Премини към съдържанието
belinbg

Програма или начин за автоматично разпечатване на jpg или pdf?

Препоръчан отговор

Имам програма, която експортира jpg или pdf. Търся начин тези файлове автоматично да се разпечатват. Чрез програма или друг способ. Има ли някой идея как може да стане това? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jpg e снимка. Разпечатва се от програмата за отваряне в съответната ОС (не сте споменали каква ползвате). Стандартно би трябвало да имате такава програма.

За pdf файла Ви трябва програма за отваряне - например безплатния Adobe Acrobat Reader. Печата се пак оттам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да. Отваряш файла и натискаш Ctrl+P или кликваш съответният бутон от менюто на програмата и ги печатиш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господа, чудесно зная какво е jpg и pdf и как да си ги разпечатам от принт менюто. 

Това което питах е: как може да стане това АВТОМАТИЧНО. Без човешка намеса и избор на менюта. 

Ако дръпнеш един файл и го пуснеш върху иконата на принтера, той ще се разпечата. Искам това да става без да дърпам и пускам, а просто като се пусне jpg или pdf в една папка и той да се разпечата без намесата на човек. Така наречените hot folder.

Дано вече да съм обяснил какво искам. 

П.С. ОС е Уиндоус. ХР или 7

Редактирано от belinbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дръпнеш един файл и го пуснеш върху иконата на принтера, той ще се разпечата. Искам това да става без да дърпам и пускам, а просто като се пусне jpg или pdf в една папка и той да се разпечата без намесата на човек. 

Дано вече да съм обяснил какво искам. 

Не, не успя да обясниш. Каква е разликата между това да пуснеш файла в папка, или върху иконата на принтера? Действието и резултатът са едни и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не успя да обясниш. Каква е разликата между това да пуснеш файла в папка, или върху иконата на принтера? Действието и резултатът са едни и същи.

Разликата е в това, че за влаченето и пускането върху иконата на принтера е нужно човешко действие, а експорта на изображение, което аз съм нарекъл "пускане" се прави от програма, без човешка намеса. Ако беше прочел първите думи на първия пост "Имам програма, която експортира jpg или pdf." може би нямаше да питаш. 

Хайде пак да обясня за новите не разбрали: 

Имам една програма, която прави разни неща едно от които е да експортира картинка. Търся програма или способ тези картинки да излизат директно на принтера без да е нужно някой да ги отваря и разпечатва. 

Странно за едно такова елементарно действие - АВТОМАТИЧНО разпечатване, няма начин как да се направи или поне аз не намирам засега. Намерих някакви фото програми, които разпечатват но няколко снимки на 1 лист, а на мен ми трябва всяка картинка на отделен лист. Освен това всички програми които намерих са платени. 

Според мен има 2 начина - единия е с т.н. хотфолдър при която програма следи определена папка. Ако там се появи файл във формат който програмата очаква, тя го разпечатва и изтрива. След това продължава да следи и очаква нови файлове  в тази папка. 

Втория начин е по някакъв начин да се пренасочи изхода директно към принтера, както това беше възможно преди време под ДОС. 

Надявам се вече да е станало ясно и да получа смислени отговори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Надявам се вече да е станало ясно и да получа смислени отговори. 

Няма проблем, но срещу съответната сума. Може и да има някакво безплатно решение, но поне на мен не ми е известно.

Иначе примерно това ще ви свърши работа: http://www.4-tech-engineering.com/software/autoprint/autoprint.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.