Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Мисля че е от видео картата но не съм обеден в това,защото не разбирам много моля помогнете ми да разбера :) картата ми е   intel hd graphics (core i3) Acer Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно прегрява. Сложи си някоя програмка от сорта на AIDA / HWMonitor и проследи какви са температурите.

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от някъде.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че е от видео картата но не съм обеден в това,защото не разбирам много моля помогнете ми да разбера :) картата ми е   intel hd graphics (core i3) Acer Благодаря предварително

Видеото ти е вградено в процесора така ,че процесора ти уж "прегрява" аз незнам ти трябва да видиш и да споделиш, дали наистина прегрява. Ако е така, носи го на сервиз да ти го почистят и сменят термопастата ,а не го ровъчкай.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да бяхте, уцелили раздела поне, сега по темата: Предлагам следното Две лесни решения: 1.Махаш от лаптопа всичко което може да бъде засмучено. 2.Изваждаш USB кабели и мишки включени към Лаптопа 3.Взимаш прахусмукачката и махаш накрайника така че да стане на тръба. 5.Измукваш прахта и боклуците от ВСЯКА букса и от дупките за охлаждане. Това би трябвало да помогне да спадне с няколко градуса температурата. Понеже е доста възможно да имаш боклучета и прах в буксите/входовете и изходите за въздух. Второто нещо което да направиш е да си вземеш една охладителна плочка. В почти всички магазини за компютри се продават. Има 2 вида едните, който са с вентилатори (обикновенно 4 или 2 ), но като се задръстят... Другите са направени от метал и един вид се самоохлаждат. Обикновенно към вторият вид има вентилаторче което се прикрепва. Слагай лаптопа на гладка повърност, не на легло, например на маса.        Успех!!!

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бяхте, уцелили раздела поне, сега по темата: Предлагам следното Две лесни решения: 1.Махаш от лаптопа всичко което може да бъде засмучено. 2.Изваждаш USB кабели и мишки включени към Лаптопа 3.Взимаш прахусмукачката и махаш накрайника така че да стане на тръба. 5.Измукваш прахта и боклуците от ВСЯКА букса и от дупките за охлаждане. Това би трябвало да помогне да спадне с няколко градуса температурата. Понеже е доста възможно да имаш боклучета и прах в буксите/входовете и изходите за въздух. Второто нещо което да направиш е да си вземеш една охладителна плочка. В почти всички магазини за компютри се продават. Има 2 вида едните, който са с вентилатори (обикновенно 4 или 2 ), но като се задръстят... Другите са направени от метал и един вид се самоохлаждат. Обикновенно към вторият вид има вентилаторче което се прикрепва. Слагай лаптопа на гладка повърност, не на легло, например на маса.        Успех!!!

Всичко описано по горе е хвърляне на пари на вятъра и временни решения, защото никой облечен с палто не си духа с вентилатор да се охлади, а си сваляш палтото.

Така че следвай указанията на ScD:

Вероятно прегрява. Сложи си някоя програмка от сорта на AIDA / HWMonitor и проследи какви са температурите.

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от някъде.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това трябва да се пробва :yanim:

Това е най ефективния начин :D
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от н

1-во Благодаря за обърнатото внимание :)

Изтеглих програмата не е същата но мисля че върши работа моля кажете си мнението аз не разбирам post-339332-0-53846400-1372181131_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во Благодаря за обърнатото внимание :)

Изтеглих програмата не е същата но мисля че върши работа моля кажете си мнението аз не разбирам Публикувано изображениеsnimka.jpg

това трябва да е температура при средно натоварване на процесора. Ако по времто когато си направил скрийншота е била пусната само тая програма и хрома, значи вероятно може да се разминеш само с почистване.

Хубаво е разбира се почистването да е придружено с подмяна на термопастата, но подмяната на термопаста е добре да се направи от някой, който се е занимавал поне малко с ремонти. 

Ако си нямаш ни най малка идея как се отваря лаптоп, най-добре потърси някой приятел (който наистина разбира от такива неща) или сервиз, който да извърши съответната профилактика.

Ако все пак си ентусиаст, потърси информация в интернет (youtube) как се разглабя твоя модел лаптоп и почисти от прахоляка медните тръби и радиатори отговорни за охлаждането. Ако продължи да прегрява - смени и термопастата. Ако си спомням правилно, Arctic Silver би трябвало да свърши добра работа, само че май беше малко скъпичка. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това трябва да е температура при средно натоварване на процесора. Ако по времто когато си направил скрийншота е била пусната само тая програма и хрома, значи вероятно може да се разминеш само с почистване.

Хубаво е разбира се почистването да е придружено с подмяна на термопастата, но подмяната на термопаста е добре да се направи от някой, който се е занимавал поне малко с ремонти. 

Ако си нямаш ни най малка идея как се отваря лаптоп, най-добре потърси някой приятел (който наистина разбира от такива неща) или сервиз, който да извърши съответната профилактика.

Ако все пак си ентусиаст, потърси информация в интернет (youtube) как се разглабя твоя модел лаптоп и почисти от прахоляка медните тръби и радиатори отговорни за охлаждането. Ако продължи да прегрява - смени и термопастата. Ако си спомням правилно, Arctic Silver би трябвало да свърши добра работа, само че май беше малко скъпичка. 

Да само Хрома ми беше пуснат а иначе ще го давам на сервиз мисля че е по-добрият вариант , а да те попитам картата ми става ли за игри не от най-новите разбира се нещо от сорта Army Rage ??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти нямаш видео карта.

wow :shock11:

моля не говорете глупости...

Това че е вградена в процесора, не означава че няма.

Става за съвсем леки игри. Тази която си споменал, не съм я чувал, а и според мен като има човек мерак да играе някоя игра - инсталира, пробва и те така... има игри които пишат че искат майка си и баща си, ама всъщност вървят на доста по -слаби конфигурации...

Например NFS Mоst wanted 2012 пише че иска АТИ 3850 като минимум, обаче върви на медиум детайли на 4650...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш машината да ти служи вярно и след като изтече гаранцията, НЕ играй игри на нея. За да си решиш сегашния проблем, задължително отиди в сервиз, където ще я разглобят и ще издухат праха с компресор. Ако се пуши в стаята, където държиш машината, само духане няма да помогне, а ще се наложи ръчно човъркане, за да се премахне праха.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!И аз имам същият проблем.Лаптопа изгасва постоянно.Смених термопастата и проверих температурата е нормална между 40 и 50 а когато цъкам някоя игра(около 1 Мин защото загасва)е между 60 65.След това проверих живота на видеокартата и ми показа 1%.Лаптопа ми е Acer travelmate 6595t с вградена видео карта Intel HD Garphics 3000.Има ли начин да поправя видео картата или направо трябва да сменя дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното няма смисъл да се сменя. Има вариант да се поръча чип и да се смени сегашния, но е около 150 лева. Най-добре нов лаптоп, а ако искаш да играеш игри, си вземи десктоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/8/2017 в 21:38, Musin написа:

Здравейте!И аз имам същият проблем.Лаптопа изгасва постоянно.Смених термопастата и проверих температурата е нормална между 40 и 50 а когато цъкам някоя игра(около 1 Мин защото загасва)е между 60 65.След това проверих живота на видеокартата и ми показа 1%.Лаптопа ми е Acer travelmate 6595t с вградена видео карта Intel HD Garphics 3000.Има ли начин да поправя видео картата или направо трябва да сменя дъното?

"проверих живота на видеокартата и ми показа 1%" ??!? Това как го направи, къде го видя???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е това линк нещо? Гугъл не намира нищо свързано с тестове на компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно....

Това, което си видял като "ЖИВОТ 1%" най-вероятно е "представянето" на видеокартата ти - понеже е вградена и много "слаба". Температурите как ги измери - с коя програма? Най-добре се мерят в реално време с MSI Afterburner - там си настройваш кое да ти показва и гледаш по време на игра. Щом изключва веднага може да има проблем в чипсета, недобре направена профилактика и т.н. Видеокартата е вградена в процесора, едва ли проблема е от нея. Също и не е подходяща за игри, но най-добре го върни там, където са правили профилактика, да го тестват по-обстойно. И да смениш дъно няма да се подобрят нещата особено, просто този лаптоп е за офис/интернет, не за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.