Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

onogondur

Почистване на клавиатура

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.Имам една стара клавиатура,Delux K5002. Доста време не бях я ползвал,защото ползвах безжичната пред телевизора.Снощи реших отново пред монитора да се заиграя.Добре,обаче някои от бутоните и не реагираха,не се изписваха съответните символи.

Разглобих я,за да видя за какво става дума.Махнах найлоновите платки,под тях вече имам достъп до бутоните от долната им страна.Самите бутони са на нещо като пружинки.Между бутоните и самите държачи на бутоните се е посъбрала доста мръсотия за всичките тея години на ползване.Въпросът ми е,как бихте ми предложили да почистя тази мръсотия.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава стара и евтина клавиатура - защо не я изпереш? Или да пробваш със флакон с въздух под налягане. Ама все си мисля, че ще ти излезне колкото една нова от същият "клас". Аз лично не бих си губил времето. A4TECH KB-720A SMART PS/2 BLACK, като тази даже не е най-евтината в магазина и има и с USB, ако предпочиташ. Най-евтината всъщност е 7,43 лв. П.с. Такава е цената и на Флакон въздух под налягане 400ml - 7.49 лв. Или по-точно е била. И то на промоция... Не съм търсил другаде, 1-вия резултат от Google просто :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава стара и евтина клавиатура - защо не я изпереш? Или да пробваш със флакон с въздух под налягане. Ама все си мисля, че ще ти излезне колкото една нова от същият "клас". Аз лично не бих си губил времето. A4TECH KB-720A SMART PS/2 BLACK, като тази даже не е най-евтината в магазина и има и с USB, ако предпочиташ. Най-евтината всъщност е 7,43 лв. П.с. Такава е цената и на Флакон въздух под налягане 400ml - 7.49 лв. Или по-точно е била. И то на промоция... Не съм търсил другаде, 1-вия резултат от Google просто :)

Пък и рискуваш каквото и да направиш тя пак да си остане не работеща в крайна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има много хубави и евтини клавиатури с "островни" бутони - супер тихи и се пише перфектно на тях. Не си струва занимавката с чистенето, освен ако не го правиш с изследователска цел :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има много хубави и евтини клавиатури с "островни" бутони - супер тихи и се пише перфектно на тях. Не си струва занимавката с чистенето, освен ако не го правиш с изследователска цел :)

Бях с такава на Делукс, не беше лоша, ама след поредното заливане и вече... Докато другите поне не залепват бутоните като ги залееш. Честно казано на мен ми е все тая какви клавиатура ползвам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , вземайте си гумени клавиатури щом плюскате :) до компютъра :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Честно казано на мен ми е все тая какви клавиатура ползвам...

Мен ми е много приятно да пиша на такава клавиатура. Отделно жената вече не мрънка, че тракам, докато спи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно жената вече не мрънка, че тракам, докато спи :)

Аз заради това си взех светеща :D трака ама поне не паля лампата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая пущина взе че съвсем умря.Ама така и така почти съм събрал парички за ново захранване,ще се купуват и клавишчета,хехе.Благодаря все пак на всички отзовали се.Може би ще е нещо със светещи и безшумни клавиши,ще видим какво ще намеря.

п.п. Сега ползвам някаква си безжична LG SCCS7(MKS700) или казано вкратце,те това...

http://nikem-bg.net/computer-components/LG-MKS-700-WL-DESKTOP-BLACK/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ви препоръчал ето тази, скъпичка е, но си заслужава :)! И в момента в този магазин е най-евтина, а го има във Варна!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.