Премини към съдържанието
Jeryy

Неиска да ми върне старите настройки ?

Препоръчан отговор

Здравейте!Преди месеци си взех рутер TL-WR740N  доставчика ми го настрой да хваща с wifi за лаптопа  и един лан кабел за другия комп.На последак ми прави проблеми на лаптопа хваща а на лан кабела на другия неиска?Опитах се да влезна в панела на рутера 192.168.1.1 но явно тъпия ми доставчик ми е сменил  името и паролата.Както всеки рутер и този има бутон Reset цъкнах го задържах го даже 10 секунди но пак неми се връща старите ми данни за вход.Другия предложения дали мога сам да си върна достъпа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Преди месеци си взех рутер TL-WR740N  доставчика ми го настрой да хваща с wifi за лаптопа  и един лан кабел за другия комп.На последак ми прави проблеми на лаптопа хваща а на лан кабела на другия неиска?Опитах се да влезна в панела на рутера 192.168.1.1 но явно тъпия ми доставчик ми е сменил  името и паролата.Както всеки рутер и този има бутон Reset цъкнах го задържах го даже 10 секунди но пак неми се връща старите ми данни за вход.Другия предложения дали мога сам да си върна достъпа ?

Прочетете документацията, там е описан специален алгоритъм за ресетване. И нали знаете че това ще изтрие всички настройки от маршрутизатора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквито и да било операции си смени ЛАН кабела и си виж драйверите на мрежовата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тоя ресет после трябва да си оправиш настройките наново за достъп, няма да ти върно по старому :) После да не се налага пак да звъниш на тъпия доставчик че нямаш интернет. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този рутер, като го обърнеш обратно, там където са входовете и изходите, ще видиш един, много малък отвор.

При включен рутер вкарваш една клечка за зъби и натискаш.Това ще ти върне заводските настройки.

Но после ще трябва да си ги направиш отново. Стига да знаеш.

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетете документацията, там е описан специален алгоритъм за ресетване. И нали знаете че това ще изтрие всички настройки от маршрутизатора

А трябва ли когато се опитвам да вляза в рутера да е включен мрежовия кабел в лаптопа и после да вляза в 192.168.1.1 ? защото до сега съм пробвал да вляза без кабел само с wifi в този панел ? и за какво е този диск който го имам с рутера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А трябва ли когато се опитвам да вляза в рутера да е включен мрежовия кабел в лаптопа и после да вляза в 192.168.1.1 ? защото до сега съм пробвал да вляза без кабел само с wifi в този панел ? и за какво е този диск който го имам с рутера ?

Смени си първо ЛАН кабела или пробвай в друг порт на рутера. Ако имаш безпроблемна свързаност безжично проблема не е в рутера. Освен това не знаеш и какво да настройваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти работи правилно рутера, и лаптопа има интернет със VIFI можеш да влезеш.Но ако нямаш нет няма как.

Ще трябва да е включен кабела.

Диска е да си направиш със него настройките.Аз не ти го препоръчвам.

Настройките трябва да се направят от настройките на рутера.

Ние можем да ти обясним, как да си ги направиш но ти трябва да си знаеш, твоите пароли или там каквото ти дава твоят доставчик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти работи правилно рутера, и лаптопа има интернет със VIFI можеш да влезеш.Но ако нямаш нет няма как.

Ще трябва да е включен кабела.

Диска е да си направиш със него настройките.Аз не ти го препоръчвам.

Настройките трябва да се направят от настройките на рутера.

Ние можем да ти обясним, как да си ги направиш но ти трябва да си знаеш, твоите пароли или там каквото ти дава твоят доставчик.

Работи рутера в момента и хваща с wifi. В описанието пише задръж до 8 секунди взех клечка за зъби тънка цъкнах задържах пуснах влизам в 192.168.1.1 пиша данните който бяха зелепени отдолу на рутера и пак показша Invalid username and/or password! Please try again.?    

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключи кабела от компа и го свържи с лаптопа при изключен ВЛАН ,и виж дали имаш нет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи рутера в момента и хваща с wifi. В описанието пише задръж до 8 секунди взех клечка за зъби тънка цъкнах задържах пуснах влизам в 192.168.1.1 пиша данните който бяха зелепени отдолу на рутера и пак показша Invalid username and/or password! Please try again.?    

Имаш предвид че стигаш до тук:

http://prikachi.com/images.php?images/205/6260205p.jpg

И във двете полета като напишеш:

Admin

Admin

Нищо не се получава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид че стигаш до тук:

http://prikachi.com/images.php?images/205/6260205p.jpg

И във двете полета като напишеш:

Admin

Admin

Нищо не се получава.

да точно и ясно пиша това което казваш и пак неиска? ако има желаещ в скайп който има камера да види за какво става въпрос ?

Изключи кабела от компа и го свържи с лаптопа при изключен ВЛАН ,и виж дали имаш нет

Няма !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да точно и ясно пиша това което казваш и пак неиска? ако има желаещ в скайп който има камера да види за какво става въпрос ?

Нека да опитаме още веднъж, със ресета.

Като застанеш зад рутера, от ляво на дясно, първото е бутонче за QSS.Следва оня малкият отвор.

Вкарваш клечката за зъби / трябва да усетиш че си натиснал бутончето/ и задържаш за известно време.

Трябва да се върнат заводските настройки.

Аз поне няколко пъти ми се е налагало да го правя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да опитаме още веднъж, със ресета.

Като застанеш зад рутера, от ляво на дясно, първото е бутонче за QSS.Следва оня малкият отвор.

Вкарваш клечката за зъби / трябва да усетиш че си натиснал бутончето/ и задържаш за известно време.

Трябва да се върнат заводските настройки.

Аз поне няколко пъти ми се е налагало да го правя.

Колега , тоя път май наистина го ресетна :) вече звъни на доставчика защото няма нет :D джери го няма на линия - чака доставчика да му настрои рутера :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един приятел беше у нас. Разбира си от работата и той пробва няколко пъти какво ли не но неиска да върне настройките?приятелчето взе рутера  да го погледне у тях дано го поправи.Отностно моя доставчик на него вече не се доверявам пълна трагедия е добре ,че поне нета му е добър :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.