Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте уважаеми съфорумци.Имам една стара клавиатура,Delux K5002. Доста време не бях я ползвал,защото ползвах безжичната пред телевизора.Снощи реших отново пред монитора да се заиграя.Добре,обаче някои от бутоните и не реагираха,не се изписваха съответните символи.

Разглобих я,за да видя за какво става дума.Махнах найлоновите платки,под тях вече имам достъп до бутоните от долната им страна.Самите бутони са на нещо като пружинки.Между бутоните и самите държачи на бутоните се е посъбрала доста мръсотия за всичките тея години на ползване.Въпросът ми е,как бихте ми предложили да почистя тази мръсотия.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава стара и евтина клавиатура - защо не я изпереш? Или да пробваш със флакон с въздух под налягане. Ама все си мисля, че ще ти излезне колкото една нова от същият "клас". Аз лично не бих си губил времето. A4TECH KB-720A SMART PS/2 BLACK, като тази даже не е най-евтината в магазина и има и с USB, ако предпочиташ. Най-евтината всъщност е 7,43 лв. П.с. Такава е цената и на Флакон въздух под налягане 400ml - 7.49 лв. Или по-точно е била. И то на промоция... Не съм търсил другаде, 1-вия резултат от Google просто :)

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такава стара и евтина клавиатура - защо не я изпереш? Или да пробваш със флакон с въздух под налягане. Ама все си мисля, че ще ти излезне колкото една нова от същият "клас". Аз лично не бих си губил времето. A4TECH KB-720A SMART PS/2 BLACK, като тази даже не е най-евтината в магазина и има и с USB, ако предпочиташ. Най-евтината всъщност е 7,43 лв. П.с. Такава е цената и на Флакон въздух под налягане 400ml - 7.49 лв. Или по-точно е била. И то на промоция... Не съм търсил другаде, 1-вия резултат от Google просто :)

Пък и рискуваш каквото и да направиш тя пак да си остане не работеща в крайна сметка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има много хубави и евтини клавиатури с "островни" бутони - супер тихи и се пише перфектно на тях. Не си струва занимавката с чистенето, освен ако не го правиш с изследователска цел :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има много хубави и евтини клавиатури с "островни" бутони - супер тихи и се пише перфектно на тях. Не си струва занимавката с чистенето, освен ако не го правиш с изследователска цел :)

Бях с такава на Делукс, не беше лоша, ама след поредното заливане и вече... Докато другите поне не залепват бутоните като ги залееш. Честно казано на мен ми е все тая какви клавиатура ползвам...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги , вземайте си гумени клавиатури щом плюскате :) до компютъра :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Честно казано на мен ми е все тая какви клавиатура ползвам...

Мен ми е много приятно да пиша на такава клавиатура. Отделно жената вече не мрънка, че тракам, докато спи :)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отделно жената вече не мрънка, че тракам, докато спи :)

Аз заради това си взех светеща :D трака ама поне не паля лампата :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая пущина взе че съвсем умря.Ама така и така почти съм събрал парички за ново захранване,ще се купуват и клавишчета,хехе.Благодаря все пак на всички отзовали се.Може би ще е нещо със светещи и безшумни клавиши,ще видим какво ще намеря.

п.п. Сега ползвам някаква си безжична LG SCCS7(MKS700) или казано вкратце,те това...

http://nikem-bg.net/computer-components/LG-MKS-700-WL-DESKTOP-BLACK/description.html

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ви препоръчал ето тази, скъпичка е, но си заслужава :)! И в момента в този магазин е най-евтина, а го има във Варна!

Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.