Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Искам един компютър за игри без монитор,без мишка и без клавиатура за най много 1300лв.Ще се играе на него всеки ден и да издаржи повече от 1 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Tetris или Crysis3? Детайли много или малко? Резолюция? Стари части?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам един компютър за игри без монитор,без мишка и без клавиатура за най много 1300лв.Ще се играе на него всеки ден и да издаржи повече от 1 година.

Колега,никой от потребителите в този форум не Ви е задължен за да поставяте искането си по този начин.Това не е упрек,а по-скоро препоръка.Използвате заповедна форма,според мен би било уместно да помолите за мнения и съвети.

Ето предложение

Процесор Intel® Core™ i5 3570, 3400MHz, 6MB socket 1155, Box

Дънна платка Gigabyte H77-D3H, socket 1155

Памет Kingston 4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM

Хард диск Seagate 1TB, 7200RPM, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Захранващ блок Thermaltake Smart SE 530W

Видео карта Sapphire AMD Radeon HD7870, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

На по-късен етап може да добавите още една плочка памет от 4 GB.Частите са от Емаг тъй като в момента има промоция и са на ниски цени плюс безплатна доставка.Само кутията е от Н....м защото е качествена,но не е налична в Емаг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrosk Z77 Pro3

i5 3470

TUL/Palit/GB 7870 1/2 GB според резолюцията

WD Blue 1ТВ

2х4 EVO Leggera 1600/9 9 9 28 или LP Vengence 9 9 9 24 на Corsair

Tt Commander MS-I

SS 520 Bronze или за по-ниска цена CM K350/600W PSU

DVD-тези за 28-30 лв са се тая,може и без него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е чудно за какво предлагате тази смотана платформа Haswell ? Греят повече от Ivy Bridge, 7 % повече производителност от Ivy Bridge,харчат повече ток от Ivy Bridge (84W Haswell-77W Ivy Bridge), с 30-40лв. Haswell са по скъпи от Ivy Bridge и с още 30-40лв. по-скъпи дънни платки заради новия чипсет. За мен не си заслужава да скачаме на Haswell.Ето една конфигурация от мен:

BB код:

Обща стойност - 698.78 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/46540p1r46033p1r46943p1r45525p1rf.html

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 + Cooler Master Silent Pro M2, 420W + AMD Radeon HD7870, 2048MB Обща стойност - 1295,45лв. RAM-та,захранването и видеокартата са от друг магазин защото са по-евтини и са с безплатна доставка. Процесора може да се овърклокне с функцията No K-OC :) Автора ако иска може да замени кутията с тази Thermaltake Commander MS-I Black USB3.0  :) Днес цените се промениха малко и общата сума е 1306,47лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4430 е по-скъп от I5-3330 с 6 лв.  Вече при дънните платки може да се говори за 30 лв. Общо взето си плащаш това което получаваш.

По-твоята логика да си караме на Санди понеже са по-студени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за тази конфигурация супер е, но имам едно въпросче. Няма ли да е по-добре да се вземе по-скъпата с 25 лева TUL AX7870 2GBD5-2DHPPV3E защото тази четох, че е с орязано ядро от 79** серията? Или и тази, която си предложил е със същото ядро?  Попринцип 7870XT са със орязаното ядро Tahiti, но тук след 7870 и за това се бъркам  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си че Myst. Edition е за предпочитане но гледах да не надхвърлям бюджета. А с тая гореща карта (не случайно е по-евтина от Сапфира) не бих рязал кутията с някоя от неизгодните под нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си че Myst. Edition е за предпочитане но гледах да не надхвърлям бюджета. А с тая гореща карта (не случайно е по-евтина от Сапфира) не бих рязал кутията с някоя от неизгодните под нея.

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/1069p1r49162p1r46847p1r1001847p1r48090p1r46974p1r49109p1rf.html

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

TUL AX7870 2GBD5-2DHPPV3E

Обща стойност - 1 302.90 лв. с ДДС

Ето това бих взел аз, вярно 3 лева отгоре но пък си заслужава :)

ПП: Цитирам Наруто, защото конфигурацията е от него аз смених само захранването и видеото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I5-4430 е по-скъп от I5-3330 с 6 лв.  Вече при дънните платки може да се говори за 30 лв. Общо взето си плащаш това което получаваш.

По-твоята логика да си караме на Санди понеже са по-студени?

Ivy Bridge в момента си е добре. Температурите са добре а и производителността е висока. Просто за 7% повече производителност няма смисъл от Haswell при настолните системи. Haswell е за лаптопи и ултрабуци защото харчат по-малко ток I7-4765T 35W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно винаги гледам най-евтиния I5 при подобен бюджет и когато не се иска нещо за клок разбира се.

Конфигурация с I5-4430 и съответното дъно излиза 1 400 лв. Ако вземе стария I5-3330 и най-евтиното дъно ще спести 35 лв.

Демек може да спести 2,5% в пари а с Хасуел да спечели 7% в производителност според теб. Правилно ли го изчислих?  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а за температурата нещо да кажеш като е нараснала с 5-10 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях, че човека пуснал темата, има само един пост досега. Тук вече се предлагат и разискват конфигурации, а не е ясна каква е точно целта на покупката.  Например в 1300 лева могат да се вместят I5-3570K  с GTX650Ti boost или HD7850, без да се правят каквито и да било компромиси нито с дъно, нито със захранване, нито с кутия, нито с хард. Единствено се налага да се отреже едната 4 GB плочка памет. И за мен това би било по-доброто решение с оглед на това, че в бъдеще на човека може да му скимне да купи 2-3 пъти по-бърза видеокарта. Тогава няма да се налага да сменя нищо и няма да се занимава с микродъна или такива с B75 чипсет.  Но всичко това зависи от логиката му за тая конфигурация. Освен типа игри и монитора, не са ясни и намеренията за ъпгрейди или липсата на такива. Не са ясни и клокърските нагласи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а за температурата нещо да кажеш като е нараснала с 5-10 градуса.

Издребняваш. По-твоята логика АМД отдавна не съществуват. Интересно защо хората масово им купуват видеокартите а и процесорите още се търсят?  :P

Иначе ако се търси нещо за клок ще се съглася с bildera_.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз видях, че човека пуснал темата, има само един пост досега. Тук вече се предлагат и разискват конфигурации, а не е ясна каква е точно целта на покупката.  Например в 1300 лева могат да се вместят I5-3570K  с GTX650Ti boost или HD7850, без да се правят каквито и да било компромиси нито с дъно, нито със захранване, нито с кутия, нито с хард. Единствено се налага да се отреже едната 4 GB плочка памет. И за мен това би било по-доброто решение с оглед на това, че в бъдеще на човека може да му скимне да купи 2-3 пъти по-бърза видеокарта. Тогава няма да се налага да сменя нищо и няма да се занимава с микродъна или такива с B75 чипсет.  Но всичко това зависи от логиката му за тая конфигурация. Освен типа игри и монитора, не са ясни и намеренията за ъпгрейди или липсата на такива. Не са ясни и клокърските нагласи. 

Колега,моите разсъждения бяха в същата насока и с тази цел съм поставил дъно GB H77 D3H,SAPPHIRE 7870 Ghz ed.2 GB DDR5,добра кутия и модулно захранване плюс 3570 CPU и възможност за овърклок :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bidera e прав и за пусналия темата и за 3570К,но от него няма много смисъл,ако се заиграе с Z77 Pro и 3470 може да го докара до 4.0-4.1 GHz,a 3570K-4.4-4.5,но и двата с друго охлаждане.

naruto,да трябваше да си останем със Сандитата,след 2500К нищо свястно не са изкарали.

VipKokata,абсолютно съм съгласен с теб,само не и със Z75.Z77 е на същата цена и аз не знам какво са орязали на 75тицата,та я пропускам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,моите разсъждения бяха в същата насока и с тази цел съм поставил дъно GB H77 D3H,SAPPHIRE 7870 Ghz ed.2 GB DDR5,добра кутия и модулно захранване плюс 3570 CPU и възможност за овърклок :)

Това е интересно, но за мен по-интересно е пълноценно Z77 дъно с "К" процесор. Всъщност, за жалост няма как със Z77  дъно да клокнеш i5 3570. Пробвах преди 2 месеца :) Единствено успявам да вдигна шината до 107 MHz. Все се надявам да излезе някой нов BIOS  с възможност за No-K,  но тая явно няма да я бъде. Четох някаква информация в нета, а и на сайта на Интел за тия въпроси и имаше надежда, защото там се говореше за подобна възможност, но с "К" процесор. С i5 3570  просто вдигам честотата максимум 200 MHz. А понеже не е ясна целта на темата, то една GTX650Ti  boost  може да се окаже подходяща. Сега си представи един i5 3330  с HD7870. Ами това е долу горе максимума. Айде да не е, но следващият ъпгрейд с видеокарта вероятно ще бъде нещо от сорта на GTX780  като производителност, че и повече. Тогава всеки мегахерц отгоре ще е от значение. А 400 MHz  отгоре са 10 %. В някоя процесорнозависима игра това реално могат да бъдат 10 % повече кадри или в цифри от 50 на 55. Не е без значение нали, ако се мисли и за бъдещето? Иначе отиваме в продавалника, знам  :)

Bidera e прав и за пусналия темата и за 3570К,но от него няма много смисъл,ако се заиграе с Z77 Pro и 3470 може да го докара до 4.0-4.1 GHz,a 3570K-4.4-4.5,но и двата с друго охлаждане.

naruto,да трябваше да си останем със Сандитата,след 2500К нищо свястно не са изкарали.

VipKokata,абсолютно съм съгласен с теб,само не и със Z75.Z77 е на същата цена и аз не знам какво са орязали на 75тицата,та я пропускам.

Все пак с IB  имаме възможност за PCI-E 3.0.  Харчим и по-малко ток при нормални честоти. Не е без значение. Веднага пак давам пример от моя опит. I3 3220  с GTX460 - клок на макс и процесор и видео. Никакви проблеми, освен при крайно високи честоти на видеокартата. След това вместо i3 3220 - i5 3570. Ами компютъра почна да дава черен екран, дори понякога на стандартни честоти за видеокартата. Стария 450 ватов Chieftec  бе почнал да сдава багажа. С новия SS  клоквам дори още повече и то с i5 3570. Никакви проблеми. Та ето къде е едно от предимствата - ниската консумация, която може да намали проблемите както в моя случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Bildera,то затова предлагаме Asrosk Z77 Pro 3 и проц без К.А с едно момче,което има GB Z77 DS3H,но не е е час спорихме за невъзможностите на това дъно.Та мисълта ми е,не че GB са лоши,ама на по-бюждетните нива ги няма,пък и биосите им...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3а No K OC  - Z75 и Z77 на ASRock предполагам че нямат особено значение. Разликата може да се окаже в липса на някой друг слот и Intel Smart Response? Би трябвало с i5 3470 да се постигне 4 GhZ? Нека и друг се изкаже по въпроса за разликата между дънцата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като ми предложите частите как да го порачам с тези части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко си години  приятел ?  Като ти гледам последния въпрос съдя,че не си много голям и си нямаш понятие от пазаруване по интернет. В такива случаи показваш на родителите си какво си харесал и от там на сетне те ще преценят как да го закупят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.