Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hlevoust

Шампионска лига - жребий, резултати, коментари - част 2

Препоръчан отговор

...Може би изгонването на полското им вратарче беше леко пресилено...

Просто няма как да се случи, освен ако не свири Уеб... Счесни (така и не разбрах как точно се казва тоя човек, ама все едно) атакува опорния крак на Робен (другият му е във въздуха), при това без никакви съмнения. А и вратарят е сам, следователно и последен пред празната врата - нарисувана дузпа и образцов червен картон. Но това няма значение, защото мачът вече бе свършил веднага след престъпното изпълнение на дузпата от страна на Йозил. Та той е съотборник в национала на Нойер, нима не му знае похватите, че се пробва по толкова детински начин да го финтира? Или не знае, че за разлика от огромната част от вратарите, Нойер изчаква по последния възможен момент избирането на ъгъл?

Байерн буквално скри топката на Арсенал, през 90% от времето топчиите чакаха поредния баварски пристъп набутани в собственото си наказателно поле. А така няма как да елиминираш Байерн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, първи срещи:

Арсенал - Байерн 0:2

Милан - Атлетико 0:1

Очаквах Арсенал да паднат, очевидно е бил интересен мач, дузпи, картони и т.н. Може би изгонването на полското им вратарче беше леко пресилено, можеше да се свири само дузпа и жълт картон, ама така е преценил съдията.

В другия мач, който аз предпочетох да гледам, Милан доста незаслужено паднаха, но тва е - малшанс. Първото полувреме ги развинтиха, положения, две греди, но не влезе. Второто им спадна енергията, Атлетико позатвориха играта и се възползваха от едно от малкото си положения. Като цяло най-добрия мач на Милан от началото на сезона, личи си, че Зеедорф работи правилно с тях. На реванша не изключвам изненада.

Сега ще кажеш, че се заяждам. :))) 

По правилник няма как да даде жълт картон на вратаря, когато фаулира човек в наказателното поле при голова ситуация. Или червен картон и дузпа, или нищо. :) 

Абе аз като ти казвам, че правилата са сбъркани, ти не вярваш. хаха 

Са гледай довечера дали няма да откъснат главата на Лудогорец в първия мач, за да няма проблеми после. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще кажеш, че се заяждам. :))) 

По правилник няма как да даде жълт картон на вратаря, когато фаулира човек в наказателното поле при голова ситуация. Или червен картон и дузпа, или нищо. :)

Абе аз като ти казвам, че правилата са сбъркани, ти не вярваш. хаха 

Са гледай довечера дали няма да откъснат главата на Лудогорец в първия мач, за да няма проблеми после. 

След като изгледах няколко повторения, вече мисля, че правилно го изгони. Не че умишлено искаше да го фаулира, просто тъпо отиграване на Шчесни, ама той си е такъв, не блести с особен интелект... Само да не прочете некой фен на Арсенал как им обиждам вратарчето, ама верно не моа го понасям това полско лекенце... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък от години си мисля, че футболните вратари трябва да се тренират и от хандбалист, по възможност вратар, от време на време да играят и хандбал.

Играя хандбал от 8 - годишен и за повече от 20 години игра ми се е налагало да играя на всичките 5 поста в хандбала.

Като гледам отровено левашки изпълнения на футболни вратари при опити са спасяване направо се чудя защо не се тренират и от хандбалисти.

За тези от вас, които са нямали досег с хандбала да поясня - последното нещо, което ще направи един хандбален вратар е да се хвърли на земята аз да хване някоя топка. В 99% от случаите се протяга крак. А футболните вратари обичат са де въргалят по земята. Понякога това е единствения разумен начин да се опиташ да уловиш топката, но съм се нагледал на стотици ситуации, в които вместо да протегне крак и да спре топка, минаваща на 50 см от него, вратаря избира да падне от 1 м височина, а докато падне топката минала и заминала.

Друго, което ще бъде от полза - хандбала се играе с ръце и играчите много добре се ориентират за позицията на топката по време на полета й. А някой вратари така и не се научиха кога да излизат за да уловят някоя центрирана топка и къде точно да застанат.

ostavime, правилата може да са сбъркани, но пък важат за всички. А как ги прилагат съдиите не зависи от правилата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш ли какво се случва? 

До тук сме на измислена дузпа и измислен червен картон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш ли какво се случва? 

До тук сме на измислена дузпа и измислен червен картон. 

Е, недей така... Две измислени дузпи, една за нас и една за тях, като нашата беше по-измислена. Вторият жълт картон на Дяков беше нарисуван, закъсня с влизането, навсякъде това се свири и се дава картон. С нищо не сме ощетени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да свърши мача де. :)

Иначе за мен това беше най-твърдата двойка в тиража, само дано това, че сме с човек по-малко не ни попречи. Играем срещу резервите на един много слаб Лацио, които са без каквато и да е мотивация в тоя турнир. Крейзи форест пък имат много качествени футболисти,и за тоя мач са надъхани до последно. Ако не беше тоя втори жълт, Лацио отиваха на 0:2...

Айде, вече сме наравно на терена, ей ся вече ше стане 0:2 :whist:

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се радвам, когато греша в такъв момент. :) 

Честита заслужена победа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, първи срещи:

Олимпиакос - Ман Юнайтед 2:0 

Зенит - Дортмунд 2:4

Признавам си, че загубата на МЮ в Атина ме изненада, мислех, че поне в ШЛ дяволите ще стигнат малко по-далеч. Не че вече са без шанс, напротив, но сезонът им е доста далеч от очакванията.

Попаднах в мрежата на един колаж, който няма нужда от коментар:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, вече стана ясно, че за Юнайтед сезонът свърши. Нормално е. След цяла една ера, вече имат нов мениджър, и на него му трябва време, за да изгради отбор и да наложи треньорските си виждания. И на Сър Алекс му трябваха години, докато започне да постига успехи с Юнайтед. Та сега най-удачното е, ако собствениците на клуба са далновидни и разбират от футбол, да застанат плътно зад Мойс, да му дадат дългосрочен кредит на доверие, и да го оставят да работи. Грешка, и то огромна, би било да го разкарат и да тръгнат по порочния път с честата смяна на треньори.

п.с. Още една карикатура по темата:

Публикувано изображение

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, то колажи много, но не е там работата. И аз смятам, че на треньора следва да се даде време за адаптация към новите условия, екип, играчи, фенове. Но не мисля, че Мойс бе правилният избор. Едно е да дойде доказал се треньор, който е наясно с политиката на развитие и с целите на отбора, друго е тепърва да се започва от а, б, в. Щото Мойс тръгва горе-долу от там. Да, не е съвсем от а, но едва ли е много по-напред в азбуката, а е вече над 50-те. 

Ако Юнайтед искаха млад мениджър да поеме отбора (примерно на възрастта на Роджърс), който има накъде да се развива - да, приемам го почти безрезервно. Ако искаха опитен човек да наследи САФ, то Мойс едва ли е най-точният избор. Сигурен съм, че Фърги е имал своите основания да посочи (друг е въпросът що за действие е това) точно сънародника си за престола си, а и кой съм аз, че да го упреквам, но дали не следваше САФ да направи нещо по отношение на състава? Щото сега какво има налично - тълпа младоци, къде повече, къде по-малко талантливи, къде повечко набедени за такива, една съвсем малобройна група играчи на средна възраст и внушителна компания от залязващи звезди, отдали се на инерцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли шанс двата мача след малко да са 1-ци?

Абсурд. Челси ще бият, а Шалке може и да устискат равен с Реал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че Челси ще имат сериозни проблеми а беля тапет ще падне... ама надали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шалке са зле, Реал и на куц крак ще ги бият. А Моу отново ще излъже Манчини. По-скоро две двойки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, спечелихте ли? ;)

1/8 финали, първи срещи:

Галатасарай - Челси 1:1 

Шалке - Реал М 1:6

Реал отупа като брашнян чувал кралскосините, а Галата май изтърва Челси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал са се запътили към десетата, единствено Байерн са на тяхното ниво. Не виждам кой друг би могъл да ги спре. В Истанбул - тактически ценно равенство за Жозе, в реванша нямам никакви съмнения какво ще се случи - ако някой играе Еврофутбол, да го пуска победа за Челси с повече от 1 гол ралика. 3:0, 4:1, нещо такова ми се върти...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...ако някой играе Еврофутбол, да го пуска победа за Челси с повече от 1 гол ралика. 3:0, 4:1, нещо такова ми се върти...

Дори и хендикап при същите условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, реванши:

Байерн - Арсенал 1:1 (3:1)

Атлетико - Милан 4:1 (5:1)

Чета тази сутрин изказвания на Венгер по медиите, че Арсенал е можел и да елиминира Байерн, но не ми става ясно как точно би могло да се случи това. Баварците са доста далеч от миналогодишната си форма, Гуардиола успя по-бързо от моите очаквания да разбие сътвореното от Хайнкес, но Байерн не се напъна особено срещу топчиите, не се и наложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, реванши:

Байерн - Арсенал 1:1 (3:1)

Атлетико - Милан 4:1 (5:1)

Чета тази сутрин изказвания на Венгер по медиите, че Арсенал е можел и да елиминира Байерн, но не ми става ясно как точно би могло да се случи това. Баварците са доста далеч от миналогодишната си форма, Гуардиола успя по-бързо от моите очаквания да разбие сътвореното от Хайнкес, но Байерн не се напъна особено срещу топчиите, не се и наложи.

Би трябвало да ти е ясно, че той Арсенчо винаги ги плещи едни такива глупости, та свят да ти се завие. Не знам дали го прави нарочно, за да повдигне духа на играчите си, или наистина си вярва, но тази негова арогантност и липса на връзка с реалността лично мен много ме дразнят. Голям треньор е, обаче адско леке...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, не може да се очаква от него да излезе и да каже, че отборът му е бил по-слабият и е отпаднал заслужено, особено пък след резултата в Лондон. Венгер може би се е надявал, че Байерн ще повтори мача от миналия сезон, в който се юрна да играе за публиката и допусна загуба. Но не би, баварците не излязоха снощи с цел да разгромят Арсенал, а просто да го елиминират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, реванши:

Барселона - Ман Сити 2:1 (4:1)

ПСЖ - Леверкузен 2:1 (6:1)

Прекалено предвидим стана тоя турнир.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1/8 финали, реванши:

Реал М - Шалке 3:1 (9:2)

Челси - Галатасарай 2:0 (3:1)

Поне приличен мач да бяхме видели на тия 1/8 финали...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...