Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Защо лаптопа ми изключва?

Препоръчан отговор

Мисля че е от видео картата но не съм обеден в това,защото не разбирам много моля помогнете ми да разбера :) картата ми е   intel hd graphics (core i3) Acer Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно прегрява. Сложи си някоя програмка от сорта на AIDA / HWMonitor и проследи какви са температурите.

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е от видео картата но не съм обеден в това,защото не разбирам много моля помогнете ми да разбера :) картата ми е   intel hd graphics (core i3) Acer Благодаря предварително

Видеото ти е вградено в процесора така ,че процесора ти уж "прегрява" аз незнам ти трябва да видиш и да споделиш, дали наистина прегрява. Ако е така, носи го на сервиз да ти го почистят и сменят термопастата ,а не го ровъчкай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте, уцелили раздела поне, сега по темата: Предлагам следното Две лесни решения: 1.Махаш от лаптопа всичко което може да бъде засмучено. 2.Изваждаш USB кабели и мишки включени към Лаптопа 3.Взимаш прахусмукачката и махаш накрайника така че да стане на тръба. 5.Измукваш прахта и боклуците от ВСЯКА букса и от дупките за охлаждане. Това би трябвало да помогне да спадне с няколко градуса температурата. Понеже е доста възможно да имаш боклучета и прах в буксите/входовете и изходите за въздух. Второто нещо което да направиш е да си вземеш една охладителна плочка. В почти всички магазини за компютри се продават. Има 2 вида едните, който са с вентилатори (обикновенно 4 или 2 ), но като се задръстят... Другите са направени от метал и един вид се самоохлаждат. Обикновенно към вторият вид има вентилаторче което се прикрепва. Слагай лаптопа на гладка повърност, не на легло, например на маса.        Успех!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте, уцелили раздела поне, сега по темата: Предлагам следното Две лесни решения: 1.Махаш от лаптопа всичко което може да бъде засмучено. 2.Изваждаш USB кабели и мишки включени към Лаптопа 3.Взимаш прахусмукачката и махаш накрайника така че да стане на тръба. 5.Измукваш прахта и боклуците от ВСЯКА букса и от дупките за охлаждане. Това би трябвало да помогне да спадне с няколко градуса температурата. Понеже е доста възможно да имаш боклучета и прах в буксите/входовете и изходите за въздух. Второто нещо което да направиш е да си вземеш една охладителна плочка. В почти всички магазини за компютри се продават. Има 2 вида едните, който са с вентилатори (обикновенно 4 или 2 ), но като се задръстят... Другите са направени от метал и един вид се самоохлаждат. Обикновенно към вторият вид има вентилаторче което се прикрепва. Слагай лаптопа на гладка повърност, не на легло, например на маса.        Успех!!!

Всичко описано по горе е хвърляне на пари на вятъра и временни решения, защото никой облечен с палто не си духа с вентилатор да се охлади, а си сваляш палтото.

Така че следвай указанията на ScD:

Вероятно прегрява. Сложи си някоя програмка от сорта на AIDA / HWMonitor и проследи какви са температурите.

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от някъде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е заради прегряване, ще трябва да се отвори и почисти + евентуално да му се смени термопастата. Има и по-лоши варианти, но все трябва да се тръгне от н

1-во Благодаря за обърнатото внимание :)

Изтеглих програмата не е същата но мисля че върши работа моля кажете си мнението аз не разбирам post-339332-0-53846400-1372181131_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1-во Благодаря за обърнатото внимание :)

Изтеглих програмата не е същата но мисля че върши работа моля кажете си мнението аз не разбирам Публикувано изображениеsnimka.jpg

това трябва да е температура при средно натоварване на процесора. Ако по времто когато си направил скрийншота е била пусната само тая програма и хрома, значи вероятно може да се разминеш само с почистване.

Хубаво е разбира се почистването да е придружено с подмяна на термопастата, но подмяната на термопаста е добре да се направи от някой, който се е занимавал поне малко с ремонти. 

Ако си нямаш ни най малка идея как се отваря лаптоп, най-добре потърси някой приятел (който наистина разбира от такива неща) или сервиз, който да извърши съответната профилактика.

Ако все пак си ентусиаст, потърси информация в интернет (youtube) как се разглабя твоя модел лаптоп и почисти от прахоляка медните тръби и радиатори отговорни за охлаждането. Ако продължи да прегрява - смени и термопастата. Ако си спомням правилно, Arctic Silver би трябвало да свърши добра работа, само че май беше малко скъпичка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това трябва да е температура при средно натоварване на процесора. Ако по времто когато си направил скрийншота е била пусната само тая програма и хрома, значи вероятно може да се разминеш само с почистване.

Хубаво е разбира се почистването да е придружено с подмяна на термопастата, но подмяната на термопаста е добре да се направи от някой, който се е занимавал поне малко с ремонти. 

Ако си нямаш ни най малка идея как се отваря лаптоп, най-добре потърси някой приятел (който наистина разбира от такива неща) или сервиз, който да извърши съответната профилактика.

Ако все пак си ентусиаст, потърси информация в интернет (youtube) как се разглабя твоя модел лаптоп и почисти от прахоляка медните тръби и радиатори отговорни за охлаждането. Ако продължи да прегрява - смени и термопастата. Ако си спомням правилно, Arctic Silver би трябвало да свърши добра работа, само че май беше малко скъпичка. 

Да само Хрома ми беше пуснат а иначе ще го давам на сервиз мисля че е по-добрият вариант , а да те попитам картата ми става ли за игри не от най-новите разбира се нещо от сорта Army Rage ??? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти нямаш видео карта.

wow :shock11:

моля не говорете глупости...

Това че е вградена в процесора, не означава че няма.

Става за съвсем леки игри. Тази която си споменал, не съм я чувал, а и според мен като има човек мерак да играе някоя игра - инсталира, пробва и те така... има игри които пишат че искат майка си и баща си, ама всъщност вървят на доста по -слаби конфигурации...

Например NFS Mоst wanted 2012 пише че иска АТИ 3850 като минимум, обаче върви на медиум детайли на 4650...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш машината да ти служи вярно и след като изтече гаранцията, НЕ играй игри на нея. За да си решиш сегашния проблем, задължително отиди в сервиз, където ще я разглобят и ще издухат праха с компресор. Ако се пуши в стаята, където държиш машината, само духане няма да помогне, а ще се наложи ръчно човъркане, за да се премахне праха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Здравейте!И аз имам същият проблем.Лаптопа изгасва постоянно.Смених термопастата и проверих температурата е нормална между 40 и 50 а когато цъкам някоя игра(около 1 Мин защото загасва)е между 60 65.След това проверих живота на видеокартата и ми показа 1%.Лаптопа ми е Acer travelmate 6595t с вградена видео карта Intel HD Garphics 3000.Има ли начин да поправя видео картата или направо трябва да сменя дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното няма смисъл да се сменя. Има вариант да се поръча чип и да се смени сегашния, но е около 150 лева. Най-добре нов лаптоп, а ако искаш да играеш игри, си вземи десктоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 12/8/2017 в 21:38, Musin написа:

Здравейте!И аз имам същият проблем.Лаптопа изгасва постоянно.Смених термопастата и проверих температурата е нормална между 40 и 50 а когато цъкам някоя игра(около 1 Мин защото загасва)е между 60 65.След това проверих живота на видеокартата и ми показа 1%.Лаптопа ми е Acer travelmate 6595t с вградена видео карта Intel HD Garphics 3000.Има ли начин да поправя видео картата или направо трябва да сменя дъното?

"проверих живота на видеокартата и ми показа 1%" ??!? Това как го направи, къде го видя???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно....

Това, което си видял като "ЖИВОТ 1%" най-вероятно е "представянето" на видеокартата ти - понеже е вградена и много "слаба". Температурите как ги измери - с коя програма? Най-добре се мерят в реално време с MSI Afterburner - там си настройваш кое да ти показва и гледаш по време на игра. Щом изключва веднага може да има проблем в чипсета, недобре направена профилактика и т.н. Видеокартата е вградена в процесора, едва ли проблема е от нея. Също и не е подходяща за игри, но най-добре го върни там, където са правили профилактика, да го тестват по-обстойно. И да смениш дъно няма да се подобрят нещата особено, просто този лаптоп е за офис/интернет, не за игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...