Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rado99

Как да разбера дали в момента коя видеокарта използвам?

Препоръчан отговор

лапопа ми е acer aspire v3-571g и се чудя как а разбера дали в момента използвам Intel hd 4000 или nvidia gefore gt 630m

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От драйвъра /контролния панел/ на външната може да избереш за кое приложение, коя да ползваш, или просто да зададеш да се ползва само външната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип външната видео карта се включва когато има по - голямо натоварване. Както е казал pataran можеш от контролният панел на външната видео карта да зададеш коя да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем.. Обяснете ми как по-точно да направя външната видео карта да работи ВИНАГИ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При моя Acer Aspire 5745G си има копченце с Р на него, което ми сменя вградената интелска с nvidia картите. За съжаления работи само с стара версия на драйверите които свалям от сайта на Acer. Ако кача нов драйвер от сайта на Nvidia (с малко изменения, защото ми казва че не може да открие картата) не ми дава да ги сменям от копчето и работи само вградената на intel.В notification area до часовника имам зелена иконка върху която като покажа ми пише коя карта работи в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със същият лаптоп и когато ползваш nVidia картата нейната икона nVidia GPU Activity (намира се долу в ляво на екрана до часовникът) светва. Ако задържиш показалеца на мишката върху иконката ще ти си появи прозорче с иконите на програмите които използват картата в момента. Ако пък няма такива ще се изпише None. Подобна иконка има и за интелската карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно безсмислено е да се нагласи винаги да работи външната видеокарта. Ако имаше смисъл производителя щеше да го направи така, както е в геймърските лаптопи като ASUS G и Dell Alienware, но в мултимедийните пластмасарници е по-добре, когато не е натоварена графичната система да работи вградената карта - по-ниски температури, а и повече икономия на ток, съответно батерията ще издържи по-дълго, и лаптопа ще е по-хладен. Иначе си теглиш GPU-Z и гледаш колко е натоварването на видеокартата и коя се товари, и може да разбереш коя работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.