Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от спешна помощ, моля, защото "изгубих" компютъра си, или по-точно беше загубен от някого.  Параметрите на вече бившия ми комп. бяха : ASRock P43DE; intel core2 duo 2.40ghz, 4gb ram, nvidia geforce 9600gt и мисля, че 800v захранване.  Въпроса ми е дали е възможно тук да сглобим, най-малкото подобен компютър и да пресметнем каква ще му бъде цената. Истината е, че компютърът е продаден от заложната къща преди да е изтекъл договорът, по този въпрос също приемам съвети.Пичът ме кара да ми дава пари или да ми сглобява нов.Помоща е спешна.  Благодаря предварително и дано повече хора се включат.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест,искате да разберете,колко струва на старо тази конфигурация,така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросната конфигурация е стара, и едва ли би намерил същите или подобни части. Направо мисли за нов компютър.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на старо ? Вече не се продават тези модели ?  Бих искал да сглобим компютър, които е с пропорционални параметри на горе изброените и каква цена би достигнал един нов компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взе да ми намирисва на фейк тази тема. Колко струва ти сам ще кажеш, при условие че конфигурацията е била твоя !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има тема за определяне цените на старите щайги. Потърсете с търсачката на форума. На цената която бихте взели на машината, нищо ново не може да се сглоби. Може би само най-евтиният вариант на офисна машина, от най-евтините залежали по складовете неупотребявани части.

П.П.На мен също започна да намирисва темата. Бивш компютър, който някак си бил загубен...от заложна къща, някакъв договор, който онези не са спазили. Ми осъди ги ако е вярно. Неустойката, която би взел, може да е доста прилична сума.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този хардуер е остарял и трудно се намира по магазините. Може би втора ръка, но не си заслужава. По-добре говори за някаква сума от заложната къща и си вземи актуална конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е такава, че не мога да си взема компютъра, а ми вършеше работа и заради това питах, дали не би могло да си сглобя същия.Сега разбирам, че компонентите са стари и няма от къде да ги намеря.  Единственият вариянт остава да взема някакви пари от заложната.Много глупава ситуация.   Да разбирам ли, че е безмислено да търся къде биха могли да ми сглобят същият комп. и направо да Ви питам за актуална конфигурация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ситуацията е такава, че не мога да си взема компютъра, а ми вършеше работа и заради това питах, дали не би могло да си сглобя същия.Сега разбирам, че компонентите са стари и няма от къде да ги намеря.  Единственият вариянт остава да взема някакви пари от заложната.Много глупава ситуация.   Да разбирам ли, че е безмислено да търся къде биха могли да ми сглобят същият комп. и направо да Ви питам за актуална конфигурация ?

Да, така го разбирай, като най-добър вариант. Ако имаш оформен писмен договор със заложната къща прочети го отново, заедно с адвокат и ги ошушкай едно хубаво, ако си в правото си.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата трудно ще сглобиш (ако имаш нерви и време да търсиш части от ибей). Най-добре си сглоби нова конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах, сега всичко ми е ясно.  Остава да си искам парите от заложната и после отново бих се обърнал към вас, за помощ към конфигурацията, защото този път сам ще си го сглобявам. Благодаря за изчерпателната информация. Lock ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети си внимателно договора и най-добре вземи парите. Иначе има да чакаш да ти го сглобява маса време. Ще започнат едни "сега нямам пари", "тази част е много скъпа" и т.н. Както се казва вземай парите и бягай, докато не е размислил, че може да останеш на сухо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.