Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, къде ли не съм питал, какво ли не съм чел, но така и не мога да разбера защо с uTorrent скоростта ми не се качва над 3.5 мб, а с BitComet стига до 6мб (което е максимумът ми горе долу). Пробвал съм двете програми вече няколко пъти, като съм теглил еднакви торенти, но резултатът винаги е един и същ.

Използвам Windows 7, интернет на Мегалан и съм с рутер, като съм отворил част от портовете и съм нагласил порта в настройките на торент клиентите. Utorrent ми харесва, защото е по - лек и връзката с пиърите става мигновено, докато при кометата понякога чакам по 10 минути за свързване.

Някой има ли представа къде може да е проблемът с ниската скорост?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, къде ли не съм питал, какво ли не съм чел, но така и не мога да разбера защо с uTorrent скоростта ми не се качва над 3.5 мб, а с BitComet стига до 6мб (което е максимумът ми горе долу). Пробвал съм двете програми вече няколко пъти, като съм теглил еднакви торенти, но резултатът винаги е един и същ.

Използвам Windows 7, интернет на Мегалан и съм с рутер, като съм отворил част от портовете и съм нагласил порта в настройките на торент клиентите. Utorrent ми харесва, защото е по - лек и връзката с пиърите става мигновено, докато при кометата понякога чакам по 10 минути за свързване.

Някой има ли представа къде може да е проблемът с ниската скорост?

На кой пакет на Мегалан си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Увери се, че скоростта на сваляне не е ограничена:

Публикувано изображение

П.П: Аз ползвам BitTorrent, но при uTorrent настройките са същите.

Редактирано от kook (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай от контрол панел с отметката торент клиента.Изтегли си версия 3.0.0-25460.Махни двете отметки от снимките и мисля че няма да имаш проблем.Сложи си порт между 50000 и 65000  :whist: 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ако искаш коефициента на някои торенти да не ти умира на 1.500-промени стойността като в долната снимка

Публикувано изображение

Редактирано от KGKulata (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като направиш всичко пиши дали има резултат :(

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, извинявам се, че пиша в чужда тема но и яз имам същия проблем, значи аз съм с кабел, преди като ползвах uTorrent , свалях с 2/4 МБ/сек. От както смених uTorrent/a , с BitTorrent , скороста се увиличи на 8/10 МБ/сек. На какво се дължи това? моя пакет е: до 90 Mbps? някаква идея? Отново се извинявам, на автора, че пиша в неговата тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер, извинявам се, че пиша в чужда тема но и яз имам същия проблем, значи аз съм с кабел, преди като ползвах uTorrent , свалях с 2/4 МБ/сек. От както смених uTorrent/a , с BitTorrent , скороста се увиличи на 8/10 МБ/сек. На какво се дължи това? моя пакет е: до 90 Mbps? някаква идея? Отново се извинявам, на автора, че пиша в неговата тема.

Явно в торент клиента.Подателя пише че с BitComet постига по добри резултати.Ти пишеш че с BitTorrent постигаш по висока скорост а аз бях писал че всичко след 3.0.0 отива все по на зле,но все се намираше колега който казваше че греша и че не съм прав-без да посочвам кой.Колкото по нова версия на uTorrent,толкова по зле-това е моето мнение.Щом мислиш че с BitTorrent постигаш по добри резултати-стой си с нея и не си прави експерименти с новите версий на uTorrent.Ще се повторя че карам с uTorrent 3.0.0-25460 от много време и съм доволен от нея :shy11: .Ти с коя версия и компилация на BitTorrent постигаш тези по добри резултати? :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста години четох някъде, че BitComet показва "полезната" и служебната информация, докато uTorrent показва само "полезната" - т.е. реалната за сваляне и качване, т.е. тази свързана с коефицентите на тракера. Така беше обяснена разликата в скоростите на двата клиента. Или с др. думи не е ясно кой от двата е по-бърз. Ползвал съм и двата. BitComet ми се стори малко по тежък и много отдавна съм с uTorrent и не мисля за скорости.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно в торент клиента.Подателя пише че с BitComet постига по добри резултати.Ти пишеш че с BitTorrent постигаш по висока скорост а аз бях писал че всичко след 3.0.0 отива все по на зле,но все се намираше колега който казваше че греша и че не съм прав-без да посочвам кой.Колкото по нова версия на uTorrent,толкова по зле-това е моето мнение.Щом мислиш че с BitTorrent постигаш по добри резултати-стой си с нея и не си прави експерименти с новите версий на uTorrent.Ще се повторя че карам с uTorrent 3.0.0-25460 от много време и съм доволен от нея :shy11: .Ти с коя версия и компилация на BitTorrent постигаш тези по добри резултати? :ohmy:

BitTorrent/7.8.1.29813

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди доста години четох някъде, че BitComet показва "полезната" и служебната информация, докато uTorrent показва само "полезната" - т.е. реалната за сваляне и качване, т.е. тази свързана с коефицентите на тракера. Така беше обяснена разликата в скоростите на двата клиента. Или с др. думи не е ясно кой от двата е по-бърз. Ползвал съм и двата. BitComet ми се стори малко по тежък и много отдавна съм с uTorrent и не мисля за скорости.

Ти не мислиш за скорости както и много други хора ама целта във форума е когато някой има проблем или нещо го тревожи-ние да му помогнем а не да вземем да му пренебрегваме темата защото много хора не мислели за скоростите.Утре ти ако имаш някакъв проблем и го споделиш а други не ги интересува твоят проблем защото бил той отживелица или нещо друго,то трябва ли да го пренебрегнем?Мисля че не.Просто се търси решение и всеки да е доволен. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам разлика м/у двете програми. Въпреки че съм с мобилен интернет /който за нищо не става/ съм опитвал и с друг /от хотели, приятели офиса и прочие/ винаги е едно и също. Е нормално е има тук-там 100-500 кб разлика, но зависи и от скоростта на интернета, пиъри и прочие.. Не зависи и от версията на програмата според мен. Не знам. Пък и какво се оплаквате, 4 мб/с е много добра скорост. Аз, като тегля с 14кб/с в най-добрия случай, какво да кажа?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано не виждам разлика м/у двете програми. Въпреки че съм с мобилен интернет /който за нищо не става/ съм опитвал и с друг /от хотели, приятели офиса и прочие/ винаги е едно и също. Е нормално е има тук-там 100-500 кб разлика, но зависи и от скоростта на интернета, пиъри и прочие.. Не зависи и от версията на програмата според мен. Не знам. Пък и какво се оплаквате, 4 мб/с е много добра скорост. Аз, като тегля с 14кб/с в най-добрия случай, какво да кажа?!

Ама е гадно,като свикнеш един торент (3/7GB) , да го сваляш с 8/10 мб/сек. за (15-20 мин.) , друго е от нищото скоростта да пада ейй така ...!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама е гадно,като свикнеш един торент (3/7GB) , да го сваляш с 8/10 мб/сек. за (15-20 мин.) , друго е от нищото скоростта да пада ейй така ...!?

Погледни от добрата страна на нещата-твърдият диск ще има по дълъг живот. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадно е, но се свиква! Имам една любима приказка аз "Не ламти за много, за да не загубиш и малкото, което имаш." За това, радвай си е на тези 3-4 мб/с :) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия въпрос за uTorrent и BitComet и направих следното. Свалих един и същи торент /например филм с HD качество/ и засякох времето за сваляне с телефона. Въпреки по-голямата показвана скорост от страна на BitComet времето за сваляне беше еднакво /разлика 5-10 секунди/. Повторих същата процедура още няколко пъти с други торенти, с различна големина /от 700 MB до 10 и повече GB/. Резултатът беше индентичен. В последствие избрах uTorrent.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мненията в постовете до тук излиза че все едно търсим разликата между баклавата и саралията :huh:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия въпрос за uTorrent и BitComet и направих следното. Свалих един и същи торент /например филм с HD качество/ и засякох времето за сваляне с телефона. Въпреки по-голямата показвана скорост от страна на BitComet времето за сваляне беше еднакво /разлика 5-10 секунди/. Повторих същата процедура още няколко пъти с други торенти, с различна големина /от 700 MB до 10 и повече GB/. Резултатът беше индентичен. В последствие избрах uTorrent.

Това се "опитах" и аз да обясня по темата вчера ама естествено отново се намери "майстор на късия разказ", който с много думи не каза нищо. Така че е безмислено да се пише повече по темата. Евентуално може да се разгледа статистиката по света кой какъв клиент ползва и всеки да си направи извода.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С малко закъснение искам да пиша на всички, които коментираха темата и да им благодаря. В момента тегля Книгата на Илай, но вече не с 3Мб, а с над 5 и то докато гледам онлайн ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как реши проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми е любопитно не само как реши проблема и с какъв торент клиент е,ами и с какъв рутер е(така пише в пост 1)марка и модел който постоянно държи от 5 мб.качване и нагоре без проблем.Моля да сподели. :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По метода на KGKulata - сложих версия 3.0.0-25460 на uTorrent и направих настройките, които той е описал.

Рутерът ми е Linksys wrtu54g-tm и всъщност съм учуден, че има съмнения за 5-те Мб, тъй като всеки ден у приятелката ми теглим със скорост, която държи над 7Мб (а какъв е найният рутер, не знам)  :wink12:

Но щом стана дума, нека попитам - до каква степен рутерът влияе на скоростта и до колко е важно дали компютърът ти е свързан за рутер чрез кабел или ползваш безжичен нет от другия край на апартамента?

Редактирано от tremal (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По метода на KGKulata - сложих версия 3.0.0-25460 на uTorrent и направих настройките, които той е описал.

Рутерът ми е Linksys wrtu54g-tm и всъщност съм учуден, че има съмнения за 5-те Мб, тъй като всеки ден у приятелката ми теглим със скорост, която държи над 7Мб (а какъв е найният рутер, не знам)  :wink12:

Но щом стана дума, нека попитам - до каква степен рутерът влияе на скоростта и до колко е важно дали компютърът ти е свързан за рутер чрез кабел или ползваш безжичен нет от другия край на апартамента?

С рутер скоростта е по ниска от колкото с директен кабел.Скороста зависи и от рутера,от интернет доставчика и от разтоянието до компютъра.Аз също съм с рутер Linksys 160NL и съм към Bulsatcom на максимална скорост и достигам до 5.5 МБ.но не постоянно.Много пъти скоростта ми пада и до 1 МБ.после пак се качва и т.н.Според мен важна роля играе и възможностите на компютъра и пиърите които теглят от теб.Ако имаш 30 торента и никой не тегли от тях за даденият момент,няма как да подържаш постоянно 7 мб.Съгласен съм че примерно може да достигаш тази скорост но постоянно няма как да се подържа.Колкото до разстоянието,четох че рутерите имали мъртво разстояние около 3 м.Това значи че разстоянието между компютъра и рутера не трябва да е по малко от 2.5-3 м.но ако пък рутера ти е в единият край на апартамента а компютъра в другия,скоростта и сигнала пак ще ти паднат ако по пътя между двата обекта имаш завои и стени от бетон.Щом при приятелката ти рутерът достига до 7 мб.аз те питам каква марка и модел е нейният с цел защото явно е по добър от моят и някой ден ако моят се скапе може би ще си взема като нейният.В магазина виждаш модели и цени но като работа на самият модел рутер можеш да изградиш мнение само след проба или споделяне на мнения за определен модел във форума.Понякога и по евтините рутери може да се окажат по добри от по скъпите.Тях ги оскъпяват само екстрите заложени в тях.Поздрави! :gamer2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата клиента са скапани. Слагайте Deluge или QBittorrent и няма да видите каквито и да са проблеми с скоростта...

Редактирано от КОЛЕЦ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.