Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mitko74

проблем,загрява до 72гр.и изгася

Препоръчан отговор

здравеите,имам един проблем,лаптопа ми е тошиба сателит а300д-11с.когато стигне до 72гр.и изгася(КАТО ГЛЕДАМ ПРИМЕРНО ФИЛМ С ВИСОКА РЕЗОЛЮЦИЯ)един приател има същия и при него температурите стигат дори до 92-3 гр.но няма проблем не изгася та вапроса ми е може ли да се вдигнат малко стоиностите на температурите примерно до 92гр. Благодая предварително.Збраих да кажа,процесора ми е амд-турион-х2 ултра ако има знчение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не по добре е да угасва защото това е защитна функция на лаптопа. Препоръчвам ти да занесеш лаптопа на сервиз да му направят профилактика (чистене и смяна на термо  пастата) за да могат да паднат температурите и да не се изключва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дя може, в настройките на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам това да се прави, защото може лаптопа да прегрее и от там другите проблеми като разлепяне на чипове и тем подобни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не препоръчвам това да се прави, защото може лаптопа да прегрее и от там другите проблеми като разлепяне на чипове и тем подобни.

да ама тези 72гр.не са ли малко на моя приател отива до 92 и няма проблем,а за биоса няма от каде да се настрои или поне аз незнам.може ли да ми кажете от къде..

също забравих да кажа,че е почистен и е сменена пастата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ама тези 72гр.не са ли малко на моя приател отива до 92 и няма проблем,а за биоса няма от каде да се настрои или поне аз незнам.може ли да ми кажете от къде..

Това нещо зависи от типа на процесора и от параметрите ,които задава съответния производител!Така ,че по-добре да прежалиш 30-40 лева от колкото да си купиш нов лаптоп!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

носих го не на един а на трима маистори и всички вдигат рамене..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво и как отчитате температурата? 

Леко се бъркаш това е възможно при настолни РСта при лаптопите освен да пробениш бутващото устройство и да зададеш парола няма кой знае какво за пипане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи се на сервиз, където да му се направи профилактика, да се почистят въздуховодите и да се смени термопастата. Задължително трябва да си вземеш и външен охладител. Температури над 70 градуса са критични. Ако продължаваш така да го прегряваш по този начин ще се сбогуваш с лаптопа. Не си и помисляй да го държиш при температури от 90 градуса или да пипаш в настройките на биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така наречените подложки за лаптоп няма да помогнат по никакъв начин (най-много да свалят 2-3 градуса ) ! Лаптопа се носи на сервиз и се почиства ако не е правено скоро, иначе оправия няма в тези жеги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а също така амд неработят ли на по високи температури нали са печки поне до 85гр.да беше вярвам щеше да си работи ама 72 ми се струват малко че чак да изгася...всеки коментар ще ми е от полза помагаите няма и седмица откакто е почистван и му е сменена пастата температурите ги следя с аида и еверест едни и същи стоиности показват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а също така амд неработят ли на по високи температури нали са печки поне до 85гр.да беше вярвам щеше да си работи ама 72 ми се струват малко че чак да изгася...всеки коментар ще ми е от полза помагаите няма и седмица откакто е почистван и му е сменена пастата

Каквото и да кажем посочените температури не са полезни за хардуера и скъсява живота му. Това за високите температури при АМД от доста време насам са мит ! Всичко зависи от грамотността на човека и от грижите които той полага за хардуера си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тои моя лаптоп е вече на 4 години и е стапичък незнам дали е от това ама неможе да се работи с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е чистен, не се чудете защо прегрява...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не напротив аз писах по горе няма и седмица откакто е чистен и пастата е сменена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а също така амд неработят ли на по високи температури нали са печки поне до 85гр.да беше вярвам щеше да си работи ама 72 ми се струват малко че чак да изгася...всеки коментар ще ми е от полза помагаите няма и седмица откакто е почистван и му е сменена пастата температурите ги следя с аида и еверест едни и същи стоиности показват

Aida и Everest са различни версии на една и съща програма. 

А тези 72 градуса под товар ли са или без да прави нищо ?

Пуснете един стрес тест и направете един шот на диаграмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aida и Everest са различни версии на една и съща програма. 

А тези 72 градуса под товар ли са или без да прави нищо ?

Пуснете един стрес тест и направете един шот на диаграмата.

извиняваи нямаше ме,тези 72 гр.са под товар на стрес тест от аида ,но и на хд клип по някои път ги стига тези 72гр.предимно когато е гоорещо някъде от порядъка на 25-30градуса във вкъщи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извиняваи нямаше ме,тези 72 гр.са под товар на стрес тест от аида ,но и на хд клип по някои път ги стига тези 72гр.предимно когато е гоорещо някъде от порядъка на 25-30градуса във вкъщи

Качи шотове ,да видиме температурите и на другите компоненти също така направи шотове и на дивайс менаджера да видим кои процеси товарят!Не е изключено и да си заразил системата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи шотове ,да видиме температурите и на другите компоненти също така направи шотове и на дивайс менаджера да видим кои процеси товарят!Не е изключено и да си заразил системата!

как да съм я заразил,инсталиран скоро

това достатъчно ли е

това е когато нищо не правя

post-26165-0-80759900-1372089823_thumb.j

post-26165-0-92078600-1372090056_thumb.j

post-26165-0-53601100-1372090754_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сигурен в хората,които са го почистили ,че не са ти взели само парите, защото аз си мисля че или не е чистен или не е изчистен както трябва, пусни си една тема във вирусният раздел!А за допълнително охлаждане аз ти препоръчвам това:http://www.dekada.com/catalog/%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-notebook-cooler-fit-nbft2-p-1535.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 72 градуса е температурата при стрес тест и при стайна 25-30 градуса. Всичко е наред, такава температура е нормална и няма за какво да се притесняваш. Не би трябвало да изключва заради процесора. Тук обаче има някой условности. Първо не се знае, колко вярно отчита софтуера :). Има настройки за Tj Max при Aida, които е добре да зададеш ръчно за всеки случай и пак да видиш градусите. За този процесор трябва да е 95 градуса. Второ, изключването може да се предизвиква от прегряването на друг компонент, аз съм за този вариант :). Лошото е, че няма много датчици при лаптопите за да се види :(.

Погледни в Event Viewer за съобщения, ако има изключване заради прегряване на компонент, би трябвало да го има отразено, като събитие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам и аз, да вдигне до 80 градуса лаптоп в стайна температура 30 градуса, си е в нормата щогоде. Мой приятел с неговия лаптоп ми го казва, а моя сега ще го давам на профилактика. Но при ХД клипове и игри не трябва да надвишава 70-75 градуса според мен, затова го дай на едно почистване за 30-50 лева със смяна на термо пастата и си купи някакви подложки да го повдигнеш. Моят прегрява до 92 градуса и не изключва. Твоят да гасне на някакви 70 градуса, си е смешно. :) Дори с профилактика ме съмнява този твоят лаптоп да спадне с 10-15 градуса, за да не гасне. Дори с профилактика, ти ще стъпваш на ръба при някоя тежка игра, която играеш от доста време или ХД клипове. Намери начин да му вдигнеш температурите за гаснене. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

................ Второ, изключването може да се предизвиква от прегряването на друг компонент, аз съм за този вариант :). ..............

И мен това ме съмнява ако сервиза не е съвсем ок има вероятност при смяна на пастите да се е разпаднала някоя от термоподложките я на видеото я на чипсета и да са я заменили с паста и този елемент в момента да прегрява и да гаси РСто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам и аз, да вдигне до 80 градуса лаптоп в стайна температура 30 градуса, си е в нормата щогоде. Мой приятел с неговия лаптоп ми го казва, а моя сега ще го давам на профилактика. Но при ХД клипове и игри не трябва да надвишава 70-75 градуса според мен, затова го дай на едно почистване за 30-50 лева със смяна на термо пастата и си купи някакви подложки да го повдигнеш. Моят прегрява до 92 градуса и не изключва. Твоят да гасне на някакви 70 градуса, си е смешно. :) Дори с профилактика ме съмнява този твоят лаптоп да спадне с 10-15 градуса, за да не гасне. Дори с профилактика, ти ще стъпваш на ръба при някоя тежка игра, която играеш от доста време или ХД клипове. Намери начин да му вдигнеш температурите за гаснене. :)

как и от къде точно това търся и аз да вдигна тавана до 92-3гр.но при лаптопите маи е малко трудничко

И мен това ме съмнява ако сервиза не е съвсем ок има вероятност при смяна на пастите да се е разпаднала някоя от термоподложките я на видеото я на чипсета и да са я заменили с паста и този елемент в момента да прегрява и да гаси РСто.

и мен ме съмнява че на видеото би трябвало да е термо подложка ама са сложили паста и незнам дали това е проблема,ако е така някои да сподели,видеото ми е вградено не е с допълнителна карта ако някои се е сблъсквал с това да сподели...

благодаря на всички за компетентните отговори и сега мисля да му сменя пастата на видеото с термо подложка и като видя какви са резултатите ще пиша какво е станало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите,снощи смених пастата на чипсета с термо подложка,малко по добре се държи, но пак изгася на 72гр.,когато го натошаря на 100процента и в стаята е 28 гр.иедни спеециалисти ми казаха,че можело да е от процесора да е бил прегряван и за това да изгася-незнам някъкви идеи ако имате споделете.благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.