Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danchobg

Процесорно охлаждане зa малка кутия ?

Препоръчан отговор

Здравейте, покрай летните жеги заводското охлаждане ми наду главата и си мисля за ъпгрейд. Процесора е Phenom II x4 965 C3 и се надявам да го кача на 4,2 - 4,4 със ново охлаждане. Проблема е кутията, Delux DLC-MF439 (EMI вътрешен дизайн Размер: 380 х 180 х 408mm). Преди събрах freezer 13 (без pro) и имах още малко място. Какво мога да сложа тук, без да правя кутията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно просто решение.

Замени фабричния вент с нещо по-голямо и по тихо (не охладителя само вентилатора).

С малко фантазия и миши опашки може да решиш проблема бързо и евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да му правя и клок. С това заводско охлаждане няма да стане работата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво му е на Фризера, че не искаш да слагаш него.Това си е добър охладител с 4 тръби, държащ ниски температури, който ще ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За честоти от 4.2 и нагоре (ако ги стигнеш) ще си трябва сериозно охлаждане.Не говоря за нещо сериозно като Noctua D14, но един Hyper 212 поне.Редно е кутията да смениш и след това охлаждането.Или първо охлаждането и кутията да остане без страничен капак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи честотите няма да са толкова високи. Благодаря Daredevil_666. gyps, фризера се монтира само по два начина на АМД дъна, да духа нагоре (в захранването ми) или надолу (срещу платката на видеокартата).  Преди имах малко по-различна дънна платка, при която сокета беше завъртян и това охлаждане си беше идеално. Сега е продадено.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трудна работа,ако не е водно.Zalman Performa-152 mm,много добро е,но не знам дали се намира;True Spirit 120M-145 mm;CM Gemini II-105 mm,това е с обърнатите към сокета фанове;DC Frostwin-151 mm (може да се намали височината със смяна на фановете)-не знам дали се намира на вътрешния пазар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря за предложенията. Значи май ще карам без страничен капак. Така става, като не мислиш като избираш кутия.  Ще взема някое мощно, пък после ще търся и кутия. последен въпрос, знаете ли някое добро охлаждане до 110 лева, като имам рам corsair vengeance (много висока) ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай предложения от мен True Spirit 120M 145 мм,60 лв,изнесен е леко назад и фана не пречи на високи плочки;също така,ако си със 4 слота и две плочки-сложи рама (може и така да е сложен) на 1ви и 3 ти слот-така няма да имаш проблем със Спиртита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи честотите няма да са толкова високи. Благодаря Daredevil_666. gyps, фризера се монтира само по два начина на АМД дъна, да духа нагоре (в захранването ми) или надолу (срещу платката на видеокартата).  Преди имах малко по-различна дънна платка, при която сокета беше завъртян и това охлаждане си беше идеално. Сега е продадено.  

монтираш го да духа нагоре - тоя охладител така охлажда най добре, аз съм със същия, но за интел... пайповете охлаждат най добре когато са хоризонтални - разликата може да стигне до 5 градуса - виждал съм лаптоп като е сложен на маса да работи, а като легне на гърба  с дисплея прегрява и се изключва... ако си с китайско захранване - то няма да прегрее и без това няма регулатор на перката и тя все на макс духа, ако пък си с качествено с регулатор -

просто леко ще си вдигне оборотите и ще изкара повече топъл въздух и пак няма да прегрее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

монтираш го да духа нагоре - тоя охладител така охлажда най добре, аз съм със същия, но за интел... пайповете охлаждат най добре когато са хоризонтални - разликата може да стигне до 5 градуса - виждал съм лаптоп като е сложен на маса да работи, а като легне на гърба  с дисплея прегрява и се изключва... ако си с китайско захранване - то няма да прегрее и без това няма регулатор на перката и тя все на макс духа, ако пък си с качествено с регулатор -

просто леко ще си вдигне оборотите и ще изкара повече топъл въздух и пак няма да прегрее...

Това би било добра идея, на времето, когато го имах. Захранването е cx-430 и отдолу грее една 7850 със 40% клок. И кутията има ужасни възможности за въздушен поток.  Това захранване има същата сила на въздушния поток, като пръдня от гущер. След около месец ще взема едно яко охлаждане и един хард диск и ще карам на отворен капак, че няма да стигнат парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Набутах едно u12s, влезе едвам. Избрах го, защото нямаше да пречи на рамта. Сега процесора е на 4,1 GHz на 1,5 волта. Във биоса е на 1,475, в цпу-з е 1,520. Както и да е, температурата е около 58 градуса под тест с prime 95. И най-важното, шума от заводското охлаждане изчезна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.