Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следният... вчера забелязах че като играя World of tanks....картата много се товари и постоянно вентилатора е на 87%, а преди не беше така на Кризиса, който е по-тежък не беше на повече от 40%, днеска го преинсталнах, без драйвери отново, до като седеше дори на работен плот само беше на 87-90% http://prikachi.com/images.php?images/570/6255570c.png, което не е нормално, сложих драйвери от сайта на sapphire и всичко си дойде на мястото до като не пуснах пак играта, влизам пускам я и след 5 минути картата направо прегрява и ме изхвърля...от какво може да е това...преди да го преинстална беше натоварена, но не ме изхвърляше ...а сега не мога и да играя а настройките на графиката не са на "максимум" а на "средно" някакви идеи...че още малко и ще хвръкне навънка да се охлади завинаги..

тов е и конфигурацията: http://prikachi.com/images.php?images/82/6258082T.png малко над 2 годишна..

Редактирано от G.Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навън е топличко в последните месеци, ако е така и в стаята, в която е компютърът, е нормално да не смогва да се охлади. Оборотите на охлаждането на видеокартата се регулират според температурата на принципа "колкото повече - толкова повече". Почистван ли е компютърът? Ако радиаторите са набити с прах, ще пречат на правилното охлаждане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да чистен е преди 20 дена, сложена е и термо-паста, на процесора на видеокартата, но пак казвам днеска преди да сложа драйверите само на десктоп стоеше на 87% след като ги сложих седи на 30%...дали нещо драйверите са проблемни..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих проверил дали е сложена както трябва термо-пастата и дали охладителя е закрепен добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друго - ако в кутията не влиза свеж въздух, вътре в нея става парник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да днеска като я свалих да я погледна, термо-пастата беше намазана равномерно и тънко...кутията е тази http://images.bit-tech.net/news_images/2010/06/cooler-master-s-elite-430-targets-antec-300/cm430-2.jpg, а в момента съм махнал ламарината която е от към видео картата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята карта без драйвери усилва перките до 100%, но като сложа драйвер си пада на 30 %. Това явно е някаква защитна функция а картата. Много ясно че като влезеш в игра и като натовариш картата ще се увеличат оборотите, защото тя трябва да се охлади.

Редактирано от amd World (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

amd World ок, да приемем че е така.....а какво ще е обяснението че вчера играх играта на 1280х1024 на максимални изисквания и стигаше до 80% натоварване и спадаше до 40%....а днеска след преинсталация на 1280х960 не на максимални, не на високи, а на средни една минута след като влезна в играта ми прегрява картата ? :)

Вече почвам да мисля дали проблема не може да е в някой кондензатор..

Редактирано от G.Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.