаря на всички предварително за отговорите,които ще дадат! :handshake:

Надявам се наистина да са ми от полза! :)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работещо преди да го свържеш към останалия хардуер или работещо, когато е с другите компоненти?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,приятели! :)

Може и да Ви прозвучи глуповато,но държа да разбера,по какъв начин мога да се ориентирам,дали едно дъно е работещо,или не е?!

Благодаря на всички предварително за отговорите,които ще дадат! :handshake:

Надявам се наистина да са ми от полза! :)

1. Проверявате дали за дъното има закачена пищялка (Speaker). Ако има вадите рамта от дъното, като всичко друго си е по местата. Ако започне да пищи Speakera значи дъното работи. Ако не започне да пищи сваляте видеото и пак проверявате. И пак ако не запищи го отписвайте дъното

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работещо преди да го свържеш към останалия хардуер или работещо, когато е с другите компоненти?

Да,наистина би било чудесно да разбера преди да го свържа с останалия хардуер,дали работи,или не?!

1. Проверявате дали за дъното има закачена пищялка (Speaker). Ако има вадите рамта от дъното, като всичко друго си е по местата. Ако започне да пищи Speakera значи дъното работи. Ако не започне да пищи сваляте видеото и пак проверявате. И пак ако не запищи го отписвайте дъното

Значи повечето от компонентите бяха свързани към дъното,махнах рамта,никакъв звук,махнах и видео картата пак никакъв звук,иначе вентилаторчето на процесора си върви,това има ли нещо общо с дъното(т.е. означава ли,че дъното работи?!),или не е от значение?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,наистина би било чудесно да разбера преди да го свържа с останалия хардуер,дали работи,или не?!

Значи повечето от компонентите бяха свързани към дъното,махнах рамта,никакъв звук,махнах и видео картата пак никакъв звук,иначе вентилаторчето на процесора си върви,това има ли нещо общо с дъното(т.е. означава ли,че дъното работи?!),или не е от значение?!

А спийкър има ли на дъното?

Публикувано изображение

Или:

Публикувано изображение

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А спийкър има ли на дъното?

За това ли говорим,или бъркам?!

Публикувано изображение

Опс,сега погледнах картинките,мисля че не видях такъв спийкър,както си показал на картинките по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за това точно. Щом не издава звуци, дъното може би е заминало, или има някакъв друг проблем. Я огледай за подути/изтекли кондензатори.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш захранване (работещо), процесор (работещ) и спийкър (работещ) и ако чуеш да пищи работи и почваш да закачаш другия хардуер, след това го пускаш и ако всичко е наред си готов.

Видях, че си написал това... Ако няма звук, когато на дъното има само процесор и охладител, то дъното е за кофата. Съжалявам.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това ли говорим,или бъркам?!

Публикувано изображение

Опс,сега погледнах картинките,мисля че не видях такъв спийкър,както си показал на картинките по-горе.

Странно място на тоя конектор :) той изобщо не е забоден , намери му мястото на дъното и го включи :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно място на тоя конектор :) той изобщо не е забоден , намери му мястото на дъното и го включи :D

Е как бе те кабелчетата се виждат. Просто е увиснало на една страна. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за това точно. Щом не издава звуци, дъното може би е заминало

Аха,ясно,значи дъното си е заминало,тогава отива в кофата за рециклиране! :)

Да зная,това беше само,за да го заснема и да Ви го покажа,иначе го бях включил и поставил на точното му място преди това! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква история за това дъно ? гръмотевично ? то не че по друг начин не може да си замине но :( да не се напрягаме :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някаква история за това дъно ? гръмотевично ? то не че по друг начин не може да си замине но :( да не се напрягаме :D

Ами единствената информация,която имам е,че е 478,дано не бъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То процесор няма ли ? без него - нема да писне :D

ПП. А и ако информацията ти е правилна , то и освен за пишеща машина , музика и леки филми - за друга работа зор ще да вижда .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест е втора ръка ? Как познах само, а ? Голям съм пророк... :D Отивай и си искай парите обратно от тоя дето ти го е пробутал, па ако ще и за 10 кинта да си го купил.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То процесор няма ли ? без него - нема да писне :D

Има разбира се,както споменах по горе :

Значи повечето от компонентите бяха свързани към дъното...

Тоест е втора ръка ? Как познах само, а ? Голям съм пророк... :D Отивай и си искай парите обратно от тоя дето ти го е пробутал, па ако ще и за 10 кинта да си го купил.

Не,не съм го купувал,това дъно просто ми бе дадено от един приятел,за да го проверя дали работи,или не. :)

Щом не работи отива в кофата! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не работи отива в кофата! :)

Има някой ги купуват - златовадачи :)  - мисля че две кафета можеш да си подсигуриш от него :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има някой ги купуват - златовадачи :)  - мисля че две кафета можеш да си подсигуриш от него :D

Много тънко ще минат,само с две кафета. :P:D

Между другото забравих да попитам,а ако дъното няма спийкър,как да разбера дали работи(и ако нямам останалите компоненти) ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че дъното не пищи още не е гаранция, че е мъртво. Минимума за да има звук са четири работещи компонента захранване + дъно + процесор + говорителче. Ако процесора е сигурно, че работи и се поддържа от това дъно, но звук няма остава да се ресетне биоса и да се провери дали нужните захранващи кабели са включени 20+4 пиновия и 4 пиновия. При пускането могат да се пипнат с пръст някой елементи по дъното за да се установи дали не греят. най-вече чипа на мрежовата карта. Умрял LAN например може да блокира работата на дъното и след премахването на чипа нещата да станат.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че дъното не пищи още не е гаранция, че е мъртво. Минимума за да има звук са четири работещи компонента захранване + дъно + процесор + говорителче. Ако процесора е сигурно, че работи и се поддържа от това дъно, но звук няма остава да се ресетне биоса и да се провери дали нужните захранващи кабели са включени 20+4 пиновия и 4 пиновия. При пускането могат да се пипнат с пръст някой елементи по дъното за да се установи дали не греят. най-вече чипа на мрежовата карта. Умрял LAN например може да блокира работата на дъното и след премахването на чипа нещата да станат.

GIGABYTE GA-8I945GZME-RH това е мойто дъно!!!!Дали ще мога да намеря втора употреба???Не иска да се стартира компютъра ,като вадя Рам паметта почва да пищи ама само еднта плочка като вадя пищи а другата като вадя няма звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE GA-8I945GZME-RH това е мойто дъно!!!!Дали ще мога да намеря втора употреба???Не иска да се стартира компютъра ,като вадя Рам паметта почва да пищи ама само еднта плочка като вадя пищи а другата като вадя няма звук.

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=102&group3=188&group4=&article=9448 - ново дъно с гаранция - да не се счита за реклама - помагам на питащия за подобно дъно, което би му вършило работа.

И друг съвет - оставете само едната плочка с памет, която като махнете дъното пищи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=102&group3=188&group4=&article=9448 - ново дъно с гаранция - да не се счита за реклама - помагам на питащия за подобно дъно, което би му вършило работа.

И друг съвет - оставете само едната плочка с памет, която като махнете дъното пищи.

е добре де а не може ли да е кондензатор нещо или по добре ново дъно ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е добре де а не може ли да е кондензатор нещо или по добре ново дъно ???

Вие питате за дъно като вашето, не аз. Иначе всичко може да е - може и да не е проблема в дъното Ви. С толкова информация - толкова помощ. Казах и какво да пробвате за паметта - не пишете резултат. Има и цяла тема в този раздел как се тества подобен проблем с точки в нея - може да Ви е полезна.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дъното е това не е 478 а е 775. Щом като имате две плочки памет и когато е с едната пищи а с другата не оставете само с тази която не пищи и пробвайте през вграденото видео излиза ли нещо на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дъното е това не е 478 а е 775. Щом като имате две плочки памет и когато е с едната пищи а с другата не оставете само с тази която не пищи и пробвайте през вграденото видео излиза ли нещо на монитора.

Колега , тук друг е писал в темата и затова има разминаване :) ето защо не трябва да се пише в друга тема а да си създаде негова , като напише и процесора който е в момента на дъното :D щото ако търси друго дъно , да се види дали процесора му е в списъка с поддържаните .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.