Премини към съдържанието
onlyoneday

Как да разбера за нежелани компютри свързани към рутера

Препоръчан отговор

Здравейте, можете ли да ми кажете къде от настройките на рутера мога да разбера дали някой  ми е "хакнал" паролата за безжичната мрежа и ми ползва и-нета без съгласието ми или по-точно да видя колко компютъра са свързани ако не др. мерси.

Редактирано от onlyoneday (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модела на рутера си кажи или влез в настройките и отиди на WiFi  и oт там на DHCP  да видиш колко хора са се вързали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в Current Connected Wireless Stations numbers, защото ако са задали статични насторойки в мрежовите карти и зададените настройки са над DHCP range не се отбелязват понякога - по изключение съм виждал рутери на blizoo, които отбелязват всеки, а тези масовите на TP-LINK не показват над DHCP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

модела на рутера си кажи или влез в настройките и отиди на WiFi  и oт там на DHCP  да видиш колко хора са се вързали.

Рутера е - TP-LINK TL-WR741ND, отидох на

• DHCP Clients list (ако става въпрос за това)

И там под -

ID

Client Name

има 2-ма

1

2

Обаче аз позлвам 2 компютъра, 1 настолен и 1 лаптоп, чудно ми е тези двата дали са настолния и лаптопа, или настолния тук не конфигурира? мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това най вероятно са твойте собствени компютри. Каквото се върже към рутера се показва в тая табличка  и седи там докато му не дадеш рефреш. Виж им IP адресите и после ги сравни с тези. Сложи си паролка на мрежата ама гледай да не ти е ЕГН-то или номера  на телефона :)

Извади си едно терминалче и вътре напиши ipconfig  и ще ти се появи ей това

Microsoft Windows [Version 6.2.9200](c) 2012 Microsoft Corporation. Всички права запазени.C:Windowssystem32>ipconfigWindows IP ConfigurationEthernet adapter Ethernet:   Connection-specific DNS Suffix  . :   Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::59a8:9e8:c32f:f2e7%12   IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.113   Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0   Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Тебе те интересува   IPv4 Address. Колегите от форума с рутер като твоя ще ти обяснят къде да влезеш да си сложиш паролата.

Можеш да кажеш на рутера да филтрира по MAC адрес само компютрите или у-вата които ти желаеш да имат достъп  с което хептен става сложно да ти крадат от интернета. Тия двете неща парола с кодировка WPA2+ AES и филтрация по MAC  са ти достатъчни да се защитиш  от пишман хакерите в радиус 2 етажа  около тебе.

Ако има гламави ентусиасти да седят и с разни китайски антенки дето ги рекламират в интернет как разбивали мрежите за 5 минути, ще те хванат точно за буксата на кабела  да ти откраднат интернета. :)

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@AlkatrazBG, мерси...,аз съм сложил парола и съм криптирал WIFi връзката на  WPA/WPA2 - Personal, само това за филтрацията по-мак където говориш не го знам къде и как се прави.

А някой може ли да ми каже това за какво служи - WDS Status Коeто е на - Disable, мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wireless Distribution System (WDS) позволява построяването на напълно безжична инфраструктура. Обикновенно входните точки трябва да са свързани директно с кабел към LAN мрежата, за да осигурят свързване на безжичните клиенти към мрежата. С помоща WDS входните точки могат да се свързват безжично, тази функция обикновенно се използва при големи открити разтояния, където ползването на кабел за свързване е ограничено или ценово не ефективно.Ако използването на една входна точка не е достатъчно за покриването на разтоянието, втора входна точка трябва да се използва като безжичен повторител. Недостатъка на режима на повторител е, че пропускливостта на връзката се намалява на половина

Отиди в секцията Wireless след това Wireless MAC Filtering и там цъкни  Enable. След което Add New  добавяш мак адресите които представляват ей такова нещо примерно  00-0A-EB-00-07-8A. Ето ти  инстукция  за твоя рутер http://www.tp-link.com/Resources/document/TL-WR740N_741ND_User_Guide.pdf

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.