Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

UB0says

Съвет за аудио карта

Препоръчан отговор

Здравейте хора,

Напоследък имам огромни главоболия с моята аудио карта, а именно VIA VT1705. Всичко започна когато реших да си инсталирам Windows 8 64 бита. Oще със самото включване на компютъра default кодеците не изкарваха никакъв звук затова както повечето съвестни юзъри си отидох в сайт-а на производителя изтеглих си най-новия драйвър , точно за моята операционна система и... нищо не стана. Прочетох куп страници и пробвах какво ли не, но звук няма, докато не попаднах в един форум, където беше обяснено, че някои видове дъна работят само с точно определени версии на драйвърите ( а какво ли са си мислили производителите ако излезне нова ОС  не знам...явно не са мислили). Затова си инсталирах стара версия на драйвъра от 2009-та (версията която беше обявена в сайт-а на дъното) и...пак не стана. Разчистих регистрите изтрих всичко с про uninstaller и...пак не стана. За пореден път си преинсталирах ОС-а , инсталирах старият драйвър на чисто и воала. ЗВУК! Проблемите обаче не спират до тук. Понеже естествено от 2009 до 2013 има compability issues  самията hd deck (GUI интефейса за потребителите на драйвъра) работи изключително бавно и зле бих добавил. След няколко минути в скайп микрофона спира да бъде отразяван като устройство, но (чукам на дърво) звук все още имам. Та въпроса ми е, тъй като очевидно driver update-а е невъзможен, защото ако го направя пак няма да имам звук, но в същото време не мога и да правя настройки със сегашния драйвър какви са ми възможностите. Единственото , за което аз се сещам е да си взема една out of board аудио карта и да деинсталирам тази от уиндоуса. Проблема е , че нямам никаква идея кои аудио карти са добри и най-вече с добър съпорт. Не искам нещо скъпо, а нещо което да ми върши работа БЕЗПРОБЛЕМНО :no-no: , защото вече 3ти ден се занимавам с тази простотия и е изключително дразнещо. Ако успеете да ми препоръчате модел и марка за дъно  ECS MCP61M-M3 ще съм ви изключително благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам няколко въпроса:

1. Всички драйвъри за  системата ли са инсталирани?

2. Защо уиндоус 8?

Иначе, аз си поръчах една звукова карта на USB на Creative за 30лв. Ще мога да дам отзив след няколко дена като я получа.

Не си купувай от евтините боклуци от неизвестни китайски производители дето са по 10-ина лева. Две такива съм ползвал - вадят отвратителен звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Да, всички драйвъри са инсталирани. Преди да преинсталирам уиндоуса пробвах /sfc scannow; windows repair; reinstall на драйвърите; проверка на сървисите и техен рестарт; поправяне на регистрите и какво ли още не, но резултат- никакъв. Уиндоуса не откриваше дори звуково устройство.

2.Това беше първото ДВД, което намерих, пък и исках да видя какво представлява.

Creative  и аз съм чувал, че са добри..просто наистина не съм запознат със звуковите карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение: Creative Audigy 4

Провери си все пак как стоят нещата с драйвърите за 8-цата, преди да поръчаш която и да е карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.