Премини към съдържанието
Kiko KilIer

Помощ за wi-fi рутер настройки с реално ИП

Препоръчан отговор

Здравейте имам asus wi-fi рутер който работи с автоматично даване на ИП DHCP като всички ИП-та са си локални

Имали как да задам само едно ИП примерно 192.168.10.20 да работи с реалното ИП и от къде точно става това ?

Като разгледах настройките на рутера ми се струва че тук post-335046-0-10346200-1372086717_thumb. ще да е но какво точно трябва да напиша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За това което искаш ще ти трябва суич, докато с маршрутизатора няма как да зададеш даден частен адрес да работи с външния. Другото което е - отучете се от това ''реален ип адрес''. Всички адреси са реални. Съществуват частни /локални/ и външни /публични/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам asus wi-fi рутер който работи с автоматично даване на ИП DHCP като всички ИП-та са си локални

Имали как да задам само едно ИП примерно 192.168.10.20 да работи с реалното ИП и от къде точно става това ?

Като разгледах настройките на рутера ми се струва че тук Публикувано изображение1.JPG ще да е но какво точно трябва да напиша?

Това е за пренасочване на порт. ТОва ли е вашата идея? АКо да е силно пожелателно да дефинирате ИП-то статично на машината, която ще е сървър

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е за пренасочване на порт. ТОва ли е вашата идея? АКо да е силно пожелателно да дефинирате ИП-то статично на машината, която ще е сървър

Ако става на въпрос за набиване на статичен локален адрес към който да се пренасочват връзките овън да, но иначе само едната машина да взима един външен адрес - няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става на въпрос за набиване на статичен локален адрес към който да се пренасочват връзките овън да, но иначе само едната машина да взима един външен адрес - няма как да стане.

Машината е DVR който искам да се вижда отвън така че като съм извън домашната мрежа да мога да го администратирам

а всички други машини да си останат с локално ИП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината е DVR който искам да се вижда отвън така че като съм извън домашната мрежа да мога да го администратирам

Да само на DVR-а да е едно, а другите да си получават адресите по DHCP. Тогава в настройките на маршрутизатора търсиш опцията за статичен локален адрес /не се сещам сега как беше/, и там въвеждаш локалното ип на DVR-а.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резервирай локален ИП адрес за DVR-a в рутера. Трябва да е в DHCP настройките. Освен това разбери на кой порт слуша DVR за достъп от вън и го пренасочи в рутера към резервираното ИП. Това става от ония настройки, дето си пуснал картинка в първия ти пост.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резервирай локален ИП адрес за DVR-a в рутера. Трябва да е в DHCP настройките. Освен това разбери на кой порт слуша DVR за достъп от вън и го пренасочи в рутера към резервираното ИП. Това става от ония настройки, дето си пуснал картинка в първия ти пост.

Като влезна в двр-а има два порта единия пише МЕДИЯ ПОРТ 35547  а другия е http порт 80 ИП то на двр-а е 192.168.10.20

От по горе поста където съм пратил картинката на локал ИП пиша 192.168.10.20 а на порт ранге и локал порт какво да напиша както и на портоколите тцп или удп да избера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като влезна в двр-а има два порта единия пише МЕДИЯ ПОРТ 35547  а другия е http порт 80 ИП то на двр-а е 192.168.10.20

От по горе поста където съм пратил картинката на локал ИП пиша 192.168.10.20 а на порт ранге и локал порт какво да напиша както и на портоколите тцп или удп да избера ?

За достъпа от вън ти трябва порта 80, така че в полетата port пишеш 80, а по средата въведи ип адреса 192.168.10.20, протокола нека си е TCP, запази настройките в рутера. Само да попитам, че не си споменал, резервира ли този ип адрес за DVR-a,  да не си вземe друг адрес по DHCP, защото ако стане така няма да работи идеята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.