Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

borisfx

Коя конфигурация е най-добра за геймърски компютър

Препоръчан отговор

Моля, кажете ми коя от тези три конфигурации е най-подходяща за геймърски компютър и дали ще може да се играят най-новите игри на някоя от тези трите.

1.

Дънна платка  ASUS P8B75-M LE /B75/1155 Процесор  I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX Памет  2x4GB DDR3 1600/KINGSTON HDD  WD 1TB SATAIII Black 7200rpm 64MB WD1002FAEX DVD RW  LG 24NS95 VGA  PALIT GTX650 2GB D5 Case  Case PSU Fortron 500W ========================================== 2.

Case 550w CPU-I5-4430 /3.0G/6MB/BOX/LGA1150 MB-B85M-HD3 /1150 DVD-RW-LG NS95 HDD-1TB SEAGATE SATA3 RAM -2X4GB 1600 CORSAIR VIDEO-GTX650TI OC 1GB D5 ===================================== 3.

Case 550w CPU- AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ MB- ASROCK 970 EXTREME4/AMD970/AM3 DVD-RW-LG NS95 HDD-1TB SEAGATE SATA3 RAM -2X4GB 1600 CORSAIR VIDEO- SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 Благодаря предварително....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих заложил на втората (от дадените), но щях да се доверя на хората тук като ги помоля да ми направят те конфигурация или поне виж тяхното мнение.Дай бюджета, ясно че за игри ще е компютърът!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бързо предложение:

ASROCK Z75 PRO3 /Z75/1155 

Обща стойност - 1 073.56 лв. с ДДС - Количка - Може да  се ползва No-k, но с този захранващ блок, не мисля. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз лично бих избрал втората,но все пак може да се "реже" отнякъде,та кажи бюджет и ще видим какво може да измислим.Колегите са ти дали примерни конфигурации,в зависимост от бюджета,нещата се променят.Виж дали и може да запазиш поне хард диск от старата машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение с възможност за лек овърклок

GIGABYTE Z77-HD3, Z77, DDR III 2800 (O.C)/1600/1333, VGA, DVI, HDMI,

INTEL CORE i5-3570, 3.40GHz, 6MB, BOX, LGA11

GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9

COOLER MASTER K350, with 600W PSU

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM003

GIGABYTE 2048M GTX650Ti N65TOC-2GI DDR5 PCI-E 3.0

Поставил съм акцент върху качествени компоненти,разбира се при възможност е желателно да се вземе по-добър захранващ модул. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля, кажете ми коя от тези три конфигурации е най-подходяща за геймърски компютър и дали ще може да се играят най-новите игри на някоя от тези трите.

1.

Дънна платка  ASUS P8B75-M LE /B75/1155 Процесор  I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX Памет  2x4GB DDR3 1600/KINGSTON HDD  WD 1TB SATAIII Black 7200rpm 64MB WD1002FAEX DVD RW  LG 24NS95 VGA  PALIT GTX650 2GB D5 Case  Case PSU Fortron 500W ========================================== 2.

Case 550w CPU-I5-4430 /3.0G/6MB/BOX/LGA1150 MB-B85M-HD3 /1150 DVD-RW-LG NS95 HDD-1TB SEAGATE SATA3 RAM -2X4GB 1600 CORSAIR VIDEO-GTX650TI OC 1GB D5 ===================================== 3.

Case 550w CPU- AMD FX-8320/3.5G/X8/BOX/AM3+ MB- ASROCK 970 EXTREME4/AMD970/AM3 DVD-RW-LG NS95 HDD-1TB SEAGATE SATA3 RAM -2X4GB 1600 CORSAIR VIDEO- SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 Благодаря предварително....

Определено третата! Да, ще могат да се играят новите игри, но при някои от тях с лека корекция на филтрациите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено третата! Да, ще могат да се играят новите игри, но при някои от тях с лека корекция на филтрациите :)

Да но пък готова конфигурация: - Никаква информация за кутията и захранването - Обща гаранционна карта за всичко - Рамта на какъв волтаж върви - Тъпи гаранционни лепенки, които не ти дават да си отвориш кутията, за да я почистиш и да и смениш термопастата, а трябва да им го занесеш да им платиш 20-30 лева, за да го направят и да ти бавят машината 1 седмица в сервиза! - Цената на 3те конфгируаций поотделно е под 1000лв, а на 100% съм сигурен, че тези струват около 1300 всяка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но пък готова конфигурация: - Никаква информация за кутията и захранването - Обща гаранционна карта за всичко - Рамта на какъв волтаж върви - Тъпи гаранционни лепенки, които не ти дават да си отвориш кутията, за да я почистиш и да и смениш термопастата, а трябва да им го занесеш да им платиш 20-30 лева, за да го направят и да ти бавят машината 1 седмица в сервиза! - Цената на 3те конфгируаций поотделно е под 1000лв, а на 100% съм сигурен, че тези струват около 1300 всяка!

Никъде не се споменава, че конфигурацията е готова!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не се споменава, че конфигурацията е готова!

А къде ли ще срещнеш из описанието на отделните компоненти тези "описания"? Case 550w, HDD-1TB SEAGATE SATA3. И малко ме съмнява, човека да е чел и да е пуснал темата защото се колебае м-у 3-те конфига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение третата! Определено е най добрия вариант от 3-те. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също гласувам за третата. Нали темата е за това, кое е по-добро. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета към 1000 - 1100 лв. максимум без монитор.

Благодаря за другите предложения, обаче става дума за малък град и само една фирма има там и тя е дала това като избор на един приятел така, че ще трябва да избира една от тези посочените по-горе три вида конфигурации. Няма друг избор, това са му предложили, тези трите....

Значи за първата конфигурация му искат 1089 лв. с ДДС, за втората - 1099 лв. с ДДС и за третата - 1049 лв. с ДДС... това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде ли ще срещнеш из описанието на отделните компоненти тези "описания"? Case 550w, HDD-1TB SEAGATE SATA3. И малко ме съмнява, човека да е чел и да е пуснал темата защото се колебае м-у 3-те конфига.

OK, съгласен! Нека автора да каже това! А, той ме изпревари :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като също бих заложил на третата,страхотно дъно,много добър процесор,видеото влиза в минимума за геймплей,само това ''case 550w''ме съмнява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи за първата конфигурация му искат 1089 лв. с ДДС, за втората - 1099 лв. с ДДС и за третата - 1049 лв. с ДДС... това е.

Е искат му... Истински приятели днешно време трудно се намират! Та като се взима компютъра отивате вие с парите и си плащате явно за третата конфигурация. Че може този ваш "приятел" да ви цакне с едни 30-40 лева, че и отгоре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е искат му... Истински приятели днешно време трудно се намират! Та като се взима компютъра отивате вие с парите и си плащате явно за третата конфигурация. Че може този ваш "приятел" да ви цакне с едни 30-40 лева, че и отгоре :)

Е, за какво са приятелите, ха-ха! Шегата настрана, доколкото разбрах приятеля на автора на темата ще си купува комп., а не самия автор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, за какво са приятелите, ха-ха! Шегата настрана, доколкото разбрах приятеля на автора на темата ще си купува комп., а не самия автор!

Прав си м*мка му... Не съм прочел като хората :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+ 248лв

ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 146лв

4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX 57лв

TUL AX7870 2GBD5-2DHPPV3E 405лв

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 118лв

CM GX LITE 500W BLACK RS500-ACABL3-EU 78лв

CM ELITE 430 NO PSU 75лв

Към 1130лв.Фирмата е от София, ще ти го пратят сглобен с всички неща и гаранции!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.