Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

essence

Ще ми издържи ли захранването на тази конфигурация

Препоръчан отговор

Захранването ми ще издържи ли тази видеокарта Nvidia Geforce gts 250 512mb ? Имам Fortron 350w / 4gb ram ddr3 / 80gb hdd / processor  DualCore Intel Celeron G550, 2600 MHz (26 x 100)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

TDP 150W, уверен ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Цялата система не стига 300 W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Цялата система не стига 300 W.

Захранването вероятно не е първа младост... А и не е указан точният модел. Може да не е от коравата "pnf" (ако не се лъжа) серия, която помня от преди време и която беше хит за бюджетните и дори някои от среден клас машини тогава.. Дори да издържи, вероятно ще грее страшно. Да не забравяме и каква е ефективността на ниският клас модели от него време. Доста е далеч от 80+ сертификатите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал. 

Публикувано изображение

Тия разделените линии не ми харесват. Патил съм си от подобни неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще ти издържи  не се притеснявай .Видеото харчи  точно 150W при пикови натоварвания. То и процесора са най големите консуматори на ток

Thermal and Power Specs

Maximum GPU Temperature (in C): 
105 C
Maximum Graphics Card Power (W): 
150 W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на sliderum и bildera.Това захранване бих сложил на G2020 и HD7750.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този калкулатор и по описаните от теб компоненти се получават 305 W макс. мощност и 240 W минимална препоръчителна. Въпреки опасенията, които имаш все пак може да пробваш с това захранване как ще се държи конфигурацията. Ако има проблеми, вече може да се мисли за ново.

Захранването ми ще издържи ли тази видеокарта Nvidia Geforce gts 250 512mb ?
Имам Fortron 350w / 4gb ram ddr3 / 80gb hdd / processor  DualCore Intel Celeron G550, 2600 MHz (26 x 100)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята машина от подписа с клокнат 4-ядрен Core i5 и две видеокарти е 250W макс от контакта измерено с ватметър при натоварване на двете видеокарти и процесора(проца и 9500GT с игра, 7850-ката с копане), така че захранването като нищо ще издържи, даже има запас за още. И не бъркайте TPD с консумацията на видеокартата. Ако се измери с ватметър по време на игра няма да има и 150W цялата система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.