Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAI IVAN

Как да си пусна мобилния интернет на таблета.

Препоръчан отговор

Добър ден.

Отскоро имам таблет Леново Идеапад А2107А.Имах малко проблеми в началото и се наложи да върна фабричните настройки.

Тук идва проблема.Сега не може да ми тръгне мобилния интернет.Като го взехме жената ни го настрой,ама аз сега не знам как.

Мисля ,че трябва да се настрой APN-то ,ама не знам как.Тя май ни промени нещо там ,ама кой да се сети да попита да му го обяснят.Ако някой знае къде може да намеря какво трябва да направя ,ще съм му благодарен.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден.

Отскоро имам таблет Леново Идеапад А2107А.Имах малко проблеми в началото и се наложи да върна фабричните настройки.

Тук идва проблема.Сега не може да ми тръгне мобилния интернет.Като го взехме жената ни го настрой,ама аз сега не знам как.

Мисля ,че трябва да се настрой APN-то ,ама не знам как.Тя май ни промени нещо там ,ама кой да се сети да попита да му го обяснят.Ако някой знае къде може да намеря какво трябва да направя ,ще съм му благодарен.

Благодаря предварително.

А потърсихте ли на сайта на мобилния оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във сайта на всеки оператор има инструкции къде какви настройки се вкарват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш интернет с рутер, може да се закачиш и през Wi-Fi карата на таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.Търсих.Ама не можах да намеря нищо.Няма нищо или поне аз не го намирам където да е обяснено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.Търсих.Ама не можах да намеря нищо.Няма нищо или поне аз не го намирам където да е обяснено.

А кой е мобилния оператор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой е мобилния оператор?

Мтел

Ако имаш интернет с рутер, може да се закачиш и през Wi-Fi карата на таблета.

Смисъл .Да си настроя мобилния интернет или просто да използвам интернет.Иначе имам рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мтел

Смисъл .Да си настроя мобилния интернет или просто да използвам интернет.Иначе имам рутер.

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/2307.Lenovo-A2107

Помощ->Интернет насторйки

Вашия модел може да е различен, но настройките са тези

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device/ma/index/device/2307.Lenovo-A2107

Помощ->Интернет насторйки

Вашия модел може да е различен, но настройките са тези

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мтел

Влизаш в настройките на таблета и избираш да се закачи към безжичната мрежа на твоя рутер. 

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideatab_a2107a_ug/data/EN/chapter04.html#c4_01

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Ама не стана

Влизаш в настройките на таблета и избираш да се закачи към безжичната мрежа на твоя рутер. 

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/ideatab_a2107a_ug/data/EN/chapter04.html#c4_01

Да ама така се свързвам с рутера и ползвам домашния интернет.

А на мен проблема ми е с мобилния интернет.

Ама не стана

Може ли проблема да е в опита ми да го роотна в началото.Защото той блокира напълно.Използвах ресет бутончето и го рестартирах.Беше както си беше в магазина.Веднага се свързах с мобилния оператор и ми дойде мобилния интернет.И после изведнъж не мога да влизам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занеси го тогава в магазина, да ти го настроят и този път гледай какво се прави. Пратил съм ти и линк, който обаче е на Английски език. Би трябвало обаче да имаш упътване и на български език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не стана

Може ли проблема да е в опита ми да го роотна в началото.Защото той блокира напълно.Използвах ресет бутончето и го рестартирах.Беше както си беше в магазина.Веднага се свързах с мобилния оператор и ми дойде мобилния интернет.И после изведнъж не мога да влизам.

Дали ,ако му върна заводските настройки ще стане .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не стана

Някакви грешки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия таблет, и при мен нямаше нужда от настройки. Поставих само картата, и нета си тръгна. Въпроса е дали си посочил Data connection на Мтел, а не на Off ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви грешки?

Ако дали ми е показвал някакви грешки като съобщения,мисля ,че не .даже сега се сещам кога ми спря мобилния интернет.Бях си инсталирам едно приложение,дето има всички бързи бутони ,и тъкмко се редвах ,че вече няма нужда да влизам в настройките за да пускама нета,даже няколко пъти го пуснах и го изключих,и после изведнъж спре.Сега рестартирах таблета.Ама нищо пак си е същото.Сега ще ходим в магазина да ми го оправят.Дано проблема да не и хардуерен.

Имам същия таблет, и при мен нямаше нужда от настройки. Поставих само картата, и нета си тръгна. Въпроса е дали си посочил Data connection на Мтел, а не на Off ?!?

Тва го правих сигурно 100 пъти ама никва разлика.Дори и да е на Мтел пак си е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тва го правих сигурно 100 пъти ама никва разлика.Дори и да е на Мтел пак си е същото.

Отиди до магазина да го оправят, че така от форума само можем да гадаем какво му има.

Успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ,ако му върна заводските настройки ще стане .

Ако си омазал много нещата с ОС система след опитите за root и тем подобни, можеш да опиташ да го върнеш в начално състояние. Имай предвид обаче, че ше ти се затрият всички потребителски данни и настройки, както и приложения, които си инсталирал допълнително! Иначе, някъде в упътванията трябва да пише как става възстановяването на заводските настройки. По спомен мисля, че се изключваше таблета и после се натискаше power бутона + натиснат и задържан бутона за усилване на звука, след това навигираш до опцията и така то си те води. Като направиш интервенцията, ако не се справиш с настройките на нета, звънни на М-тел и има кажи, номера на картата и модела на устройството, до колкото знам могат да ти изпратят настройките за нета автоматично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.