Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

amd World

Въпрос за бъдеща конфигурация

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, в близкият един месец ще купувам нов компютър. Спрял съм се на две конфигурации и се чудим с баща ми коя да изберем. ето ги и тях.

CPU - AMD FX 4300 AM3+

MOTHERBOARD - ASrock EXTREME 3 AM3+

RAM - 8GB KINGSTON DDR3 1866MHZ

VIDEO CARD - SAPHIRE HD 7700 VAPOR X

HDD - WD BLACK 1TB

CASE - COOLER MASTER K350 600W

COOLER - THERMAL TECK VERSION 2.0

CPU - AMD ATHLON X4 750K FM2

MOTHERBOARD - ASROCK EXTREME 4 FM2

RAM - 8GB KINGSTON DDR3 1866MHZ

VIDEO CARD - SAPHIRE HD 7700 VAPOR X

HDD - WD BLACK 1TB

CASE - COOLER MASTER K350 600W

COOLER - THERMAL TECK VERSION 2.0

това са двете конфигурации за който се двоумим интересува ме дали конфигурацията със  CPU AMD ATHLON X4 750K дали ще спъва тази видео карта и за в бъдеще дали ще спъва същата карта в CROSSFIRE.Понеже никъде не намерих информация във мрежата за въпросният процесор, моля ако някой има такъв да сподели мнение. Липсата на L3 кеш на 750 к от голямо значение ли е за производителността във игрите. Други конфигурации не ме интересуват !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD FX-4100 Quad-Core ( 4300 няма )  vs AMD Athlon X4 750K Quad Core Аз бих взел 750K защото е по-евтин и е с еднаква производителност с FX 4300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не греша бюджета е около 1150 лв. + доставките от различните сайтове 1200-1220 лв. ще излезе. С наличието на горния бюджет да се вземе Athlon 750K или FX 4300  с HD 7770 при положение че питаш и за игри... ми ще се набуташ с доста по слаба машина.

Ами колега и да овърклокнеш Athlon 750K или FX- 4300 няма да достигнеш производителност на i5 Sandy/Ivy/Haswell. По добре е да се гони максимална производителност за по дълги години вместо фенщина.

Crossfire на HD 7770 няма да ти даде по добър резултат от една HD 7870 или 7870 XT(която е нещо като HD 7930) и ще е доста по-по производителна карта VS Crossfire 2 x HD 7770.

В предложената от мен "Количка" може да се овърклокне процесора по турбо + Z дъно до 4 Ghz с технологията "No K OC". Видео картата може да се овърклокне на добри честоти макар и малко да е шумна след OC-a. Просто за тези пари може да се вземе доста по мощна машина. 

Количка/Конфигурация - http://nikem-bg.net/cart/46033p1r46540p1r46377p1r1001847p1r49109p1r44433p1r45236p1r30723p1rf.html Ако е за гейминг 4GB на първо време са достатъчни. Ако 500GB Hard не стигат за 20-22 лева отгоре се взима 1TB Seagate - http://nikem-bg.net/computer-components/1TB-SEAGATE-6G-7200-64M-SATA

Решението е Ваше средствата са Ваши!

Успех с избора!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, amd World! Макар че написахте, че други конфигурации не ви интересуват, ще си позволя да ви предложа и аз една AMD базирана, тъй като според мен е по-добре да може да избирате измежду няколко варианта, а не само два!   BB код: FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK  PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE  ASUS M5A97 /AMD970/AM3+  AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+  CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V  1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR  SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 OC    Обща стойност - 1 208.79 лв. с ДДС   Тук имаме: по-добър процесор, по-добра видеокарта, по-добро дъно кутия и захранване! Въобще като цяло ми изглежда по-добре! Ако все пак не ви интересува ще отговоря направо по темата: от така дадените от вас конфигурации бих избрал втората!   Успех с избора и лек ден :)   П.П  750К няма да спъва 7770 дори и 7850   750К

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други конфигурации не ме интересуват !!!

Е,защо не те интересуват при положение,че тези,които си намислил не са особено балансирани.Аз също бих избрал 750К,но от водно охлаждане не виждам смисъл.Може да вложиш тези пари в по-добра видео карта или процесор.От памет с честота 1866MHz също не виждам смисъл,въпреки че разликата в цената,от такава на 1600MHz не е голяма.Кажи максималната сума,която можеш да отделиш и смятам,че ще се направи по-добра конфигурация.Монитора също е важно да се знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Не искам  да ми предлагате други конфигурации защото баща ми си е избрал тези двете и за друга не иска да чуе. Само се чуди дали ще се спъва въпросната видео карта с въпросният процесор. За монитор ще се използва първоначално 40" SAMSUNG , а за в бъдеще ще има монитор 27'' Full HD

Добре колеги успях да убедя баща ми да видим няколко примерни конфигурации предложени от вас.Значи бюджета е 1100 лева макс (ама наистина максимално.)Но той държи да е с АМД процесор. Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първата на пръв поглед е по-добра и подлежи на ъпгрейд. Но цената цъ-цъ. Това умряло "водно" е на цената на Noctua NH-D14.

Ако баща ти купува машината само за да експериментира колко може да се клокне по-добре да вземе него.

Ако ли не е безсмислена покупка понеже за тия 120 лв. може да се вземе FX-8320 и даже му остават 27 лв. за доставката.

пс. Комплекта К350 в Никем е по-евтин и отделно ще спестиш една доставка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите. Не искам  да ми предлагате други конфигурации защото баща ми си е избрал тези двете и за друга не иска да чуе. Само се чуди дали ще се спъва въпросната видео карта с въпросният процесор. За монитор ще се използва първоначално 40" SAMSUNG , а за в бъдеще ще има монитор 27'' Full HD

Ако не е лично може ли да споделиш за какво ще се използва машинaта и съответен бюджет? Все пак е добре да посъветваш Баща си че за същите пари ще се вземе доста по-по добра машина от към процесор/ видео карта/ захранване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не е лично може ли да споделиш за какво ще се използва машинaта и съответен бюджет? Все пак е добре да посъветваш Баща си че за същите пари ще се вземе доста по-по добра машина от към процесор/ видео карта/ захранване  :)

Машината ще се ползва главно за игри, и ХД филми. бюджета съм го посочил по - горе (1100лева)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси колега и да цената е максималната в която  трябва да влезе и доставката.

Ако баща ти купува машината само за да експериментира колко може да се клокне по-добре да вземе него

Да машината ще се ползва за игри и хд филми. Избрахме това охлаждане защото ще се прави овърклок и гледаме да хладим процесора максимално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и от мен AMD щайга: 

[bB Code is bugged] Снимка на конфигурация - http://pics.data.bg/zoom/shared/a236133e560e786d44b593057173e143 -  малко над бюджета но картата 7870 XT Le се "пъхна".

Същата конфигурация и от никем - http://nikem-bg.net/cart/45021p1r48944p1r46377p1r1001847p1r49109p1r46784p1r46364p1r30723p1rf.html -но с дъно на ASRock и RAM - A DATA PRO - която се овърклоква прилично

Ако не ти трябва записвачка сме в бюджета с XT Le картата. Нo оптичното ако ти трябва взимаш тази карта от емаг - http://www.emag.bg/komponenti-periferni/pc-komponenti/video-platki/video-karta-sapphire-amd-radeon-hd7870-2048mb-gddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-product - и би трябвало да стигнат парите и за доставка + записвачка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
TUL AX7850 2GBD5-2DHPP
CM K350 W/600W PSU
CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV

Обща стойност - 1 048.44 лв. с ДДС

Количка

Добавил съм ти един 120мм вентилатор ,който ще ти го сложат отзад или ти сам ако искаш, Остават ти и $ за доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX ASROCK FM2A85X EXTREME4-M /FM2 4GB DDR3 1600 A-DATA 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA TUL AX7850 2GBD5-2DHPP CM K350 W/600W PSU CM 120MM CASE FAN/RED LED/SLV Обща стойност - 1 048.44 лв. с ДДС

Количка

Добавил съм ти един 120мм вентилатор ,който ще ти го сложат отзад или ти сам ако искаш, Остават ти и $ за доставката.

Само не разбирам защо слагате APU на такава конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен!

Gigabyte 970A-DS3, socket AM3+

AMD FX X6 6350, 3900MHz, 14MB, socket AM3+, Box

2x4GB Kingston HyperX Predator DDR3-1866MHz, CL9

Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Sapphire AMD Radeon HD7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

Thermaltake Commander GS-III, ATX, Mid Tower

Cooler Master GX Bronze, 450W

Общо 1115лв. , надявам се тези 15 лв. не са много над бюджета , но пък конфигурацията е с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

GB GV-N65TBOC-2GD

PSU FD 500W INTEGRA R2

Обща стойност - 1131.46лв - Ако тези 30 лева са проблем,взимаш по-слаб процесор,които са ти предложили колегите,а GTX 650Ti Boost е почти равна с HD7850 в игрите.Та баща ти ако все още държи на двете конфигурации горе,нека да гледа тестове и после да му мисли,същото се отнася и за процесора,който той иска да е АMD,но ако пък си знае неговото,нека се прецака.Ако няма да се направят никакви промени в конфигурациите,които сте избрали заедно с баща ти,то смисъл от тази тема няма.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички отзовали се  :) И се извинявам за неодобството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послушай колегата и вземи i5 3470,както и някоя по-свястна карта от HD7770 (бях сложил такава,но малкият скоро се оплака по отношение на Metro и Crysis3 и я махнах).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля помогнете с конфигурация за игрален комп,за сина.гледах ме в ардес готови конфигурации,но четах във форума, че не е удачен избор и не знаем какво да изберем.бюджета е до 1300-1400лв. без монитор.ще ви бъдем много благодарни ако ни помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля помогнете с конфигурация за игрален комп,за сина.гледах ме в ардес готови конфигурации,но четах във форума, че не е удачен избор и не знаем какво да изберем.бюджета е до 1300-1400лв. без монитор.ще ви бъдем много благодарни ако ни помогнете.

Направи си нова тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-172868-0-72558100-1372581164_thumb.

Малко надвишава лимита, ако е проблем ще намалим нещо. Не сте казали какъв е монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеconfig.jpg

Малко надвишава лимита, ако е проблем ще намалим нещо. Не сте казали какъв е монитора.

Абе защо му е този охладител на човека като първо тва охлаждане може и да е по-лошо то боксовото и така или иначе клок няма да може да се прави с това дъно по-хубаво махни охладителя и вложи парите в по-добро дъно или кутия и ако нещо може да се сложи малко по-евтино захранване при положение че конфига не гълта много ток пък и не е Haswell да кажеш че ти трябва сертификат и захранване от рода на 520GB не е съвместимо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.