Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

hlevoust

Шампионска лига - жребий, резултати, коментари - част 2

Препоръчан отговор

Еден Азар избухна: Ние не играем футбол!

Звездата на Челси Еден Азар сериозно възнегодува срещу подхода, който мениджърът на тима Жозе Моуриньо бе избрал за снощния реванш срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига.

Испанският тим успяда спечели с 3:1 на „Стамфорд Бридж“ и така попари надеждите на лондончани да играят на финала срещу Реал Мадрид. Специалния бе предприел подчертано дефанзивен подход към мача, в който тимът му успя да открие, но после изпусна контрола и в крайна сметка изхвърча от турнира.

„Челси не е нареден така, че да играе футбол“, възкликна Азар след последния съдийски сигнал. „Ние сме подредени, за да контраатакуваме.“

"След като открихме резултата, държахме мача в ръцете си. Атлетико обаче като че ли искаше успеха повече от нас. Не знам какво не ни стигна. За неутралните зрители се получи атрактивен двубой с много шансове и пред двете врати. Сега съм тъжен, но трябва да уважим развоя на мача, защото те заслужаваха да се класират напред", допълни халфът.

Припомняме, че не за първи път между Моуриньо и белгиеца прехвърчат искри. По-рано през сезона Азар бе изваден за седмица от първия тим заради това, че закъсня за една от тренировките на отбора.

източник - gong.bg

http://gong.bg/view_article.php?article_id=423299

Ще се сетят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Само да ви припомня,че казах "Диего Симеоне не е за подценяване и кога Атлетико пак ще стигнат до тази фаза на турнира".За разгромната загуба на "БАЕРН" не съм я очаквал,дори допускайки загуба,то поне не с такава разлика.Ама "АТЛЕТИКО"не ме изненада чак толкова като се клаира за финала.Само ще кажа,че финал за шампион на Европа на два отбора от една и съща страна/без значение коя/ за пореден път показва несъвършенството на турнира,а само неговата комерсиалност,от кето губи футбола и истинските му привърженици.По мое скромно мнение тази схема на" Шампионска лига" от както е създадена е за пари,много пари и само пари,и  като "турнир"/защото това не е турнир/ е пълен КЕНЕФ.Извинявам се за израза,но така го виждам и разбирам,и не бих лично одобрил да има по няколко отбора от една страна,а от страна като нашата да няма нито един.Егати турнира.

Редактирано от Nikolay Penev NIKE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да се чудя каква десета купа очакват Реал Мадрид. Шампионска Лига има само едно общо нещо с КЕШ и това, е че участват и шампионите на страните. Всичко останало е за пари, което е общоизвестно. Да вземат в УЕФА да започнат едно ново броене на купите от ШЛ, защото едно е по пътя към финала да си побеждавал само шампиони, друго е да играеш с 4-тия от някое първенство на финал за купата на европейските шампиони, защото нали титлите продължават да ги броят без прекъсване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен!!!УЕФА не само в ШЛ броят/в случая титлите/ по този начин,а и всички статистики ги водят на същия принцип. Ще дам пример със следното:на скоро обявиха,че Мирослав Клозе е изравнил рекорда на Герд Мюлер за вкарани голове,за националния тим на Германия,но не се вземат предвид броя изиграни срещи.Как може да се прави такова сравнение, като Г.Мюлер има 68 гола от 63 мача.Клозе колко мача има за Германия???Не знам точно,но може би са над 80.Къде е базата за сравнение?Та така броят какво ли не!По темата бих казал,че КЕШ беше и много по-интересен и много по-истински европейски футболен турнир.В ЛЕ/Лига Европа/е същата боза като ШЛ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я тогава им забрани да говорят така за Клозе, как ще казват, че е вкарал толкова голове  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за забрана,а за статистика!Ако нещо не съм се изразил правилно ме извинете,а ако някой не ме е разбрал да ме извини и той.Става въпрос за съпоставяне,което според мен не е уместно.Също така не говорим заброя голове,а за броя МАЧОВЕ за които са вкарани.Лично мнение,с което ангажирам само себе си.П.П.Излязохме от темата.Някякви прогнози за предстоящия финал???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да се чудя каква десета купа очакват Реал Мадрид...

Да приемем, че е за 10-та, защото все пак турнирът е един и същ, само дето е видоизменен по различни, най-вече парични причини. Но ако ще подлагаме бройката на съмнение, то ще се наложи непременно да обърнем внимание на най-малко 5 от първите 6 титли на Реал, спечелени, меко казано, при твърде съмнителни обстоятелства.

Да не говорим пък за едната от общо двете титли на Ювентус, спечелена по срамен начин на "Хейзъл" с дузпа, свирена за измислено нарушение почти в центъра на терена сред труповете на 39 невинни жертви.

А дали следва да коментираме и за абсурдното от която и да е гледна точка наказание и лишаване от участие за 5 сезона на английските отбори (конкретно за Ливърпул с допълнителен "бонус" от още 2!!!), прекроило картата на европейския връх...

Не знам какво да очаквам от финалния мач, още повече, че едва ли изобщо ще имам възможност да го гледам, не че държа особено на това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да приемем, че е за 10-та, защото все пак турнирът е един и същ, само дето е видоизменен по различни, най-вече парични причини. Но ако ще подлагаме бройката на съмнение, то ще се наложи непременно да обърнем внимание на най-малко 5 от първите 6 титли на Реал, спечелени, меко казано, при твърде съмнителни обстоятелства.

Да не говорим пък за едната от общо двете титли на Ювентус, спечелена по срамен начин на "Хейзъл" с дузпа, свирена за измислено нарушение почти в центъра на терена сред труповете на 39 невинни жертви.

А дали следва да коментираме и за абсурдното от която и да е гледна точка наказание и лишаване от участие за 5 сезона на английските отбори (конкретно за Ливърпул с допълнителен "бонус" от още 2!!!), прекроило картата на европейския връх...

Не знам какво да очаквам от финалния мач, още повече, че едва ли изобщо ще имам възможност да го гледам, не че държа особено на това.

Въпросната дузпа е почти идентична, с подобна, за която бях писал е една друга тема, ама така и не си спомних за кой двубой става въпрос.

ФИФА и УЕФА са си "мафия", ама иначе разследват разни отбори и съдии за уредени мачове, щото печалбата не е за тях.

Лично за мен КЕШ си беше КЕШ, а новата шампионска лига е с объркано заглавие.

Финала в Лисабон, след като Реал подари титлата на Атлетико в Испания...Реал ще атакува, Атлетико ще се брани и ще играе на контри. Такъв мач вече ми писна да гледам. А дано да не съм прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям напълно вашите позиции относно финала тази година.Моя интерес е почти нулев.Не знам дали може по някакъв начин, да се промени тази схема поне да се избягват подобни такива финали.Финала през 1985г.Ювентус-Ливърпул съм го гледал директно и по- измислен носител на КЕШ аз поне не съм виждал.За спорната дузпа: без коментар!Който е гледал футбол по това време помни подробностите по случая.ФИФА както и всички континентални федерации,които са и членки са си мафия,а Сеп Блатер е корумпиран от всякъде.Спомняте си глупостите по въпроса"златен гол" после "сребърен гол",които отпаднаха в последствие,защото са пълна простотия още в зародиш.Футбола е игра,която не е от вчера и всякакви подобни"промени"само го опорочават,но не го правят по-интересен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако става въпрос за спорни голове, макар да съм фен на Реал, помня скандалния гол на Миятович след който Реал вдигнаха купата през 1998-ма. :)

Реал заслужаваха да спечелят този мач, но имаше засада при гола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е,но за въпросната дузпа ако някой не е гледал финала през 1985г.може да види положението,както и подробности в Интернет.За гола на Миятович си прав, обаче там ситуацията беше почти неуловима в реално време,докато при Ювентус-Ливърпул,онзи полски КОН Збигнев Бониек го фаулираха поне 3м. преди пеналта.Просто и в реално време беше видимо,че нарушение има,но дузпа НЯМА.Така че аз си поддържам становището за измисления еврошампион за тогава.Има разбира се много неправди на всякъде,включително и във футбола,но някои от тях са просто убийствено фрапиращи.Темата е почти неизчерпаема,както в ШЛ така и по принцип, що се касае за футбол на всякакво ниво.Лошото според мен,е че не се предутвратяват такива неща,а продължава да ги има и то защото интересите в глобален мащаб винаги зависят от кинтите,а не от спрведливостта.Много отдавна поради нечий интереси не побеждават по-добрите.Искам да се отклоня малко и да кажа,че в един друг колективен спорт,който обичам и уважавам/нарича се Хокей на лед/няма нищо подобно както в "Цар Футбол"и много често напоследък се улавям,че предпочитам да гледам хокей вместо футбол.Може би изперквам,не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид: 4:1 след продължения. 1:1 в редовното време.

Напълно заслужена победа за Реал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужена е наистина. Жалко за Атлетико все пак :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид: 4:1 след продължения. 1:1 в редовното време.

Напълно заслужена победа за Реал.

Но Атлетико Мадрид заслужават уважение защото с отбор за 80 мил. стигнаха до финал , а реал похарчиха милярди за играчи. И няма как да не кажем че ако не беше късмет рамос 93 минута да насочи топката към вратата Атлетико Мадрид щяха да са шампиони. Респект ! :)))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то няма как да не кажем, че и ако не бе вратарската грешка на Касийяс, Реал щяха да бият още в редовното време или ако не бяха се контузили така важните играчи и за Реал и за Атлетико всеки един от двата отбора можеше да има предимство, но...това е футбола. :)

Колкото до парите, да - фактора са си, но тези пари са дадени за последните 12 години, но Реал далеч не са единствения отбор похарчил толкова...като почнем от Челси, Ман. Сити, че дори и Барселона...че футбола стана и хазарт в последно време също е вярно и че играчите всячески се пазят за световното също и това се отразява на представянето им (но то с тази наблъскана програма са и яко преуморени). Колкото до Рамос...ако се научи да бие дузпи и продължава така (в последните 5-6 мача сигурно има 5-6 гола вече) може на CR7 да му изстине мястото (шегичка). :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жребий за плейофния кръг за влизане в груповата фаза на ШЛ през сезон 2014 - 2015 г

Шампионски поток:

Марибор - Селтик
Залцбург - Малмьо
Олборг - Апоел
Стяуа - Лудогорец
Слован - БАТЕ 

Нешампионски поток:

Бешикташ - Арсенал
Стандарт - Зенит
Копенхаген - Байер
Лил - Порто
Наполи - Атлетик

Мачовете са на 19/20 август и 26/27 август.

П.П. Уточнение: УЕФА наказа Легия за нередовен състезател срещу Селтик и присъди служебна загуба на поляците с 0:3, довела до общ резултат 4:4, който класира шотландците. Тоя ход промени и урните за жребия, като потърпевш се оказа отборът от Разград, защото връщането на Селтик сред участниците извади точно Лудогорец от групата на поставените.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имат шансове само наще да не губят като гости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лудогорец отстрани Стяуа и за втори път ще гледаме български отбор в групите на Шампионска лига.

В редовното време 1:0 за Лудогорец.

6 : 5 след изпълнение на дузпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Какъв мач, какъв трилър! Да ти изгонят вратаря преди изпълнението на дузпи. В решителният мач за влизане в групите на Шампионската лига. Инфаркт.

Козмин Моци - да бие първата дузпа, да вкара и да застане на вратата!!! Нямам думи!

Не знам...отборът на Лудогорец ни поднася моменти, които няма скоро да забравим.

Честита да им е победата, заслужиха я.

Фен съм на друг отбор, но това, което направиха част от агитката на ЦСКА и някои други с подкрепата си за противника бе грозно.

То и за това се разпада държавата ни- от предатели и интересчии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уникален мач!

Браво на Лудогорец! Извоюваха си победата!!!

Инак, ние българите показахме каква пумиярска нация сме т.е имайки предвид поведението на агитката на ЦСКА - срам!?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе да биха, ама ние защо се чувстваме силни, като в отбора на Лудогорец българското присъствие е дефицит?

Аман от такива селски изцепки. И снощи тука в нашия квартал ми пуснали на Кали оная песен за трикольора и на Слави - и да паднем,и да бием българи сме ние.... Какви българи бе, и каква радост за България донесена от чужденци.... Мале, ма то бях снощи пиратки, виканье, трещенье, чупене до 3 часа. Българки отбор в ШЛ не е имало отдавна и скоро няма да има. Дойдоха дузина чужденци и се почувствахме българи, егати парадокса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тегленето на жребия за групите в ШЛ ще се тегли днес, четвъртък, в 18:45 ч (bTV Action, Eurosport). Ето и разпределението на отборите по урни:

- първа: Реал М, Барселона, Байерн, Челси, Бенфика, Атлетико, Арсенал и Порто
- втора: Шалке 04, Дортмунд, Ювентус, ПСЖ, Шахтьор, Базел, Зенит и Ман Сити 
- трета: Байер, Олимпиакос, ЦСКА М, Аякс, Ливърпул, Спортинг, Галатасарай и Атлетик
- четвърта: Андерлехт, Рома, Апоел, БАТЕ, Лудогорец, Марибор, Монако и Малмьо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно Реал Мадрид , Барселона , Манчестър Юнайтед и останалите големи грандове могат да духат супата аз такъв луд мач повече няма да гледам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...