Премини към съдържанието
polaana

Помощ за програма за снимки

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва да преведа една страница подобна на тази цък от английски на български. Искам да преведа само надписите в табовете и да ги постна като снимка, не страницата да се превежда на български автоматично. Не съм правила такова нещо и това което ми дойде наум е че може да ползвам някоя програна за снимки и да манипулирам надписите с нея. Но не съм работила с програмите под Линукс и не мога да се оправя, имам Okular,gThumb и Gimp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Okular чете PDF и няма да ти свърши работа. gthumb, доколкото си спомням, може да извършва само елементарни манипулации, като преоразмеряване и изрязване. Най- добре ползвай gimp, но намери някакво ръководство http://help.learnfree.eu/7/?page_id=356 , защото повечето хора не умеят да ползват и 10% от възможностите на тази програма. Със сигурност един колега от форума на име Росен, умее да манипулира надписи, защото съм виждал негови манипулирани снимки в един друг форум. Аз самият не съм го правил.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се поровя из ръководствата за Gimp.

P.S Оказа се че има по-лесен начин, смених направо в изходния код оригиналните думи с превода на бг и после само си щракнах снимка :)

Редактирано от polaana (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.