Премини към съдържанието
ne e vyarno

Компютърът не стартира; стига само до черен екран с надписи

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги! Вчера, когато си влязох в мейла, намерих две спам писма (едното беше в папката, в която по принцип получавам писма и към него имаше прикачен файл, а другото беше в папката "спам" и беше без прикачен файл. Понеже съм задал настройки на пощата си, когато избера писмо (без да го отварям!), да показва визуализация на дадения мейл. Та маркирах двете писма и ги изтрих. След това архивирах снимки в продължение на час и половина и токът прекъсна за няколко секунди. Когато включих компютъра (нямам UPS), той така и не стигна до екрана с логото на уиндоус, а се появи, както споменах и в заглавието, черен екран с текст: CPU ID: OFC2; CPU Clock: 1400 Mhz; Diskette drive A: None и т.н. Опитах да го пусна със Save mode, но не се получи. И друг път на екрана е излизало същото, но мисля, че оправих всичко с рестарт. Възможно ли е да е вирус от мейлите, или е заради прекъсването на тока? Предварително благодаря на всички отзовали се. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Вчера, когато си влязох в мейла, намерих две спам писма (едното беше в папката, в която по принцип получавам писма и към него имаше прикачен файл, а другото беше в папката "спам" и беше без прикачен файл. Понеже съм задал настройки на пощата си, когато избера писмо (без да го отварям!), да показва визуализация на дадения мейл. Та маркирах двете писма и ги изтрих. След това архивирах снимки в продължение на час и половина и токът прекъсна за няколко секунди. Когато включих компютъра (нямам UPS), той така и не стигна до екрана с логото на уиндоус, а се появи, както споменах и в заглавието, черен екран с текст: CPU ID: OFC2; CPU Clock: 1400 Mhz; Diskette drive A: None и т.н. Опитах да го пусна със Save mode, но не се получи. И друг път на екрана е излизало същото, но мисля, че оправих всичко с рестарт. Възможно ли е да е вирус от мейлите, или е заради прекъсването на тока? Предварително благодаря на всички отзовали се. :)

Не е от вирус. Кажи всичките части на компютъра и направи снимка по възможност на това дето ти го изписва... кой windows се ползва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тока е...Опитай с диск за поправка на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади батерията и изчакай малко... после стартирай кашона... помага понякога...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка. http://store.picbg.net/pubpic/94/9C/ec268b3d4534949c.jpg Относно ОС, на ХР съм. А какво ще рече "диск за поправка на системата? Почти 12 часа кашона беше изключен от контакта, сега пак се появява същото.

Редактирано от не е вярно (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не огледаш дали някаде има написано "press X button to continue" като под "Х" може да се разбира F1,ENTER и други. Ако има написано такова нещо и натискаш точното копче и не ти тръгва значи клавиатурата ти ,която смятам ,че е с USB не се пуска преди да бъде стартиран ОС.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не огледаш дали някаде има написано "press X button to continue" като под "Х" може да се разбира F1,ENTER и други. Ако има написано такова нещо и натискаш точното копче и не ти тръгва значи клавиатурата ти ,която смятам ,че е с USB не се пуска преди да бъде стартиран ОС.

Както се вижда на снимката, не, нищо такова не пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли с ресет на CMOS /батерията на дъното/, както са ти казали по-горе колегите ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, звуци не издава :D @cyborg_ , би ли обяснил по-подробно, не съм особено запознат с компютрите :)

Вадиш батерията на дъното за малко, и я връщаш пак. След това даваш дефаулт настройки след стартиране и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш батерията, при положение, че компютъра е изключен от ел. мрежа, кабелите всичко си извадил. Относно това е батерията която трябва да извадиш:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш батерията, при положение, че компютъра е изключен от ел. мрежа, кабелите всичко си извадил. Относно това е батерията която трябва да извадиш:

Публикувано изображение

Кабелите ли? Преди малко отворих кутията, сега се чудя как да извадя батерията. Но ако трябва и кабели да вадя, бих се отказал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабелите ли? Преди малко отворих кутията, сега се чудя как да извадя батерията. Но ако трябва и кабели да вадя, бих се отказал.

Просто я вадиш от гнездото, и я връщаш пак. Кое му е сложното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че не ме разбра, имам предвид да няма включени външни устройства, USB и т.н. просто извади мишки,клавиатури и т.н. от USB входовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че всичко се маха, компютъра се спира от захранване и така... Има ли нужда да се споменава. Всеки поне малко компютърно грамотен човек ще се досети...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Махнах и сложих отново батерията. При включване на компютъра не се стигна до черния екран, а, освен другото инфо на първия екран, излезе и това: Detecting IDE drives..... CMOS checksum error - Defaults loaded. Какво да правя?

Редактирано от не е вярно (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а какво се случва след съобщението за "CMOS Default Loading" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо. Така си стои.

Няма ли нещо от типа "press any key to load default settings" ? Ако трябва пробвай ръчно да влезеш в Биоса и от там задай Default настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Махнах и сложих отново батерията. При включване на компютъра не се стигна до черния екран, а, освен другото инфо на първия екран, излезе и това: Detecting IDE drives..... CMOS checksum error - Defaults loaded. Какво да правя?

Отдолу трябва да имаш F1 to continue, цъкаш го и виж дали ще излиза пак тоя екран.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влязох в биос-а. Сега Load optimized defaults, нали така?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махна батерията, натисна ли бутона за ключване/изключване на компютъра ? Трябваше след като натиснеш бутона, да изчакаш 5/10 мин. малко след това слагаш батерията.? Така ли го направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно. Сега се рестартира сам. Не знам, предавам се. Сложих батерията, след това натиснах копчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.