Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lubo7745

Настройка на рутер DD-WRT като клиент

Препоръчан отговор

Здравейте, от вчера си блъскам главата със настройките на рутера за да го накарам да приема WIFI от безжичен рутер на виваком и да предава по кабел в LAN. Успях да свържа двата рутера и показваше, че всичко е наред, но интернет на компютрите така и не тръгна.

Подсказаха ми, че двата рутера трябва да са в различни подмрежи. В момента и двата са с IP 192.168.1.1, а трябвало приемащия да е примерно с IP 192.168.2.1. В бейсик сетъп има за настройка на IP и тн. но не знам какви стойности да задам на гейтуея и локалДНС. 

Вторият ми въпрос е трябва ли да се пипа нещо по настройките на компютрите, на които е зададено да получават автоматично интернет настройки.

Благодаря предварително за помоща и се извинявам ако въпроса не е на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от вчера си блъскам главата със настройките на рутера за да го накарам да приема WIFI от безжичен рутер на виваком и да предава по кабел в LAN. Успях да свържа двата рутера и показваше, че всичко е наред, но интернет на компютрите така и не тръгна.

Подсказаха ми, че двата рутера трябва да са в различни подмрежи. В момента и двата са с IP 192.168.1.1, а трябвало приемащия да е примерно с IP 192.168.2.1. В бейсик сетъп има за настройка на IP и тн. но не знам какви стойности да задам на гейтуея и локалДНС. 

Вторият ми въпрос е трябва ли да се пипа нещо по настройките на компютрите, на които е зададено да получават автоматично интернет настройки.

Благодаря предварително за помоща и се извинявам ако въпроса не е на място.

1. те,ата ви е за този раздел: http://www.kaldata.com/forums/forum/238-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D1%83%D0%B8%D1%87%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

2. прочетете тази тема и ако има нещо неясно питайте: http://www.kaldata.com/forums/topic/184928-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B2%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за преместването на темата на правилното място.

Прочетох темата към която си дал линк, но с нищо не ми помогна. Там става въпрос за връзване с кабел м/у два рутера, а при мен този вариант е изключен, защото устройството от което ще взимам интернет и рутер на виваком, който няма лан портове- само безжично.

Досега ръчках и се чудя дали ако задам на втория рутер /който ще се връзва/ Automatic Configuration - DHCP за да взима автоматично настройки за IP и т.н. и му задам да е Client Bridged mode ще тръгнат нещата и дали не трябва още някъде да се пипа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря за преместването на темата на правилното място.

Прочетох темата към която си дал линк, но с нищо не ми помогна. Там става въпрос за връзване с кабел м/у два рутера, а при мен този вариант е изключен, защото устройството от което ще взимам интернет и рутер на виваком, който няма лан портове- само безжично.

Досега ръчках и се чудя дали ако задам на втория рутер /който ще се връзва/ Automatic Configuration - DHCP за да взима автоматично настройки за IP и т.н. и му задам да е Client Bridged mode ще тръгнат нещата и дали не трябва още някъде да се пипа

И каква е разликата в ИП адресите, маски и т.н. ако се свързвате жично и безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от вчера си блъскам главата със настройките на рутера за да го накарам да приема WIFI от безжичен рутер на виваком и да предава по кабел в LAN...

Здравей, не си казал какъв е втория рутер, който ще връзваш за WI-FI модема, но защо не конфигурираш WDS в него, направи му някакво др SSID различно от т'ва на модема, задължително обаче със същия ключ, канал и начин на криптиране. Казваш, че модема е 192.168.1.1, за това направи рутера 192.168.1.2 и спри DHCP сървъра, ако вс е наред, така би трябвало да тръгне нета - теоретично.

П.П. Това, което пропуснах, е че си с DD-WRT фърм. Освен това не съм много сигурен дали ще стане на две различни устройства, никога не съм пробвал. Имам подобна типология на село, но устройствата са два рутера ТП-Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, не си казал какъв е втория рутер, който ще връзваш за WI-FI модема, но защо не конфигурираш WDS в него, направи му някакво др SSID различно от т'ва на модема, задължително обаче със същия ключ, канал и начин на криптиране. Казваш, че модема е 192.168.1.1, за това направи рутера 192.168.1.2 и спри DHCP сървъра, ако вс е наред, така би трябвало да тръгне нета - теоретично.

П.П. Това, което пропуснах, е че си с DD-WRT фърм. Освен това не съм много сигурен дали ще стане на две различни устройства, никога не съм пробвал. Имам подобна типология на село, но устройствата са два рутера ТП-Линк.

Подкарах нещата. Интересното е, че тръгнаха за известно време и после изведнъж нета спря. Направих втория рутер клиент бридж, смених м айпито и нещата тръгнаха.

сега ще изследвам защо в един момент връзката изчезва.

първоначално тръгна и на 4те компютъра по лана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкарах нещата. Интересното е, че тръгнаха за известно време и после изведнъж нета спря. Направих втория рутер клиент бридж, смених м айпито и нещата тръгнаха.

сега ще изследвам защо в един момент връзката изчезва.

първоначално тръгна и на 4те компютъра по лана.

Виж ефира, но можеш да опиташ с друг канал на WI-FI, 4 примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ефира, но можеш да опиташ с друг канал на WI-FI, 4 примерно.

Ще опитам. Благодаря за съвета

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.