Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам дали за моето дъно Gigabyte 880GM-D2H би било съвместимо със зелена рам памет на Kingston, понеже бях поръчал Kingston HyperX Blu 1600Mhz синя 2x4 GB kit, но от магазина ми се обадиха и казаха, че я няма в наличност и могат да ми предложат зелена вместо синя, та затова не съм много наясно, но ако може да ми поясните каква е разликата със синята рам памет и дали на моето дъно ще върви без проблем. Доколкото разбрах от нета зелената е с по-малко напрежение, какво ще рече това? Досега съм работил само с 1.5V? Благодаря ви предварително!

Редактирано от Юлиян Ганчев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам дали за моето дъно Gigabyte 880GM-D2H би било съвместимо със зелена рам памет на Kingston, понеже бях поръчал Kingston HyperX Blu 1600Mhz синя 2x4 GB kit, но от магазина ми се обадиха и казаха, че я няма в наличност и могат да ми предложат зелена вместо синя, та затова не съм много наясно, но ако може да ми поясните каква е разликата със синята рам памет и дали на моето дъно ще върви без проблем. Доколкото разбрах от нета зелената е с по-малко напрежение, какво ще рече това? Досега съм работил само с 1.5V? Благодаря ви предварително!

Взимай тази и няма да имаш никакви проблеми. 2X4G DDR3 1600 A-DATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но относно конкретно тази памет зелената, която съм поставил на въпрос какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, но относно конкретно тази памет зелената, която съм поставил на въпрос какво мислите?

За тази "зелена" Кингстън нищо не намирам. В в сайта на производителя на вашето дъно пише: 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8GB of system memory. Т.е паметта трябва да 1.5V няма как да е по-малко (така мисля за DDR3). И не е препоръчително да слагате такава с 1.65V, защото има евентуална възможност от повреда на дъно/рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази "зелена" Кингстън нищо не намирам. В в сайта на производителя на вашето дъно пише: 2 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8GB of system memory. Т.е паметта трябва да 1.5V няма как да е по-малко (така мисля за DDR3). И не е препоръчително да слагате такава с 1.65V, защото има евентуална възможност от повреда на дъно/рам.

Да и аз така мислех, но в Support Memory листа на дъното в сайта пише като продуктов номер че поддържа Low Voltage RAM, какъвто е точно номера на зелената Kingston само че пише само за 2 GB плочка, но предполагам, че и за 4 GB плочка ще става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под "тази зелената" да се разбира платките без алуминиев охладител ли? Ако целта е клок на процесора с памети на по-високи честоти, не е много удачно поради липсата точно на тези охладители. А пък от BIOS винаги може да се променят захранващите напрежения на паметта, независимо дали работи на 1,5 V или 1,65 V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под "тази зелената" да се разбира платките без алуминиев охладител ли? Ако целта е клок на процесора с памети на по-високи честоти, не е много удачно поради липсата точно на тези охладители. А пък от BIOS винаги може да се променят захранващите напрежения на паметта, независимо дали работи на 1,5 V или 1,65 V.

Ами имаш предвид сигурно ValueRAM на Kingston, не говоря за HyperX пак, но със зелено покритие, мисля че беше HyperX Genesis LoVo на 1.35V работи, та въпроса ми беше дали с тази рам на това дъно ще имам проблеми дали ще е съвместимо и всичко ще си и както съм бил с 1.5V искам да работя на 1600 MHz честота, досега бях с 1333 Mhz.

Ами имаш предвид сигурно ValueRAM на Kingston, не говоря за HyperX пак, но със зелено покритие, мисля че беше HyperX Genesis LoVo на 1.35V работи, та въпроса ми беше дали с тази рам на това дъно ще имам проблеми дали ще е съвместимо и всичко ще си и както съм бил с 1.5V искам да работя на 1600 MHz честота, досега бях с 1333 Mhz.

Ето за коя рам памет говоря - http://www.custompcreview.com/reviews/kingston-hyperx-genesis-lovo-8gb-ddr3-kit-review/14858/2/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една бърза памет с безплатна доставка. И още една на същата цена. И двете са в списъка на поддържаните памети на дъното ти (без втората, но не би било проблем). Предполагам, можеш сам да си ги поставиш в слотовете и няма да се занимаваш с напрежения на 1,35 V и други глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една бърза памет с безплатна доставка. И още една на същата цена. И двете са в списъка на поддържаните памети на дъното ти (без втората, но не би било проблем). Предполагам, можеш сам да си ги поставиш в слотовете и няма да се занимаваш с напрежения на 1,35 V и други глупости.

Дали ще станат, понеже в описанието на дъното пише, че поддържа 1.5V RAM, а тези са 1.6V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е това ,прочети срещу "Поддържани памети" какво е написано. Паметта е първата от линка, който ти дадох. Работи на 1.65 V дефолтни напрежения без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не му препоръчвам памети с едно към гьотeрe тайминги и 1.65 V.Зелената,която му предлагат е CL9/1.35v нисък профил и е по-добре,ще работи на 1600 с 9ки на 1.4-1.42 v.Единствено,ако проца поддържа 1866,ще сложа такава,но пак CL9/1.5v.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах тази памет http://www.altech.bg/bg/product/28948 надявам се ще върви без проблем нисък профил е добри тайминги и 1.5V DDR3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече поръчах тази памет http://www.altech.bg/bg/product/28948 надявам се ще върви без проблем нисък профил е добри тайминги и 1.5V DDR3

Канап си,но ще ти работи на 1333МХз,не се опитвай автоматично да я вдигаш на 1600,защото ще омармалади таймингите.В общи линии 1333 или 1600 е се тая;иска по-бърза,ако се ползва вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид автоматично да не я вдигам на 1600 Mhz, а ръчно, ако наглася всичко точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид автоматично да не я вдигам на 1600 Mhz, а ръчно, ако наглася всичко точно?

Ако ти се занимава,но няма смисъл.Решиш ли тествай после с Prime95 на повече рам,че не знам с какво охлаждане си и Memtest.Обаче няма разлика м/у 1333 и 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.