Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

CpuKiller

Дали ще се побере Seidon 120M в Daotech X9

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги значи аз септември месец мисля да взимам Cooler Master Seidon 120М та вапроса ми е ще се побере ли в Daotech X9(знам че кутията е пълен боклук обаче като си взимах компа гоних мн мн нисък бюджет пък и си мислих кво пък толкова има в една кутия ,но това е друга тема) на теория трябва да се побере но реших да се консултирам с вас да не се окаже да го взема и да не ми влезне в кутията.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:doh: Като почнете с такива крайности лошо ми става. Отзад имаш място за 80мм вент. Вентилатора на Seidon e 120mm. Отстрани предполагам може да се побългари, но защо забога ! Отдели някой лев за кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията за нищо не става ! Вместо да се ръсиш още пари за разни охладители, по-добре купи някоя свястна кутия !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:doh: Като почнете с такива крайности лошо ми става. Отзад имаш място за 80мм вент. Вентилатора на Seidon e 120mm. Отстрани предполагам може да се побългари, но защо забога ! Отдели някой лев за кутия.

Koй е казал ,че охладителя ще седи отзад .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Koй е казал ,че охладителя ще седи отзад .

Може би искаше да каже да си вземеш допълнителни охладители за кутията, но както и да е. Въпросния Маотех не става за нищо, и кой знае каква фурна е вътре в тая ламарина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би искаше да каже да си вземеш допълнителни охладители за кутията, но както и да е. Въпросния Маотех не става за нищо, и кой знае каква фурна е вътре в тая ламарина.

Е не е чак толкова зле с градусите ся жегата малко го мъчи ама зимати си държи добри градуси .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм не се и съмнявам. Ако в тази кутия е хардуера от подписа ти, то е напълно нормално да грее като фурна в него чудо. А някакви монтирани охладители на кутията има ли ? Не че ще помогне кой знае колко, но все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мхм не се и съмнявам. Ако в тази кутия е хардуера от подписа ти, то е напълно нормално да грее като фурна в него чудо. А някакви монтирани охладители на кутията има ли ? Не че ще помогне кой знае колко, но все пак...

Да имам един отзат да изкарва топлия въздух мислих да слагам отпред да вкарва обаче незнам защо така и не сложих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да имам един отзат да изкарва топлия въздух мислих да слагам отпред да вкарва обаче незнам защо така и не сложих.

Ами направи го, защото няма какво да вкарва свеж въздух, и релано никакъв въздушен поток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са температурите на процесора и с какво го охлаждаш, че има такъв зор за този Сейдон?

P.S. Видях, че си пускал тема за охлаждане тук във форума, както и е имало предложения за кутия. Обаче темата е останала така незавършена и без отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и преди бях пускал тема и мислих по въпроса но реших да си взема охлаждане но понеже варинта беше нископрофилно не ме устройваше и видях че Seidon-а не е много голям и ще се побере на капака или отпред но се пак реших да питам дали ще се побере да не го купя пък после да не се побере а охладителя ми е за клок а температурите са след 10мин Linx са 50 градуса зимата бяха 40 ама сега явно зарди жегите и така.

P.S: Заключвайте темата ако искате аз вече реших да взимам септември като се върна от морето един Seidon 120M .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са ти в нормалната граница, и не виждам за кое се тревожиш. Само кутията е проблема на конфигурацията ти, иначе не виждам причина да купуваш такъв охладител. За овърклок дума да не става в подобно нещо !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са ти в нормалната граница, и не виждам за кое се тревожиш. Само кутията е проблема на конфигурацията ти, иначе не виждам причина да купуваш такъв охладител. За овърклок дума да не става в подобно нещо !

Mи незнам но зимата(сори дето все дрънкам за зимата) пак си бях с същите части , но си държеше с клок на 4Ghz по-ниски градуси отколкото във момента без клока и не искам много поне 4,3Ghz за постонянно не да го направя колкото за снимка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mи незнам но зимата(сори дето все дрънкам за зимата) пак си бях с същите части , но си държеше с клок на 4Ghz по-ниски градуси отколкото във момента без клока и не искам много поне 4,3Ghz за постонянно не да го направя колкото за снимка 

Разбирам те напълно колега, но зимата си е зима. Всички части в компютъра отделят топлина, и е нормално в по-тесен корпус /кутия/ да се нагряват повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убиецо на процесори, мисля че можеш да минеш и с по - евтин охладител на въздух: например това За кутията без коментар! Разбирам те, че си гонил бюджет, пусти пари! Но ако имаш възможност  я смени :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убиецо на процесори, мисля че можеш да минеш и с по - евтин охладител на въздух: например това За кутията без коментар! Разбирам те, че си гонил бюджет, пусти пари! Но ако имаш възможност  я смени :)

Aз знам че мога да мина и с такъв но не се побира в кутията.

P.S:

Бе аз като се замисля мога да си държа кутията отворена .

Абе аз предлагам вече да залючат темата и ще помисля аз без това ще взимам каквото взимам септември такаче имам време да обмисля нещата по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бе аз като се замисля мога да си държа кутията отворена .

Да за това не се сетих. Наблюдавай температурите при свален капак, и ако няма особена разлика, помисли за по-добро охлаждане/кутия в зависимост от бюджета ти.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бутнах от 5 до 10 градуса и вече явно ще си е държа отворена се пак благодаря за мненията ,но реших да оставя кутията отворена и ще си купя едно Seidon-че септември месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново според обстоятелствата няма да си взимам нито охладител нито кутия тъй като вече бившия ми телефон се развали(Sony Xperia U) и неможех да карам без телефон и си купих Prestigio 4055 DUO извинявам се за похабеното от мен време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Shit happens или казано по европейскому, се ла ви....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.