Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Съвет за покупка на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте, един мой приятел е решил да си купи лаптоп, първо беше много харесал моя "Asus X59GL" , но после се отказа нещо , лаптоп/а ще се купи онлайн , ако сме на по-сметка ще бъде на лизинг, ако може също да ни кажете как става процедурата с лизинг/а ? документите на место ли се подписват? по-колко г/д ще му идва за 1 год.? бюджета мисли да е не-повече от 650/750 лв. Главно ще се ползва за интернет,филми,музика,skype, microsoft office и тук таме някоя игрица от рода на Counter-Strike. Но ще се играе много рядко, чакаме вашите предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари това мисля че е най - доброто което може да се взема от Асус. А иначе и това НР не е лошо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари това мисля че е най - доброто което може да се взема от Асус. А иначе и това НР не е лошо 

До колкото, знам HP , не ги харесват много,много? Сега видях един Samsung, за него какво мислиш/мислите? С по-мощен процесор е!? И как ще го купи на лизинг? като не работи нищо, но има доходи? http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5X-samsung_np300e5x_NP300E5X_A05BG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
До колкото, знам HP , не ги харесват много,много? Сега видях един Samsung, за него какво мислиш/мислите? С по-мощен процесор е!? И как ще го купи на лизинг? като не работи нищо, но има доходи?

http://laptop.bg/lap..._NP300E5X_A05BG

Да наистина  самсунга е по - добър но е и повече пари. А аз гледах да се вестя в бюджета ако е готов да се раздели с 800 лева по - добре да вземе това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина  самсунга е по - добър но е и повече пари. А аз гледах да се вестя в бюджета ако е готов да се раздели с 800 лева по - добре да вземе това

Самсунг/а не е ли с по-нов процесор? и3? и как ще го купи на лизинг? да ми кажеш само? като нито работи нито нищо, но има пари да го изплаща. за 1 год

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е за изплащането не мога да ти кажа как ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се!!!! Ама наистина се извинявам, че кажа, че има хора, които не спазват правилата и не знаят как да дават линкове.... @Малкия стар войник - Да се научи какви (аджеба) са правилата на раздела... Относно "лизинговата схема" - Ами на всеки от линковете (всички до тук водят до laptop.bg). 4 на брой. В този сайт има един бутон: Намира се в дясно от всеки продукт... И от тук можеш да почерпиш информация кой лаптоп с кой лизигодател колко ще ти струва.... Относно самата технология: laptop.bg позволяват първо изпращане на документи за покупка на изплащане (лизинг), които се попълват. Връщат се обратно и ако лизингодателя е ОК с тях, ти се отпуска "кредита" и ти се праща лаптопа, а ти от тук на там имаш задължението всеки месец да плащаш съответната вноска. Но пак не разбирам. Защо се търси помощ във форум, като на сайта има ясен телефон, на кяойто може да се получи конкретната, точната, адекватната информация от служителите във фирмата. Ако не ти се говори по телефона има и e-mail адрес, кореспонденция в писмен вид. Та аз смятам тази тема (с основните ѝ въпроси) за несъдържателна и глупава. Единственият реален въпрос може да бъде "Кой лаптоп/преносим компютър в съответният бюджет да избера за тези и тези цели/употреба." Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се!!!! Ама наистина се извинявам, че кажа, че има хора, които не спазват правилата и не знаят как да дават линкове.... @Малкия стар войник - Да се научи какви (аджеба) са правилата на раздела... Относно "лизинговата схема" - Ами на всеки от линковете (всички до тук водят до laptop.bg). 4 на брой. В този сайт има един бутон: Намира се в дясно от всеки продукт... И от тук можеш да почерпиш информация кой лаптоп с кой лизигодател колко ще ти струва.... Относно самата технология: laptop.bg позволяват първо изпращане на документи за покупка на изплащане (лизинг), които се попълват. Връщат се обратно и ако лизингодателя е ОК с тях, ти се отпуска "кредита" и ти се праща лаптопа, а ти от тук на там имаш задължението всеки месец да плащаш съответната вноска. Но пак не разбирам. Защо се търси помощ във форум, като на сайта има ясен телефон, на кяойто може да се получи конкретната, точната, адекватната информация от служителите във фирмата. Ако не ти се говори по телефона има и e-mail адрес, кореспонденция в писмен вид. Та аз смятам тази тема (с основните ѝ въпроси) за несъдържателна и глупава. Единственият реален въпрос може да бъде "Кой лаптоп/преносим компютър в съответният бюджет да избера за тези и тези цели/употреба." Поздрави!

Знам къде се намира, бутона. Какво съм объркал , че се караш? линковете всичко ми е ок, Просто исках да попитам, ако някой е взимал така лаптоп, когато не работи, дали му отпускат кредит/а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото, знам HP , не ги харесват много,много? Сега видях един Samsung, за него какво мислиш/мислите? С по-мощен процесор е!? И как ще го купи на лизинг? като не работи нищо, но има доходи? http://laptop.bg/laptops-samsung-NP300E5X-samsung_np300e5x_NP300E5X_A05BG

А този линк по правилата ли е??????????????????????????

Знам къде се намира, бутона. Какво съм объркал , че се караш? линковете всичко ми е ок, Просто исках да попитам, ако някой е взимал така лаптоп, когато не работи, дали му отпускат кредит/а

Относно кредита обясних: има линк в който са месечните вноски, отделно има e-mail за комуникация по конкретни въпроси като твоят, също така е източник на информация от "извора", та отново - за какво е темата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този линк по правилата ли е??????????????????????????

От бързане, за първи път не съм постнал, линк/а по правилата и веднага, ми викаш!? Има потребители който, всеки път не спазват правилата нищо не им казваш? айде моляти се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега ще се постарая да Ви отговоря максимално ясно.Понеже през годините съм купувал стоки на лизинг предимно чрез банки(може да го направите и чрез лизингова къща)първо направете справка къде лихвите ще бъдат най-ниски.След като,подадете искане за закупуване на определен продукт на лизинг съответната банка или лизингова къща прави обстойна проверка на лицето желаещо този кредит.Проверяват за стари задължения,необслужвани кредити,лоша кредитна история.Най-важното,лицето подало документи трябва да има постоянен трудов договор и доходи.Ако в момента не се водите на работа или работите от няколко месеца в дадена фирма вероятността да одобрят кредита клони към нула.Тоест при условие,че вашия приятел пусне заявление от свое име и няма постоянен договор няма шанс.Когато кандидатства е желателно да запише данните на свои родители,роднини които са с такъв договор.Желая Ви Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунг/а ли да изберем, или някой друг? Нали няма да има проблеми, с нещата който ще се правят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да Самсунга ще ви върши чудесна работа.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези HPта са с отвратителна изработка,шумно тракащо и скърцащо DVD,тропаща клавиатура и шумен вентилатор.Самсунгът пък е с най-лошия дисплей,който съм виждал.То е ясно,че за толкова пари яко е играла ножицата,но все пак съм на мнение,че макар най-нисък клас китаец и с по=слаб процесор Lenovo B590 е по-добър избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези HPта са с отвратителна изработка,шумно тракащо и скърцащо DVD,тропаща клавиатура и шумен вентилатор.Самсунгът пък е с най-лошия дисплей,който съм виждал.То е ясно,че за толкова пари яко е играла ножицата,но все пак съм на мнение,че макар най-нисък клас китаец и с по=слаб процесор Lenovo B590 е по-добър избор.

Леновото, му хареса но , ще може ли да го ползва за приложениято който по-горе са написани?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леновото, му хареса но , ще може ли да го ползва за приложениято който по-горе са написани?

за интернет,филми,музика,skype, microsoft office-за това и телефон става,а едва ли Контрата ще има дерт,ама геймърите,които се пуцат по цял ден (на 12 и 4 год) сега спят :) ,за да ги питам,но да е сигурно трябва да иде на следващия модел В590,който е с 610М (също така и с по-добър процесор и повече рам,но 800 лв). 

По=добро изпълнение е Леновото,пък и е с матов дисплей,за мен това е голям плюс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно за какво му е видеокарта по-слаба от вградена графика? Единствено Самсунга става за нещо от изброените до тук.

Всичко останало е заровено под тинята и се взима колкото да не е без хич. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз, като гледам за техника гледам да е на самсунг:

1. Техни са си ЕКРАНИТЕ /всички други купуват от тях/

2. Техни са си процесорите и всичко останало /отново другите купуват от тях/

3. Вентилатора не се чува, дори когато играеш игра с по - високи изисквания от това, което имаш.. 

Просто самсунг са най-добри на пазара за момента.. Вие избирайте, но HP, fujitso и acer не взимайте..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Техни са си процесорите и всичко останало /отново другите купуват от тях/

Дообре... За телефони и телевизори може, но точно за лаптопи няма как :D :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дообре... За телефони и телевизори може, но точно за лаптопи няма как :D :D

Възможно е, много съм чел из интернет и съм се консултирал с продавачи и консултанти в магазини /няма да споменавам имена, за да не става реклама/ и всички това казват :) :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е, много съм чел из интернет и съм се консултирал с продавачи и консултанти в магазини /няма да споменавам имена, за да не става реклама/ и всички това казват :) :)

Самсунг са среден по големина производител на ARM чипове. В лаптопи и настолни компютри се ползва x86-x64 архитектура. Двете неща са леееееееко несъвместими. Самсунг не си прави процесорите за лаптопите. Техни си били екраните. И какво от това? Единствената причина да предлагаме тези лаптопи е, защото са евтини. А сам можеш да се разчетеш, че имат проблеми със звука. Друг е въпроса, че на тази цена всичките имат проблеми. Тук е въпрос да ти допадне дизайна повече. Да, има и технически елемент, но не толкова... Фенщината е най-големият враг на технологията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самсунг са среден по големина производител на ARM чипове. В лаптопи и настолни компютри се ползва x86-x64 архитектура. Двете неща са леееееееко несъвместими. Самсунг не си прави процесорите за лаптопите. Техни си били екраните. И какво от това? Единствената причина да предлагаме тези лаптопи е, защото са евтини. А сам можеш да се разчетеш, че имат проблеми със звука. Друг е въпроса, че на тази цена всичките имат проблеми. Тук е въпрос да ти допадне дизайна повече. Да, има и технически елемент, но не толкова... Фенщината е най-големият враг на технологията.

За проблем със звука не съм чувал. И аз самия не съм имал :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.