Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

erco87

Конфигурация за интернет

Препоръчан отговор

Здравейте на всички!Трябва ми машинка предимно за интернет сърфиране!!!ИГРИ НЯМА да се играят освен тези от фейсбук.Машинката

не трябва кихне при много отворени браузери facebook,youtube,office word exel,anti-virus и т.н.Ще се гледа филми,ще се слуша музика.Претенции:искам най-малко 4gb ram,500 GB HDD и конфигурацията да е стабилна,да не ми забива на HD клипчета,с възможност за upgrade за по нататък.Монитор не ми трябва,Цена 600 лв. максимум 650 лв.

Intel или AMD нямам претенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го спретнах на бързо. Та ето го: 

Обща стойност - 664.41 лв. с ДДС - количка - след време още една плочка, за да работят в дву-канален режим. Едно качествено захранване по-нататък, за overclock на процесора. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 666.94 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/47932p1r49156p1r48733p1r43848p1r47896p1rf.html Тук имаш по-добро дъно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:
Обща стойност - 679.76 лв. с ДДС
Линк:
Надявам се да не е много над бюджета имаш хубаво дъно най-доброто от APU-тата две плочки по 2GB памет зарди двуканален режим но ще може да се слага още зарди 4-рите слота идеална за целите конфигурация .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни и същи конфигурации като бюджета се надхвърля все повече и повече. Първата си е перфектна но трябва да се ореже за да се влезе в максималния бюджет.

Примерно ако няма да се клоква може да се вземе 6700 и влизаме в 650 лв. А може да се вземе и по-евтино дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се надхвърли бюджета с 30 лв.отгоре но не повече...максимум 680 лв. мога да си позволя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурация 1:

GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K280 W/ELITE 500W
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

Обща стойност - 640.60 лв. с ДДС

Количка

Конфигурация 2:

:
GB GA-F2A55M-DS2 A55 FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
CM K280 W/ELITE 500W
AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

Обща стойност - 609.40 лв. с ДДС

Количка

Остават ти $ от бюджета даже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знаете,че не разбирам от клокване хора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава вземи това което съм ти предложил и си спести излишните разходи. Реално и най-евтиния двуядрен с най-слабата вградена графика отговаря на условията ти.

Така или иначе ще отидат около 30 лв. за доставка и още толкова ако ти трябва записвачка та при всички положения бюджета ще нарасне.

Да знаете,че не разбирам от клокване хора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви...но да попитам доставката как ще стане ако я поръчам от никем???Аз съм от Бургас.Пари за доставка ще се дават ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

Като сложиш доставката ще отидат към 670 лв. а ако искаш и записвачка ще станат 700 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел платформа с 8гб рам:

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX
4GB DDR3 1600 A-DATA х2
CM K280 W/ELITE 500W
ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

Обща стойност - 646.47 лв. с ДДС

Количка

Имаш 3 от мене една-та от които е 609  лева. Избора е напълно твои. И на колегитe са хубави

Количка

Публикувано изображение

Като сложиш доставката ще отидат към 670 лв. а ако искаш и записвачка ще станат 700 лв.

На моя комп доставката от София до Разград (360 километра някаде) беше някаде между 13-16 лева ще излъжа така ,че няма как да го гърбят 30 лева за доставка ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, в час по ТПО ще е по-добре :wub:

BB код:

Обща стойност - 676.99 лв. с ДДС

Конфигурация точно според бюджета и единствената с дискретна видеокарта, което си е по-добро предложение! Включва и записвачка! За доставката си питате фирмата, от която ще поръчвате!

Поздрави :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел платформа с 8гб рам:

I3-3220 3.3GHZ/3MB/LGA1155/BOX

4GB DDR3 1600 A-DATA

CM K280 W/ELITE 500W

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

Обща стойност - 646.47 лв. с ДДС

Количка

Имаш 3 от мене една-та от които е 609  лева. Избора е напълно твои. И на колегитe са хубави

На моя комп доставката от София до Разград (360 километра някаде) беше някаде между 13-16 лева ще излъжа така ,че няма как да го гърбят 30 лева за доставка ;)

A до Русе (320 км) с банков превод - около 25 лева миналото лято. Не ми се вярва доставката да е 16 лева. Мен 16 лева ми взеха Еконт само за доставка на дъно, процесор и РАМ, тежащи вероятно малко над 1 кг.  Освен това Никем вземаха и някакви допълнителни пари ако доставиш с Еконт, защото складът им е далечко от София. 

Сега се загледах в конфигурацията ти, но не видях обещаните 8 GB RAM, макар да са включени в цената :) Не, че си искал да излъжеш, но линковете ти са дадени така, че човек трябва да сметне нещата едно по едно, за да разбере какво имаш предвид. Вместо РАМ обаче, може да се вмести малко SSD, което би било много повече от полза в случая:

Публикувано изображение 

Поне аз ако купувах за близък или познат нещо за 650 лева, бих вместил и малко SSD  за операционната система. Има го и възможния ъпгрейд - i5, i7, още 4 GB RAM. За в бъдеще обаче ако се наложи ползването на HDMI или DP,  ще трябва да се купи и някоя евтина видеокарта, поддържаща тия интерфейси. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди месец-два един приятел си поръча конфигурация от небесните на стойност 650 лева и доставката му излезе 40 лева,а сме на 90 километра от София.

И за да не съм off, конфигурацията на naruto с AMD A-10 6700 ми изглежда най-удачна, защото ще ти я сглобят, а тази  която е за 609 лева най-вероятно ще си я сглобяваш сам.  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A до Русе (320 км) с банков превод - около 25 лева миналото лято. Не ми се вярва доставката да е 16 лева. Мен 16 лева ми взеха Еконт само за доставка на дъно, процесор и РАМ, тежащи вероятно малко над 1 кг.  Освен това Никем вземаха и някакви допълнителни пари ако доставиш с Еконт, защото складът им е далечко от София. 

Сега се загледах в конфигурацията ти, но не видях обещаните 8 GB RAM, макар да са включени в цената :) Не, че си искал да излъжеш, но линковете ти са дадени така, че човек трябва да сметне нещата едно по едно, за да разбере какво имаш предвид. Вместо РАМ обаче, може да се вмести малко SSD, което би било много повече от полза в случая:

Публикувано изображение 

Поне аз ако купувах за близък или познат нещо за 650 лева, бих вместил и малко SSD  за операционната система. Има го и възможния ъпгрейд - i5, i7, още 4 GB RAM. За в бъдеще обаче ако се наложи ползването на HDMI или DP,  ще трябва да се купи и някоя евтина видеокарта, поддържаща тия интерфейси. 

Просто съм забравил да напиша до рамта "х2" иначе в количката е 2пати сложена ;)

Преди месец-два един приятел си поръча конфигурация от небесните на стойност 650 лева и доставката му излезе 40 лева,а сме на 90 километра от София.

И за да не съм off, конфигурацията на naruto с AMD A-10 6700 ми изглежда най-удачна, защото ще ти я сглобят, а тази  която е за 609 лева най-вероятно ще си я сглобяваш сам.  :ohmy:

Когато се обадят от ник*ма за потвърждаване на поръчката питат дали се иска да я сглобят, да я тестват за стабилност и още неща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но конфигурацията за 609 лева на naruto не е от посочената от теб фирма.  :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но конфигурацията за 609 лева на naruto не е от посочената от теб фирма.  :tongue2:

Аз си помислих ,че е за мен. Да така е ,че той трябва да си я сглобява но може и да я даде на приятел които разбира ама наистина разбира или на сервиз ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен за 452 лв:

post-339154-0-13354900-1372198972_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!Трябва ми машинка предимно за интернет сърфиране!!!ИГРИ НЯМА да се играят освен тези от фейсбук.Машинката

не трябва кихне при много отворени браузери facebook,youtube,office word exel,anti-virus и т.н.Ще се гледа филми,ще се слуша музика.Претенции:искам най-малко 4gb ram,500 GB HDD и конфигурацията да е стабилна,да не ми забива на HD клипчета,с възможност за upgrade за по нататък.Монитор не ми трябва,Цена 600 лв. максимум 650 лв.

Intel или AMD нямам претенции.

ASROCK FM2A75 PRO4-M, AMD A75, DDR III 2600+(OC)/1866/1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, eSATA, FM2

Освен заради чипсета препоръчвам това дъна защото разполага с 4 x DDR3 DIMM slots както и D-Sub Port , DVI-D Port, HDMI Port.

С две думи -  подлежи на ъпгрейд

AMD A8-5500 X4, Quad Core, HD 7560D, 3.2GHz, FM2 ***

Четири ядра с  не лоша графика.

ADATA 2 x 2GB DDR III 1600 ***

WD 1024GB 64MB SATA III Blue ***

THERMALTAKE Commander USB 3.0, VN400A1W2N, w/o PSU

Кутията е примерна. - http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001772

THERMALTAKE PSU SMART 430W, White ***

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като сглобиш общо от всички предложения до момента, получаваш този вариант : Дъно - ASROCK FM2A85X EXTREME4-M, AMD A85X Процесор - AMD A8-5600K X4 Quad Core РАМ - ADATA 2 x 2GB DDR III 1600 HDD - 1T SG SATA 6G/7200/64M 7200.14 Кутия и захранване - CM K280 W/ELITE 500W Щом си от Бургас, със сигурност ще има читави фирми в твоя град, откъдето да вземеш частите, без да плащаш доставка и с безплатно сглобяване (то и без това отнема 20 минути).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......... и добавяш едни около 15% над обявените online цени в софийските сайтове.

тук просто е така.остава сам да си прецениш доставката компенсира ли бургаската надценка

или да заложеш на сигурност от към последваща гаранция на неработещ компонент,т.к. ако трябва да се ползват пак куриери до софия и обратно става една....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.