Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

e8400

Кажете какво да си модна или направо да взимам нова конфигурация

Препоръчан отговор

Сегашната ми конфигурация е следната 

дъно:Asrock ConRoe 1333-D667 Rev 3.0

видео:Palit GeForce 9500gt 1GB DDR2

Захранване:JNC 460w

Кутия:някакъв ментак от Jar ама съм доволен от нея

рам:4GB DDR2 667Mhz

другия вариянт е нова конфигурция до 500лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е какво искаш да постигнеш. Стабилност и "разкрасяване" или искаш да минеш на нещо по-ново. Все пак не знаем и за какво точно се ползва компютъра. На този етап, където лиспва информация аз съм за "модване" свързано с нова, качествена кутия и свестно захранване, няколко вентилатора със светлинки (ако си фен на шаренията).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 417.07 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/47066p1r48733p1r1051p1r43848p1rf.html + дъно MSI FM2-A55M-E33 = 504.36лв. Тази конфигурация е по-добра от твоята. Кажи какъв ти е харда Sata или Pata ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кутията съм я моднал с няколко вентилатора  и температурите са ок ползвам го за гейминг ама видеото с негова directx10 ме спъва защото играя metro2033 на минимални с 1280х768 резолюция пък от процесора съм много доволен харда е сата и другото нещо че все още съм ученик не ми трябва конфигурация за 2к-лева и съм интел и nVidia фен не искам амд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си доволен от сегашната си конфиигурация си вземи читава видеокарта на този етап, а когато събереш парички ще смениш и останалите компоненти! Обаче трябва и захранването да се смени, защото това JNC може да гръмне като бомба!

Ето нещо примерно:

SEASONIC Захранване SS-520GB Bronze, 520W

Междинна сума 405,44 лв.

ДДС (20%) 81,09 лв.

Крайна цена 486,52 лв.

П.П. Стига бюджета да е 500лв.

П.П.П. Процесора ти е сокет 775 тоест старичък(макар да не знам точен модел, тъй като не си го написал), та няма да може да натовари новата видеокарта както трябва, но ще има голямо подобрение!

Успех :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

В момента в ем*г има добри намаления отново.... Ето какво предлагам:

Sapphire AMD Radeon HD7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-Еhttp://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-sapphire-amd-radeon-hd7870-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-product

Cooler Master GX Lite Black, 500Whttp://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-gx-lite-black-500w-product

Floston ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна, EXCORDOhttp://www.emag.bg/korpus-floston-atx-midi-tower-bez-iztochnik-cherna-excordo-product

Вентилатор Enermax UCMA12 Magma, 120 x 120 x 25ммhttp://www.emag.bg/ventilator-enermax-ucma12-magma-120-x-120-x-25-mm-product - в цената са включени 2-бр. 1 отпред и 1 отзад за да има въздушен поток

Общо с ДДС: 498.65 лв. + Безплатна доставка!

Добре е да смениш и кутията или да снимаш кутията и да публикуваш снимки във форума защото може да се окаже неподходяща.... В този Link - http://www.mygarage.ro/my-garage/156902-best-friend.html - има снимки на кутията която съм ти предложил и е доста добра за цената си според мен.

EDIT: имам нерешен проблем с BB Code и затова са в този вид линковете.

Цитат: ''и съм интел и nVidia фен не искам амд''

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитат: ''и съм интел и nVidia фен не искам амд''

Сега ще редактирам поста с Nvidia. Гоних производителността :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не върви 7870 и 660 на евентуален Е8400, не че е лош процесорът, но няма да се справи с тях!Продаваш това, което имаш прибавяш тези 500лв, които имаш и скачаш на нещо ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не върви 7870 и 660 на евентуален Е8400, не че е лош процесорът, но няма да се справи с тях!Продаваш това, което имаш прибавяш тези 500лв, които имаш и скачаш на нещо ново.

Това което си предложил е също добра идея. Моята идея беше да се направи ъпгрейд по нататък... като продаде рам/процесор/дъно и да добави сумата към събраните money и да закупи актуално дъно/проц/рам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпадна ми дъна което подържа core2 quad и един quad q9450 карта gtx 480  но не съм и фен понеже много грее

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще взема карта gtx 650 кажете нещо за нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'во да ти кажем? Колегите и аз сме ти дали предложения за бюджет от 500 лв. Сега пишеш че си се спрял на карта за 180 ~ 200 лева: oO? Бюджета не е ли 500 лв.: Оо?!?!?!

Ти изобщо изчете ли напълно всички "коментари"? Тази тема малко ме съмнява... " На битовия пазар не се продават виртуални домати " - кой кв'от разбрал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си сменил захранването може да сменяш и видеото. Но гледай за АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че почти ще стане с тоя процесор, но ще трябва макар да си ученик, да го клокнеш малко. Тук проблема вече е в това JNC. Махай го. Добави поне 70-80 лева за ново захранване, че и в бъдеще да не береш ядове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така сега да и обясня щайгата се ползва в момента с параметрите от първи пос но заради видео ще взимам ново видео от там изпадна едно дъно което държи куад и така по малко и малко ще го ъпгрейдна а за новата конфигурация това е ако продам щайгата и с 500лв да взема цяла конфигурация но за сега ще ъпгрейдвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.