Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ovdesko

Не мога да инсталирам Chrome под Убунту

Препоръчан отговор

Здравейте пуснах една виртуална машина с убунту и исках да инсталирам chrome, за да видя как ще работи един сайт на него. Свалих си .деб файла от официалния сайт. Кликам 2 пъти и ми излезе следната грешка:

Публикувано изображение

Някакви идеи как да преодолея този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте пуснах една виртуална машина с убунту и исках да инсталирам chrome, за да видя как ще работи един сайт на него. Свалих си .деб файла от официалния сайт. Кликам 2 пъти и ми излезе следната грешка:

Някакви идеи как да преодолея този проблем?

Ами прочитате грешката и я осмисляте

sudo apt-get updatesudo apt-get install gconf-service

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или инсталираш chromium-brouzer през synaptic или  apr-get . Има си го в репозиторито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Като видях десктопа ми се разтуптя сърцето. Много я обичах тази версия. За теб обаче имам лоша новина. Ubuntu 8.04 е без поддръжка. Пакетите в нея са несъвместими със съвременните версии на Skype, flash-player, google-chrome и т.н. Все още си пазя старите версии на някои програми.

Инсталирай Ubuntu 10.04, което въпреки, че е официално без поддръжка, дефакто все още има такава. Отвори източници на софтуер и разреши всички хранилища без CD и предварително издадените актуализации. Презареди хранилищата и актуализирай системата. След това рестартирай и инсталирай каквото поискаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия е Убънту-то? оп засечка с колегата/.

Инсталирай Ubuntu 10.04,

За какво да си игра със стари версии?

Изтегли си новото и това е, работещо Хроме на 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е на десктопите колега. Ubuntu 10.04 е последната с истинска Gnome-2. Дори да сложиш MATE в по- нова версия, няма да е същото.

А Харди беше нещо велико. Този звяр оправда името си и просто нямаше граница на претоварване. Debian 5, която излезе малко по- късно  не я биваше особено. И аз негодувах, когато обявиха, че шестицата ще е само със свободен софтуер, но тя се оказа по- добра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е на десктопите колега. Ubuntu 10.04 е последната с истинска Gnome-2. Дори да сложиш MATE в по- нова версия, няма да е същото.

А Харди беше нещо велико. Този звяр оправда името си и просто нямаше граница на претоварване. Debian 5, която излезе малко по- късно  не я биваше особено. И аз негодувах, когато обявиха, че шестицата ще е само със свободен софтуер, но тя се оказа по- добра.

Да така е, но на цената на какво? 10.04 в момента има подръжка само за сървари ако не се лъжа и то и дадоха мксимум и тази година и чао, ако иска Гном2, да иди на Centos.

Рано или късно всички ще идим на гном3 :) виж RedHat, за това по добре да се адабтираме и да спрем да съживяваме зомбита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ubuntu 8.04 беше с активни хранилища повече от 2г. след прекратяване на поддръжката. За 10.04 някой от колегите наскоро писа, че е дошла актуализация на ядрото, което означава активна поддръжка. Имай предвид, че в 10.04 можеш да си инсталираш 3.2 ядрото за 12.04 и докато не изключат хранилищата да си работиш на нея, без това по никакъв начин да засегне сигурността на системата ти. Ако не инсталираш нови приложение, можеш да я ползваш още 3-4 години  без проблеми.

Рано или късно всички ще идим на гном3 :)

Съмнявам се. Поне за себе си съм сигурен, че няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

И аз се съмнявам :) Няма как да стане това нещо.Ще си говорим след две-три години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говора примерно, понеже гном2 умря, и превържаниците на гном трябва да се ориентират или към новото

или да търсат алтернативи като xfce,.

Моят случай е..

Аз съм превържаник на гном, но сега съм с Xfce, по простата пречина, че нямам нужният хардуер, за гноме,

иначе бих дал шанс на гном3, въпреки че има доста неща където неме кефат, но има и положителни работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам нужният хардуер на два от компютрите си, но това не е причина да ползвам Gnome-3. А, и при нивото, което е достигнала Xfce, мисля, че дори да се поддържаше Gnome-2 щях да избера първата. Самата структура на тази среда ми харесва. Гениалното за мен решение да се създаде среда от 14 пакета, напълно достатъчно да работи, като всички останали функции се поемат от допълнителни плъгини.  С времето нараства броят достъпните плъгини, но не и пакетите на самата графична среда. Затова, почти няма разлика в консумацията между две поредни версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, айде сега де, ами все пак има и доста хора, за който КДЕ просто няма комкуренция ... :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки има право на избор. В Linux, имаш не само право, но и възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам доколко ще ти свърши работа за толкова стара дистрибуция, но но можеш да си добавиш хранилищата за стари дистрибуции - http://old-releases.ubuntu.com/.

Добавяш ги в /etc/apt/sources.list. В твоят случай би трябвало да изглеждат така: deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ hardy main restricted universe multiverse deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-updates main restricted universe multiverse deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-security main restricted universe multiverse deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu/ hardy-backports main restricted universe multiver

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да му свърши. Още преди да свалят поддръжката на Ubuntu 8.04 имаше несъвместимост между пакетите в хранилищата и изискваните от програмите. А, колкото до хранилищата - според мен са активни, което ме учудва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да му свърши. Още преди да свалят поддръжката на Ubuntu 8.04 имаше несъвместимост между пакетите в хранилищата и изискваните от програмите. А, колкото до хранилищата - според мен са активни, което ме учудва.

Интересното е, че за Hardy излизат и security ъпдейти,  последните са от 04-May-2013.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Значи явно с тази версия няма да стане.
Инсталирах убунту последна версия от сайта им и след инсталацията на виртуалната машина се получи следната грешка, заради която не се стартира графичната среда.

The system is running in low-graphics mode
Your screen, graphics card, and input device settings could not be detected correctly. You will need to configure these yourself.

И на следващия екран излиза това
Публикувано изображение

И вече от тук нататък каквото и да дам няма особен ефект. Системата стартира само без графична среда. Заделих повече памет за видеото (64мб), но и това не помогна. Нещо друго да препоръчате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече ти го препоръчах, но няма кой да чете. Свали и инсталирай Ubuntu 10.04.

http://old-releases.ubuntu.com/releases/10.04.0/ubuntu-10.04.4-desktop-i386.iso

Опитай и това http://cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/12.04/release/lubuntu-12.04-desktop-i386.iso

Чети внимателно, какво съм написал за хранилищата. Unity, доколкото знам, стартира винаги с ефекти, така, че 64 MB няма да те оправят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто мислех че с последната версия ще стане, но уви не стана...

Иначе инсталирах ей сега 10.04 и всичко тръгна перфектно. Благодаря за бързите отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да нямаш проблеми :

Отвори мениджъра на пакети - Synaptic >>настройки>>хранилища  http://s19.postimg.org/rf2jmhfzl/synaptic.png и отметни всички без CD и предварително издадените актуализации /може би вече няма такива/. Затвори настройките и презареди хранилищата. Ако ти даде грешка, пиши, за да ти потърся активни.

Ако всичко е наред, тогава намери с търсачката и инсталирай пакета ubuntu-restricted-extras

В него са включени декодерите, flash-player, ms - шрифтове и други глезотийки http://s19.postimg.org/mhoz1de0h/ure.png

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да нямаш проблеми :

Отвори мениджъра на пакети - Synaptic >>настройки>>хранилища  http://s19.postimg.org/rf2jmhfzl/synaptic.png и отметни всички без CD и предварително издадените актуализации /може би вече няма такива/. Затвори настройките и презареди хранилищата. Ако ти даде грешка, пиши, за да ти потърся активни.

Ако всичко е наред, тогава намери с търсачката и инсталирай пакета ubuntu-restricted-extras

В него са включени декодерите, flash-player, ms - шрифтове и други глезотийки http://s19.postimg.org/mhoz1de0h/ure.png

Успех.

Всичко е наред с хранилищата. Инсталирах и пакета който каза и всичко си работи супер. Освен това линукс доста ми хареса, та се чудя скоро дали да не си го инсталирам и като алтернативна система, а за в бъдеще може би дори основна. Благодаря за изчерпателните коментари, вече всичко е наред при мен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше и едно http://xubuntu.org/getxubuntu/ да му препоръчате, поне да си сложи,  и нямаше да има никakви проблеми, ма явно ще мъчите пича с остарели линукси, вие си знаете. Няма да се меса че, после ставам аз лошия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След два месеца сам ще реши, какво иска. Аз също съм с Xubuntu, но с Gnome-2 ще навлезе по- бързо в Linux. След това няма да усети миграцията, примерно към Mint с MATE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !
      Не успявам да инсталирам VIBER на Linux Mint 18 XFCE 
      (заедно с лаптопа са описани в подписа ми)

Свалих си .deb пакет за Линукс Убунту от сайта на Вайбър
      Опитах от терминал и с GDebi
      Не става. Излиза ми съобщение, че това не е deb пакет.

Гугъл показа, че и други са имали същия проблем,
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=269712

има и решение :
      https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=47&t=258067&hilit=viber

но от постовете разбирам, че, изглежда VIBER има проблем с начина, по който създава .deb пакета 
      и решението е било, чрез изтегляне на .rpm , преформатиране в .deb
      и чак тогава инсталиране.
      Даже авторът на решението дава линк към файла, който е направил, но е за 64 битова версия ...
      а аз съм с 32 битова ...

Моля за съвет или линк, ако някъде вече е публикувано решение на конкретната или подобна ситуация.

Предварително ви благодаря !

P.S. Пиша същия въпрос и в темите за Минт и за начинаещи в Linux ... знам ли къде ще се види по-рано и ще се намери решението.
      Моля да ме извините !
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Недко
      Здравейте !

Днес опитах да задействам Скайп, но не иска да ме "впише".
      Завърта анимацията с кръжащите точки ... и изключва.
      Опитах да го деинсталирам със Софтуерния мениджър,
      стигна до 75 % и спря.
      Изпълних едни команди :
      sudo apt-get autoremove --purge && sudo apt-get clean && sudo apt-get autoclean

при което се появи и изречение, че почиства нещо, останало от Скайп.
      След това потърсих да инсталирам Скайп отново,
      но вече го няма в списъка на предлаганите пакети
      (или приложения, простете, аз съм начинаещ в Линукс вече около 9-10 години и 3 линукса).
      Вече без Скайп ли ще я караме ? 
      (Забравил съм откога не съм го ползвал)

А всъщност си търсех начин да изпробвам микрофона на едни мултимедийни слушалки втора употреба,
      без да звъня на никого. (В Скайп имаше такава възможност)

Моля за съвет или за линк, ако вече е отговаряно на тези въпроси.
      (Много теми виждам по темата, но докато ги прегледам всичките,
      ще стане ... утре... ).

Предварително ви благодаря !
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте, фенове на Puppy Linux! 
      Свалих си на флашка Slacko64-6.3.0. Свалям Chrome.deb и той се инсталира автоматично на флашката, но не мога да го стартирам, въпреки че иконката му се появява в папка Интернет. Не зная кода за стартиране от терминал на Puppy Slacko6.3.0. 
      Моля, помогнете! 
    • от cybercop
      Пускам тема за един универсален метод за инсталиране на Firefox, независимо от дистрибуцията.
      Първо сваляте пакета от официалния сайт. Най- добре е да го направите от списъка с локализациите, за да се избегнат грешки с автоматичното разпознаване на локализацията и архитектурата.
      https://www.mozilla.org/bg/firefox/all/
      Браузъра е окомплектован с езиковата добавка, българските речници и дори шрифтове.
      Разархивирате пакета, отваряте файловия мениджър с администраторски права и поставяте папката firefox от архива в /opt директория.
      Снимка
      С това, браузъра е инсталиран.
      За да го ползвате комфортно е добре да направите един  стартер за менюто на програмите, който да сложите в /usr/share/applications и един пряк път до изпълнимия файл на приложението, който да сложите в usr/bin за да го ползва графичната среда за файловите асоциации (MIME типовете).
      Пускам един пакет  в който има готов стартер и пряк път и откъдето да поглеждате, кое, къде се намира, защото съм описал директориите подробно.
      Връзка
      При излизане на нова версия, браузъра ще ви покаже уведомление за това и автоматично ще ви препрати към връзка от която да я изтеглите. Сваляте архива с новата версия, разархивирате и  поставяте папката (firefox) на мястото на старата в /opt директорията. Цялата операция отнема няколко секунди. Прекият път и стартера си остават същите. Те се създават еднократно.
      Успех !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.