Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли някой да ми обясни каква е процедурата по издаването на здравна книжка или да даде линк, защото не мога да намеря-трябва ми за постъпване на работа в хранителен обект-и за какъв срок се издава

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш си здравна книжка от книжарницата,попълваш си личните данни,залепяш си снимка,купуваш си едно шишенце от аптеката и след това  действаш , носиш си здравната книжка и шешенцето  в лабораторията.До няколко дни резултата е готов,след което отиваш до личния лекар да ти види резултатите и да ти удари един печат.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купуваш си здравна книжка от книжарницата,попълваш си личните данни,залепяш си снимка,купуваш си едно шишенце от аптеката и след това  действаш , носиш си здравната книжка и шешенцето  в лабораторията.До няколко дни резултата е готов,след което отиваш до личния лекар да ти види резултатите и да ти удари един печат.

А в коя лаболатория, щото ми казаха в ХЕИ-трябвало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная в коя лаборатория, ама ще ти бъркат у гъзо :wub:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная в коя лаборатория, ама ще ти бъркат у гъзо :wub:

Ще му бъркат друг път. Не пиши глупости. Носят се 2 шишенца с изпражнения в ХЕИ. Преди беше едно, сега са две. Шишенцата се продават в аптеките. Другото е описано по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 6 месеца, си изкарах здравна книжка, процедурата е много лесна, та утиваш в "ХЕИ" , плащаш таксата преди беше "48лв" след това ти дават "Фекален тест" , утиваш до тоалетната с една дълга пръчица увита в памук, си бъркаш в "....." след това, трябва да се изходиш да си вземеш малко от "изпражненията" , си да я напълниш поне до половината , предаваш я и след 3/4 дни отиваш, за резултатите. 

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му бъркат друг път. Не пиши глупости. Носят се 2 шишенца с изпражнения в ХЕИ. Преди беше едно, сега са две. Шишенцата се продават в аптеките. Другото е описано по-горе.

Едно време в казармата, бъркаха, доктора на караше да разтваряме бузки.....ся разбрах от горния пост, че сам си бъркаш......Без гъзобръкване, нема здравна книжка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Миеш хубаво с топла вода и веро един леген и там вършиш работата. След това бъркаш, взимаш си пробата и пълниш шишенцата.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое от горното, ти се видя глупост? Или само правиш вятър? Дали с твоята ръка или с чужда-бърка се ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето здравни книжки се правят без никакви проби, клизми и т.н. Отиваш при личния лекар, той ти върши всичко, разбира се за определена сума и после си получаваш готовата книжка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето здравни книжки се правят без никакви проби, клизми и т.н. Отиваш при личния лекар, той ти върши всичко, разбира се за определена сума и после си получаваш готовата книжка...

Предпочитам по легалният начин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този начин си е напълно легален...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Дърт Вейдър , не го слушай. Няма нищо страшно, просто е малко гадно, да си бръкнеш ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Дърт Вейдър , не го слушай. Няма нищо страшно, просто е малко гадно, да си бръкнеш ... 

Ама защо да си бъркаш в газа, нали се изхождаш някъде и от изпражненията взимаш или?

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо да си бъркаш в газа, нали се изхождаш някъде и от изпражненията взимаш или?

Трябва, да вземеш и от аналния секрет, нищо болезнено няма просто, е малко гадничко , трябва и от изпражнинията да вземеш, иначе ще те върнат ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама защо да си бъркаш в газа, нали се изхождаш някъде и то изпражненията взимаш или?

Ми де да зная......на мен само в казармата са ми бъркали.....чакаме на опашка, доктора вика-смъквай гащите и са надупвай, а ся разтвори бузки.....И с един шомпол, който на края има един кламер с малко памук, бърка-ти подскачаш и така......А сетне памука го вкарва в бурканче и следващия разтваря бузки.....Ся не зная как е, ама по мое време така беше......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва, да вземеш и от аналния секрет, нищо болезнено няма просто, е малко гадничко , трябва и от изпражнинията да вземеш, иначе ще те върнат ....

Ок и после двете ги слагам заедно секрета и изпражненията или по отделно :D оф много бавно загравям сори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми де да зная......на мен само в казармата са ми бъркали.....чакаме на опашка, доктора вика-смъквай гащите и са надупвай, а ся разтвори бузки.....И с един шомпол, който на края има един кламер с малко памук, бърка-ти подскачаш и така......А сетне памука го вкарва в бурканче и следващия разтваря бузки.....Ся не зная как е, ама по мое време така беше......

:D  :D  ама ти верно ли? или просто го базикаш? @gig93 , няма нищо страшно казах ме ти сега как, стоят нещата нито ще те заболи нито нищо. Успех и да кажеш как е минало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D  :D  ама ти верно ли? или просто го базикаш? @gig93 , няма нищо страшно казах ме ти сега как, стоят нещата нито ще те заболи нито нищо. Успех и да кажеш как е минало.

Не се базикам бе, питай баща си, кат не ми верваш или некой по-дрът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок и после двете ги слагам заедно секрета и изпражненията или по отделно :D оф много бавно загравям сори

Ще се опитам го обясня по-просто. Значи те ди дават едно подобно на "шило" , обвито в памук ти съвсем лекичко си го пъхкаш в "анала" и леко въртиш или на ляво или на дясно. После трябва да се изходиш, дават ти "Фекален тест" , вътре има лъжичка с нея си взимаш от изпражненията, трябва поне да покриеш дъното на кутииката. Сега стана ли поне малко ясно?

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам го обясня по-просто. Значи те ди дават едно подобно на "шило" , обвито в памук ти съвсем лекичко си го пъхкаш в "анала" и леко въртиш или на ляво или на дясно. После трябва да се изходиш, дават ти "Фекален тест" , вътре има лъжичка с нея си взимаш от изпражненията, трябва поне да покриеш дъното на кутииката. Сега стана ли поне малко ясно?

Ама тва не става ли вкъщи да го прая? Или тряя да е там задължително :D Утре ще питам личната, щото мноо бавно загрявам 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че обясних разбираемо.Дадох дори и линк,но кой ли чете...

Изследвания се правят не само в ХЕИ,има съвремени лаборатории в който може да се направят изследвания.Изисква се една проба.

За фекалният тест е необходимо да се вземе проба от изпражнения в чист съд, след което пробата да се занесе до лаборатория. В лабораторията се провежда микроскопско, химическо и микробиологично изследване.

Метод на провеждане на изследването:

Пробата от изпражнения за фекален тест може да бъде взета в дома, в лекарския кабинет, в болницата или друго медицинско заведение. Ако давате проба в домашни условия ще получите специален контейнер.

Вземане на проба за фекален тест:

• Преди даването на фекална проба е необходимо да сте уринирали, за да се избегне риска от попадане на урина. Не уринирайте докато давате проба от фекалии.
  • Поставете си ръкавици. С фекалиите може да бъде разпространена инфекция. Измийте ръцете след сваляне на ръкавиците.
  • Фекалиите трябва да попаднат в контейнера предназначен за събиране на пробата. Материал взет от тоалетната чиния не се използва. Пробата трябва да не се замърсява с тоалетна хартия, сапун, вода, урина или др.
  • Поставете капака на съда, в които е взет материала. Напишете името си, името на Вашия лекар и датата, на която е взета пробата. Ако се налага да дадете повече от една проба използвайте всеки път нов контейнер.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама тва не става ли вкъщи да го прая? Или тряя да е там задължително :D Утре ще питам личната, щото мноо бавно загрявам 

Аз когато, си изкарвах здравната книжка, казаха че трябва да е там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.