Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

errorimages

Проблем при стартиране на лаптоп

Препоръчан отговор

Не знам дали е в правилната секция ако съм збъркал моля преместете темата.

Проблема е следния: Ползвам лаптоп DELL latitude D610. (Зел съм го да гледам филми и нетче тъй като работа нощи смени.) 

Оставил съм го да се ползва и от колегите и искам да разбера дали някой ми е направил мръсно.

Когато го пуснах вчера ми зареди само до логото на ДЕЛЛ после излиза бял екран с текст и ми иска парола.. след 2-3 опита и неуспешна парола се изключва лаптопа и после пак наново.

п.с. Занесох го на сервиз взеха ми 30лв и ми казаха че някой е сложил парола на уиндолса и БИОС-а. Едвам са ги разкодирали и можело да иде и харда.

Та въпросите са ми дали е възможно такова нещо или само са ми зели парите а е било нещо друго. Ако е възможно трудно ли се прави за да ми го направи някой на мръсно от колегите.

п.с.2 Съжалавам че не записах и не снимах текста още като стана. Надявам се някой да ми помогне. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

п.с.2 Съжалавам че не записах и не снимах текста още като стана. Надявам се някой да ми помогне. Благодаря предварително.

Много вероятно някой да е сложил парола на БИОС-а и имате късмет че са ви го отключили. Сега вие си сложете или просто си вземете машината и не я оставяйте на други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е много сложно. Всеки с горе-долу добри познания може да го направи и става за отрицателно време. Не е хубаво да оставяте техниката си за всеобщо ползване след като имате такива колеги... 

или поне ще е добре да се защитят някои неща, така че не всеки да има достъп:

1. Парола за настройките на биоса

2. Парола за администраторския акаунт

3. колегите да ползват Guest акаунт без права.

пак ще има варианти да го блокират, но ще се повиши нивото на необходимите знания за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е много сложно. Всеки с горе-долу добри познания може да го направи и става за отрицателно време. Не е хубаво да оставяте техниката си за всеобщо ползване след като имате такива колеги... 

или поне ще е добре да се защитят някои неща, така че не всеки да има достъп:

1. Парола за настройките на биоса

2. Парола за администраторския акаунт

3. колегите да ползват Guest акаунт без права.

пак ще има варианти да го блокират, но ще се повиши нивото на необходимите знания за това.

Как се слага паролата за настройкитие на биоса?

п.с. Тва дет са го направили след загасяне на компа ли се започва? Щото имам информация кой го е ползвал последно а предния човек му го е дал включен.. да знам дали със сигурност е последния човек дето го е ползвал или е възможно да го е направил и предния който му го е оставил вкючен. (дано ми се разбира :D)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.с. Тва дет са го направили след загасяне на компа ли се започва? Щото имам информация кой го е ползвал последно а предния човек му го е дал включен.. да знам дали със сигурност е последния човек дето го е ползвал или е възможно да го е направил и предния който му го е оставил вкючен. (дано ми се разбира :D)

Не, това се прави при пускане. И не е задължително да се стартира след това операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влиза се в биос като се натиска определено копче или клавишна комбинация при зареждане на логото. Най-често е някоой от F-овете или "del"не си спомням при DELL с кой клавиш е. Там търси из менюто опция за слагане на парола. Трябва да имаш два варианта - В единия случай ще се изисква паролата само при влизане в настройките (така няма да може някой друг да сложи парола или да промени нещо в биоса),

другия вариант е това което са ти приложили на тебе - при всяко пускане на компа да изисква парола. 

Ефекта който се е получил при теб се проявява след рестарт. Т.е. Биоса на компютъра може да не поиска парола и с месеци, ако не се рестартира компа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Сега вече мога спокойно да пратя някой от тия двамата в болнични :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.