Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

polaana

Помощ за програма за снимки

Препоръчан отговор

Здравейте, трябва да преведа една страница подобна на тази цък от английски на български. Искам да преведа само надписите в табовете и да ги постна като снимка, не страницата да се превежда на български автоматично. Не съм правила такова нещо и това което ми дойде наум е че може да ползвам някоя програна за снимки и да манипулирам надписите с нея. Но не съм работила с програмите под Линукс и не мога да се оправя, имам Okular,gThumb и Gimp.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Okular чете PDF и няма да ти свърши работа. gthumb, доколкото си спомням, може да извършва само елементарни манипулации, като преоразмеряване и изрязване. Най- добре ползвай gimp, но намери някакво ръководство http://help.learnfree.eu/7/?page_id=356 , защото повечето хора не умеят да ползват и 10% от възможностите на тази програма. Със сигурност един колега от форума на име Росен, умее да манипулира надписи, защото съм виждал негови манипулирани снимки в един друг форум. Аз самият не съм го правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се поровя из ръководствата за Gimp.

P.S Оказа се че има по-лесен начин, смених направо в изходния код оригиналните думи с превода на бг и после само си щракнах снимка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.