Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Xpression

Проблем с Видео Картата/ Процесора

Препоръчан отговор

Здравейте !

Преди няколко дни докато играех Fifa 11 всичко замръзна, компютърът ми започна да издава един звук все едно го включвам и изключвам, 3 пъти така, след това се рестартира, екрана беше странен 8 битов със разни зелени и виолетови неща по него. Като вече беше включен всичките икони бяха огромни и графиките на low. В диспечера на устройства за видео картата ми показваше че има проблем, не работи правилно, иначе всичко друго си работи добре. Изключих компютъра след 30 мин. вкл отново видео картата ми работеше както нормално и не го пипах 2 часа, нямаше проблем. След 30 минутна игра на Counter - Strike стана абсолютно същото рестартира се и т.н. Преди седмици имах не стабилно фпс на цс и бях забелязал че CPU Usage беше над 80%. Прочетох как да го оправя в нета и се нормализира на 20% - 30%. Всичко започна с това фпс на цс-а което беше 100 но падаше до 50-70-80 за 1 секунда при което ми делайваше. При Fifa, CoD, WoW. на ултра графики си имам нормално ФПС и е константно. Наскоро инсталирах последния драйвер за видеото ми GeForce 320.18 Driver - WHQL. С DirectX 11 съм. След първия проблем изчистих компютъра си ( не беше чистен от 5 месеца ) но отново ставаше така. Също докато гледах клипове преди да забие ми изписа че nVidia GeForce 320.18 drivers спря да работи и се възстанови успешно след което пак се рестартира и станаха големи икони и т.н. С CPUID Hardware monitor доокато съм с GTX-a ( ако се налага да видя нещо конкретно ще изляза от save mode,просто се притеснявам да не разваля картата) гледах видео картата докато не играех нищо, беше 40 градуса, след като гледах клипове стана 60, спрях всичко и се върна на 50. Не съм гледал дали вентилаторите на видеото ми работят но мисля че да. Сега съм в Save Mode и нямам проблеми. Последният път като включих веднага заби и се рестартира и от тогава съм в Save Mode.
Много се извинявам, че пиша толкова подробно и може да има напълно излишна информация.

Microsoft Windows 7 Ultimate Service Pack 1 64 битов
Тип централен процесор: TripleCore AMD Athlon II X3 455, 3316 MHz

Дънна платка: ECS MCP61M-M3  (2 PCI, 1 AGP, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, LAN)

Видео Карта: NVIDIA GeForce GTX 460 (На Leadtek)

RAM: DDR3 x2 4GB

1000Gb 7200 Sata 2 
Не знам какво трябва да напиша, но това взех от Еверест/Диспечера на у-ва.
Знам, че е божа работа от къде идва проблема, но като професионалисти питам вас, ако мога да си го оправя сам или да го заведа на сервиз, благодаря ви предварително :]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си във SafeMode деинсталирай новия драйвер и си инсталирай драйвера от диска на видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като си във SafeMode деинсталирай новия драйвер и си инсталирай драйвера от диска на видео картата.

А да забравих да спомена, че деинсталирах последния 3.20 WHQL драйвър и сложих 3.14 WHQL от февруари. Сега мога да рестартирам, но изляза ли от SafeMode мога ли да си увредя GTX-а ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен лично ме притеснява най-много разликата м-у температурите когато са в Idle 40 градуса на видеото, а като пуснеш клип става на 60? Според мен имаш някакъв проблем с охлаждането и тези проблеми с картината след като забие съм на 100% сигурен, че са от прегряване на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да ли ти работи вентилатора на видео картата, ако работи си влизаш в нормален режим и тестваш в някоя игра за проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да ли ти работи вентилатора на видео картата, ако работи си влизаш в нормален режим и тестваш в някоя игра за проблеми.

4/4 вентилатора работят, сега ще пробвам дали с драйверите от Февруари всичко ще е наред и паралелно ще следя CPU и нагряването на картата

4/4 вентилатора работят, сега ще пробвам дали с драйверите от Февруари всичко ще е наред и паралелно ще следя CPU и нагряването на картата

Дори вече не мога да изляза от SafeMode. Стана както го пуснах днес. Пускам го цъкам Нормален режим, то зарежда малко, после изписва Но Сигнал на монитора, бръмчи ми малко, рестартира се и само в SafeMode мога да го включвам само. Има ли някъква вероятност да е от Windowsa или това е пълна глупост ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори вече не мога да изляза от SafeMode. Стана както го пуснах днес. Пускам го цъкам Нормален режим, то зарежда малко, после изписва Но Сигнал на монитора, бръмчи ми малко, рестартира се и само в SafeMode мога да го включвам само. Има ли някъква вероятност да е от Windowsa или това е пълна глупост ?

Без драйвър стартира ли windowsa нормално? Започва много да прилича на хардуерен проблем с видеото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато бях ънинсталнал нвидиа драйвърите един път нямах нет и трябваше да връщам системата. Ама сега изнамерих гаранцията, видях че имам още 28 дни и го занесах поне ще е без пари

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без драйвър стартира ли windowsa нормално? Започва много да прилича на хардуерен проблем с видеото.

По телефона ми казаха точно това, хардуерен проблем с видео картата и сега щели да ми я заменят защотото гтх 460 не се произвеждала вече уж или я нямат в наличност и се страхувам да не ме прецакат с някоя тъпа, но още не ми казват каква ще слагат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По телефона ми казаха точно това, хардуерен проблем с видео картата и сега щели да ми я заменят защотото гтх 460 не се произвеждала вече уж или я нямат в наличност и се страхувам да не ме прецакат с някоя тъпа, но още не ми казват каква ще слагат

Така е. Вече не може да се намери нова такава. По принцип си е доста слаба карта към днешна дата, така че не бих се притеснявал че ще сложат по-лоша. Все пак всичко може да се очаква. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Вече не може да се намери нова такава. По принцип си е доста слаба карта към днешна дата, така че не бих се притеснявал че ще сложат по-лоша. Все пак всичко може да се очаква.

Eminem ще те помоля да ме посаветваш : ]. Понеже се бавят вече 3та седмица с доставянето на ГТХкса ми предложиха Gigabyte GeForce 630 2 GB с HDMI 128 bita ddr 3( това ми казаха само по телефона ). Да ми сложат ли тази или да чакам старата си. Каквото кажете вие това ще направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eminem ще те помоля да ме посаветваш : ]. Понеже се бавят вече 3та седмица с доставянето на ГТХкса ми предложиха Gigabyte GeForce 630 2 GB с HDMI 128 bita ddr 3( това ми казаха само по телефона ). Да ми сложат ли тази или да чакам старата си. Каквото кажете вие това ще направя.

Не. Чакай за 460-та. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Чакай за 460-та.

Ок а и ми спомена нещо за доплащане, питах колко струва GTX-a каза около 100тина лв пък майка ми дава макс 50 ии за 150 кинта ще има ли голяма разлика в характеристиките или да чакам старата е най-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок а и ми спомена нещо за доплащане, питах колко струва GTX-a каза около 100тина лв пък майка ми дава макс 50 ии за 150 кинта ще има ли голяма разлика в характеристиките или да чакам старата е най-добре

Не те разбрах... Искат ти да доплатиш за 630-та ли? В никакъв случай. На каква резолюция играеш? Ако не е 1080p със сигурност не ти трябват тези 2GB повече памет за сметка на това че е по-бавна и картата е 128 бита. А дори да си на HD пак бих предпочел 460-та.

Моя съвет е -

безплатно 630 вместо 460 (още повече че настоявай да е същата - (На Leadtek)  - НЕ 

Ти да доплащаш нещо което се покрива от гаранцията и ти пробутват по-лоша част - В никакъв случай не, и скандал по телефона! Шамари ако е наживо.

Намират ти 460-ца но не на Leadtek - те ти доплащат

Не ти намират 460-ца  - слагат ти друга 256бит със 1GB DDR5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжни са да ти дадат карта на цената на 460-ката когато си я купил, ако ще да е била и 500лв. тогава. Ако ти предложат GTX660 ще е коректно от тяхна страна, в противен случай се обърни(или майка ти, ако ти нямаш 18 години) към Комисия за защита на потребителите Щом ти е в гаранция имаш документ(касова бележка или фактура) за колко пари си купил 460-ката и искаш карта точно за толкова пари. Аман от измамници и измекаяри - искат да ти пробутат нисък клас бавна видеокарта!

п.п.

Всъщност най-добре се обади в КЗП и ги питай какво е длъжна фирмата да направи по гаранционното обслужване. Ако не могат да ти намерят 460-ка или да ти предложат карта с адекватна производителност са длъжни да ти върнат парите, ама не на колко те оценяват картата, а ти колко си я платил в момента на покупката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Длъжни са да ти дадат карта на цената на 460-ката когато си я купил, ако ще да е била и 500лв. тогава. Ако ти предложат GTX660 ще е коректно от тяхна страна, в противен случай се обърни(или майка ти, ако ти нямаш 18 години) към Комисия за защита на потребителите Щом ти е в гаранция имаш документ(касова бележка или фактура) за колко пари си купил 460-ката и искаш карта точно за толкова пари. Аман от измамници и измекаяри - искат да ти пробутат нисък клас бавна видеокарта!

п.п.

Всъщност най-добре се обади в КЗП и ги питай какво е длъжна фирмата да направи по гаранционното обслужване. Ако не могат да ти намерят 460-ка или да ти предложат карта с адекватна производителност са длъжни да ти върнат парите, ама не на колко те оценяват картата, а ти колко си я платил в момента на покупката.

Най-вероятно гаранцията е за цялата конфигурация, и тогава става по-сложно. Явно не им се дава 660-ца, а наистина това трябва да направят щом нямат същата като неговата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ще ми излязат с номера, че ще ми намерят GTX в рамките на 40 работни дни. До сега са минали 15. Стана им гузно, че ме бавят вече 3 та седмица и за това ми предложиха да ми дадат слабата карта временно докато ми намерят старата. А и гаранцията ми изтича на 22 август тази година ... Чудех се за да ми свършат всички мъки, да ми изкупят гтх за 100 лева (колкото ми казаха) и аз мога да дам 50 и тъй за 150 лева да си поръчам някаква маалко по-добра карта, ако въобще има толкова евтини А и само да допълня, че изведнъж се мобилизираха и ми дадоха срок, че до края на тази седмица ще намерят GTX. Да се свършва там ... Има ли голяма разлика ако е на ino3d сравнено с leadtek, че ако ги карам и да е лийд ще ми свърши гаранцията докато намерят ^.^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те ще ми излязат с номера, че ще ми намерят GTX в рамките на 40 работни дни. До сега са минали 15. Стана им гузно, че ме бавят вече 3 та седмица и за това ми предложиха да ми дадат слабата карта временно докато ми намерят старата. А и гаранцията ми изтича на 22 август тази година ... Чудех се за да ми свършат всички мъки, да ми изкупят гтх за 100 лева (колкото ми казаха) и аз мога да дам 50 и тъй за 150 лева да си поръчам някаква маалко по-добра карта, ако въобще има толкова евтини

А и само да допълня, че изведнъж се мобилизираха и ми дадоха срок, че до края на тази седмица ще намерят GTX. Да се свършва там ... Има ли голяма разлика ако е на ino3d сравнено с leadtek, че ако ги карам и да е лийд ще ми свърши гаранцията докато намерят ^.^

Пак добре, но да е 1GB ... По закон срока за ремонт е 30 дни и нямат право да те бавят повече от това. Не каза само видеото ли е в гаранция и го ремонтират или цялата конфигурация, но ако не могат да извършат ремонта в срок може да си искаш парите обратно - толкова колкото си я закупил не каквато е в момента. Гаранцията няма значение кога изтича, щом вече си пратил конфигурацията или картата. Дори да изтече срока докато те ремонтират, това не трябва да те притеснява. Само след ремонта трябва да внимаваш ако има нещо нередно веднага да го върнеш за рекламация защото ако е изтекла гаранцията след това могат да ти искат пари за ремонта, ако има много забавяне от получаването до връщането. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак добре, но да е 1GB ... По закон срока за ремонт е 30 дни и нямат право да те бавят повече от това. Не каза само видеото ли е в гаранция и го ремонтират или цялата конфигурация, но ако не могат да извършат ремонта в срок може да си искаш парите обратно - толкова колкото си я закупил не каквато е в момента. Гаранцията няма значение кога изтича, щом вече си пратил конфигурацията или картата. Дори да изтече срока докато те ремонтират, това не трябва да те притеснява. Само след ремонта трябва да внимаваш ако има нещо нередно веднага да го върнеш за рекламация защото ако е изтекла гаранцията след това могат да ти искат пари за ремонта, ако има много забавяне от получаването до връщането.

Цялата конфигурация е в гаранция и видеото ще е 1 GB със сигурност

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еминем много мерси, че ми каза какви права имам, като ги понатиснах и отхвърлих измамния заместител ми дадоха картата в срок. Амаа тая гаранция златна излиза още като ми върнаха компа имаше проблем display drivers has stopped working and successfully recovered и екрана ставаше черен за 1 2 секунди, после ако го натоваря повече излизат някакви точки по екрана и след време и син екран с бели надписи и отдолу пишеше dumping memory... И броеше нещо след това се рестартира. Преинталирах го, същите проблеми, от сайта на микрософт пробвах методите им за този проблем нищо не стана. Питам ги тези от сервиза, те викат пак да го занеса ... Направо ми писна вече и си мисля да дам 150 лева и да взема някаква карта с подобни характеристики на ГТХ-са, може ли моля те да ми кажеш някаква до 150 лева и да свършва този кошмар .. ( ако нова карта въобще ще оправи проблема )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еминем много мерси, че ми каза какви права имам, като ги понатиснах и отхвърлих измамния заместител ми дадоха картата в срок. Амаа тая гаранция златна излиза още като ми върнаха компа имаше проблем display drivers has stopped working and successfully recovered и екрана ставаше черен за 1 2 секунди, после ако го натоваря повече излизат някакви точки по екрана и след време и син екран с бели надписи и отдолу пишеше dumping memory... И броеше нещо след това се рестартира. Преинталирах го, същите проблеми, от сайта на микрософт пробвах методите им за този проблем нищо не стана. Питам ги тези от сервиза, те викат пак да го занеса ... Направо ми писна вече и си мисля да дам 150 лева и да взема някаква карта с подобни характеристики на ГТХ-са, може ли моля те да ми кажеш някаква до 150 лева и да свършва този кошмар .. ( ако нова карта въобще ще оправи проблема )

Явно и тази карта не работи коректно. Изглежда са опитали да ти ремонтират старата, което е почти невъзможно. В гаранционната карта какво са писали? Подменили ли са картата или са я ремонтирали? Нова ли е тази която са сложили (явно не). За 150лв няма как да вземеш карта която да си заслужава. Нова в никакъв случай, а втора употреба е рисковано. Гадно е да седиш без компютър ваканцията, но най-добре го връщай да го дооправят. Гаранцията е за това все пак. Много сервизи се възползват от това - имат 30 дневен срок, връщат стоката недооправена и при рекламацията пак им тече 30 дни.... Настоявай да го оправят и ако слагат друга видеокарта се интересувай нова ли слагат. При видеокартите има едно правило че малко по-старите модели бързо изчезват от пазара. Сегашния еквивалент на твоята (по-добра, но в същия обхват) е както ти казаха по-нагоре GTX660, но е доста над бюджета. 

Имаш ли протокол за приемане-предавене на компютъра? Ако не този път изисквай такъв. Явно си имаш работа с некоректен сервиз. С този протокол фактически времето което стоката е при тях се отчита и с толкова се удължава срока на гаранцията. Пропуснах да го спомена предния път, най-вероятно вече гаранцията е изтекла и не са ти дали такъв протокол. По този въпрос също можеш да си потърсиш правата в КЗП при положение че са писали в гаранционната карта (вероятно) а нямаш издаден документ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пише, че е заменена с нова карта от същия модел. Старата оставена в магазина и новопоставения компонент е овърклок вариант. Не ми трябва много по-добра от тази карта искам просто да си играя от време на време. Ако трябва да ги чакам още 1 месец да ми оправят и тази ще ми навреди на нервите а пък те ми предлагат да изкупят гтх за 100 лева, аз мога да доплатя още 50 лева. Да си намеря карта със същите характеристики за 150 ще бъде добре. Друг изход сигурно има, но наистина не ми се чака. Ако може предложи ми някоя карта, защото те искат явно само да ме измамят А и не са ми дали такъв протокол и казаха, че гаранцията на картата си свършва както старата. М/у забелязах, че вентилаторите ми са различни от старите. Може и да се бъркам, не съм сигурен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пише, че е заменена с нова карта от същия модел. Старата оставена в магазина и новопоставения компонент е овърклок вариант. Не ми трябва много по-добра от тази карта искам просто да си играя от време на време. Ако трябва да ги чакам още 1 месец да ми оправят и тази ще ми навреди на нервите а пък те ми предлагат да изкупят гтх за 100 лева, аз мога да доплатя още 50 лева. Да си намеря карта със същите характеристики за 150 ще бъде добре. Друг изход сигурно има, но наистина не ми се чака. Ако може предложи ми някоя карта, защото те искат явно само да ме измамят А и не са ми дали такъв протокол и казаха, че гаранцията на картата си свършва както старата. М/у забелязах, че вентилаторите ми са различни от старите. Може и да се бъркам, не съм сигурен

За 150лв ще вземеш много по-слаба видеокарта. Не си заслужава. Възползвай се от гаранцията, като ги притесняваш по-често да си свършат работата. 

На пръв поглед ми попадна това като хубавото е че е с остатъчна гаранция. Втора употреба видеокарта е рисковано. Не се знае кой колко е копал с нея. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 150лв ще вземеш много по-слаба видеокарта. Не си заслужава. Възползвай се от гаранцията, като ги притесняваш по-често да си свършат работата. На пръв поглед ми попадна това като хубавото е че е с остатъчна гаранция. Втора употреба видеокарта е рисковано. Не се знае кой колко е копал с нея.

Добре ще настоявам да ми оправят тази, но ако успеят само да я закеркенечат да издържи седмица - горя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще настоявам да ми оправят тази, но ако успеят само да я закеркенечат да издържи седмица - горя.

То е ясно ,че на теб няма да ти дадат хубаво видео , ясно е ,че искат да те пробутат да си я дадеш за 100 лв. и те да си вземат GTX 660 , защото 460-тката не се произвежда от няколко години (може би).При тези ситуация все ще си набутан... Кажи ,кой е този сервиз ? Та да го знаем... Аз бих взел 7770-тката от по-горната обява. Картата е на 3 месеца и е наистина като нова ! + гаранция от хубава фирма ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.