Премини към съдържанието
essence

Ще ми издържи ли захранването на тази конфигурация

Препоръчан отговор

Захранването ми ще издържи ли тази видеокарта Nvidia Geforce gts 250 512mb ? Имам Fortron 350w / 4gb ram ddr3 / 80gb hdd / processor  DualCore Intel Celeron G550, 2600 MHz (26 x 100)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. Цялата система не стига 300 W.

Захранването вероятно не е първа младост... А и не е указан точният модел. Може да не е от коравата "pnf" (ако не се лъжа) серия, която помня от преди време и която беше хит за бюджетните и дори някои от среден клас машини тогава.. Дори да издържи, вероятно ще грее страшно. Да не забравяме и каква е ефективността на ниският клас модели от него време. Доста е далеч от 80+ сертификатите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал. 

Публикувано изображение

Тия разделените линии не ми харесват. Патил съм си от подобни неща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще ти издържи  не се притеснявай .Видеото харчи  точно 150W при пикови натоварвания. То и процесора са най големите консуматори на ток

Thermal and Power Specs

Maximum GPU Temperature (in C): 
105 C
Maximum Graphics Card Power (W): 
150 W
Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделям мнението на sliderum и bildera.Това захранване бих сложил на G2020 и HD7750.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този калкулатор и по описаните от теб компоненти се получават 305 W макс. мощност и 240 W минимална препоръчителна. Въпреки опасенията, които имаш все пак може да пробваш с това захранване как ще се държи конфигурацията. Ако има проблеми, вече може да се мисли за ново.

Захранването ми ще издържи ли тази видеокарта Nvidia Geforce gts 250 512mb ?
Имам Fortron 350w / 4gb ram ddr3 / 80gb hdd / processor  DualCore Intel Celeron G550, 2600 MHz (26 x 100)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята машина от подписа с клокнат 4-ядрен Core i5 и две видеокарти е 250W макс от контакта измерено с ватметър при натоварване на двете видеокарти и процесора(проца и 9500GT с игра, 7850-ката с копане), така че захранването като нищо ще издържи, даже има запас за още. И не бъркайте TPD с консумацията на видеокартата. Ако се измери с ватметър по време на игра няма да има и 150W цялата система.

Редактирано от Людмил (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.