Премини към съдържанието
MyckapuH

Настройка на многоканален звук

Препоръчан отговор

Здравейте.Тези дни ми попадна една домашна 5.1 система. Дъното ми е следното:

http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-8ipe775-g_10/faq

Според спецификациите аудиото му е много канално.

Опитвам се да изкарам многоканален звук но не успявам. Някакъв по-специален кабел ли ми трябва или бъркам някъде другаде?

Прави ми впечатление това:

Публикувано изображение

Редактирано от MyckapuH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрани са. 

С какъв кабел ги свързваш и как точно? Каква е тая система - модел или по възможност снимка на изходите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв кабел ги свързваш и как точно? Каква е тая система - модел или по възможност снимка на изходите.

Моделът е този: elite dht-791x. Кабел-малък жак чинчове. Жакът в изхода на картата, чинчовете в дивидито.На Аudio входовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е този: elite dht-791x. Кабел-малък жак чинчове. Жакът в изхода на картата, чинчовете в дивидито.На Аudio входовете.

Ами ако е един кабел (стерео), няма как да носи всичките шест (5+1) канала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е един кабел (стерео), няма как да носи всичките шест (5+1) канала...

На дъното имам само два аудио изхода. Единия би трябвало да се води SPDF.От него не става ли? Или пък самото дивиди не е пригодено за подобен външен звук.Може би ресийвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното имам само два аудио изхода. Единия би трябвало да се води SPDF.От него не става ли? Или пък самото дивиди не е пригодено за подобен външен звук.Може би ресийвър?

Чипсета поддържа многоканално аудио, но мисля че се прави с комбинация с FRONT панела. Имаш вход за аудио, изход и микрофон. От една букса няма как да изкараш 5.1.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "елитното" кино има оптичен вход може да го вържеш от оптичния изход на платката - ще ти трябва преходник и оптичен кабел. Ако киното няма такъв вход - ще си слушаш Stereo.  Какво представлява преходника може да видиш на 72 страница от описанието на платката http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe775series_e.pdf

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "елитното" кино има оптичен вход може да го вържеш от оптичния изход на платката - ще ти трябва преходник и оптичен кабел. Ако киното няма такъв вход - ще си слушаш Stereo.  Какво представлява преходника може да видиш на 72 страница от описанието на платката http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe775series_e.pdf

Няма, само изход :) Благодаря ви все пак за бързите отговори. Ще го мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.