Премини към съдържанието
hlevoust

Шампионска лига - жребий, резултати, коментари - част 2

Препоръчан отговор

Първата част на темата понатежа с около 1400 коментара и като че ли е време да я обновим, за да е на линия за новия сезон.

Пълен жребий за първи и втори предварителен кръг в ШЛ

Публикувано изображение

Днес в Нион бе изтеглен жребият за първия и втория предварителен кръг на Шампионската лига. Българският представител в турнира Лудогорец ще срещне Слован Братислава.

Ето и пълния жребий за предварителните кръгове:

ПЪРВИ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ

Ширак (Арм) - Тре Пене (СМар)
Лузитанс (Анд) - Стреймур (Фар)

ВТОРИ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ

Нефтчи (Азер) – Скендербеу (Алб)
Стяуа (Рум) – Вардар (Мак)
Виктория (Пилзен, Чех) – Железничар (БиХ)
Шериф (Молд) – Сутиеска (Чгор)
Биркиркара (Мал) – Марибор (Слвн)
Слиго Роувърс (Ейре) – Молде (Нор)
Елфсборг (Шв) – Даугава (Лат)
ХИК Хелзинки (Фин) – Номе Калю (Уест)
Екранас (Лит) – Хафнарфьордур (Исл)
Ню Сейнтс (Уелс) – Легия (Варшава, Пол)
Селтик (Шот) – Клифтънвил (СИрл)
Динамо (Загреб, Хър) – Фола Ещ (Люкс)
Дьор (Унг) – Макаби (Тел Авив, Изр)
БАТЕ Борисов (Блрс) – Шахтьор (Караганди, Каз)
Ширак/Тре Пене – Партизан (Сър)
Слован (Братислава, Слвк) – Лудогорец (Бъл)
Динамо (Тбилиси, Гру) – Лузитанс/Стреймур

Източник gong.bg

Видимо имаше и много по-лоши варианти пред Лудогорец (Стяуа, Селтик, БАТЕ, Макаби), но можеше и да е по-леко поне в началото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек жребий за нашите. Честно казано и аз исках БАТЕ, както и Петев, ама няма :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек, лек, колко да е лек... Лудогорец са до тука....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек, лек, колко да е лек... Лудогорец са до тука....

И аз съм на същото мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Честно казано и аз исках БАТЕ, както и Петев, ама няма  :)

Хм, Петев си приказва колкото да не заспи и със сигурност подскача до тавана от радост, че е избегнал БАТЕ или някой друг от по-сериозните. Впрочем Лудогорец не е съвсем без шансове, защото толкова рано (мачовете са на 16/17 и 23/24 юли) стават и чудеса. Шампионатите няма да са започнали, а и вероятно ще е яка жега, та не се знае кое е как.

Но в третия кръг, ако премине втория, Лудогорец няма да е поставен и ще се натресе на отбор с по-висок коефициент, който ще се радва, че му се е падал нашенския шампион.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм оптимист за Лудогорец. Мисля че тая години ще стигнат по напред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично съм оптимист за Лудогорец. Мисля че тая години ще стигнат по напред!

А дано. Писна ми всяка година Уески и Цецка да се осират възможно най-рано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм цесекар но не мога да отреча че момчетата от разград игреаят най-добрия футбол. Мога да пирчисля и литекс към тях. Пожелавам успех на всички отбори :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Официално стана ясно, че и Ботев Пд ще играе на мястото на ЦСКА. Да видим те какво ще направят с Мъри :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

„Нов стил на игра няма да имаме. Ще търсим по-голяма комбинативност и вариативност в отбора. Селекцията е отворена, може да привлечем нови футболисти. Търсим нападател.“, разкри специалистът. И.Петев

Имат три контроли в Австрия,И да видим кого ще привлекат за нападател

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евала на Ботев. Дано да се представят добре. Принципно са ни конкуренция, че аз съм си от Берое, но честната конкуренция е позитивно нещо. Крайно време е да се разчупи двуполюсният модел Уески-Цецка, който само вреди на футбола ни. Специално Уески най-добре да ги закрият напълно. Цецка сами ще се закрият с тия собственици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори квалификационен кръг - първа среща

Слован - Лудогорец 2:1

Лудогорец разби тъпомера в последните минути на снощния мач - с човек повече и гол преднина успя за нула време да загуби мача от един безкрайно слаб и безидеен отбор, който видимо се бе предал след получения гол, пропуснатата дузпа и червения картон! Ама що да е лесно, след като може да е трудно?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жребий за третия квалификационен кръг

Базел – Дьор/Макаби Слиго Роувърс/Мьолде – Дъ Ню Сейнтс/Легия Слован/Лудогорец – Ширак/Партизан Динамо Тб/Стеймур – Стяуа/Вардар  Апоел – Биркиркара/Марибор Селтик/Клифтънвил – Елфсборг/Даугава БАТЕ/Шахтьор Караганди – Нефтчи/Шкендепбо

Аустрия В – Екранас/Хафнарфьордур ХИК Хелзинки/Номе Калю – Виктория/Железничар Фола/Динамо З – Шериф/Сутиеска

Нордселанд – Зенит Залцбург – Фенербахче ПАОК – Металист ПСВ – Зулте Варегем Лион – Грасхопърс

Мачовете са на 30-31 юли и 6-7 август.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори квалификационен кръг - реванш:

Лудогорец - Слован 3:0 (4:2). В третия предварителен кръг отборът от Разград ще играе срещу Партизан Белград.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трети предварителен кръг, първа среща:

Лудогорец - Партизан 2:1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отборите на Ботев (Пловдив) и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Очаквам още по - големи емоции при реваншите на нашите момчета от Лудогорец и Ботев (Пловдив)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отборите на Ботев (Пловдив) и Щутгарт завършиха при резултат 1:1 в първата среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Очаквам още по - големи емоции при реваншите на нашите момчета от Лудогорец и Ботев (Пловдив)  

Има отделна тема за ЛЕ - тук

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трети предварителен кръг, реванш

Партизан - Лудогорец 0:1 (1:3).

Луд късмет извадиха нашите в един като цяло скучноват мач. Уникални пропуски на сърбите, но и добра защита и вратар на Лудогорец. Домакините сякаш рухнаха след пропуските, макар че дори резултат 1:0 ги устройваше.

Жребият за най-важния мач на Лудогорец ще се тегли в петък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно правило, като не вкарваш голове на теб ти вкарват, и съм се убедил и на други мачове.Вратарят на Лудогорец си заслужава овациите, отборът също, но май има проблем с домакинския мач  на 27.08 няма в БГ  стадион на който ,да играят.Арена в Разград,Лазур в Бургас нямат лиценс за ШЛ, а на В. Левски има концерт на Роджър Уотърс ,който е два три дена след тази дата. Най близо е Румъния,ако се падне да играят със Стяуа ,ще имат 2 мача да гостуват,смешна работа ,ще се прочуем в Европа и с това 2мача като гост.Иначе прикаски много, щели сме да взимаме мач от ЕП ,да ама излиза ,че нямаме нито един стадион  

В противен случай, отборът, който през тази година прослави България, ще трябва да играе в чужда страна домакинския си мач, ако жребият отреди Лудогорец да е домакин във втория двубой. Това най-вероятно ще бъде Румъния. Представяте ли си какво ще стане ако Лудогорец се падне със Стяуа и домакинства в Румъния? Отново ще се прочуем в цяла Европа, тъй като на практика българите ще играят два пъти като гост. А иначе приказки много - щели сме да взимаме мач от Европейско първенство. Да, ама излиза, че нямаме нито един стадион.  
Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в петък, 9 август, от 12:45 ч пряко по Eurosport. 

П.П. Съобщиха, че и bTV Action ще предава жребия, а също така и мачовете на Лудогорец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в петък, 9 август, от 12:45 ч пряко по Eurosport. 

П.П. Съобщиха, че и bTV Action ще предава жребия, а също така и мачовете на Лудогорец.

А виж, това е интересно. Наистина ли са успели да преборят ТВ7?

Редактирано от 1Българче (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко го повториха в обедните новини на bTV. Не знам дали е имало преборване за излъчване или не, но предпочитам да гледам ШЛ в HD формат, който TV7 все още не предлага. Спортните коментатори във всяка една наша медия са повече от комични, та ми е все едно чии точно глупости ще слушам, важна ми е картината.

П.П. "Проблемът" (май умишлено раздухан от продажни медии) с домакинския мач на Лудогорец е решен, мачът ще е на националния стадион, при това без да се стига до конфликт с концерта на Роджър Уотърс "The Wall". Този уникален спектакъл е плануван от сума ти и време, билетите са пуснати за продажба още през миналия ноември. Та възниква въпросът кой какво не е знаел, но това не е обект на тая тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да напиша, че ТВ7 са на късмет на българските отбори и нямаме отпаднал отбор в техния ефир... но до тази вечер. Жалко за Ботев Пд! Наистина играха силно и заслужаваха да бият Щутгарт.

По темата... остават броени часове до жребия. Имам някакво усещане, че Лудогорец отново ще се изправят срещу отбора на Иван Иванов. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... Имам някакво усещане, че Лудогорец отново ще се изправят срещу отбора на Иван Иванов. ;)

Тичай към тото пункта!

Жребий за плейофите за влизане в групите на ШЛ

Динамо Загреб – Аустрия Лудогорец – Базел Виктория - Марибор Шахтьор Караганда – Селтик Стяуа – Легия Лион - Реал Сосиедад Шалке – Металист Пасош Ферейра – Зенит Айндховен - Милан Фенербахче – Арсенал

Първите мачове са на 20/21 август, а реваншите 27/28 август.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.