Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MyckapuH

Настройка на многоканален звук

Препоръчан отговор

Здравейте.Тези дни ми попадна една домашна 5.1 система. Дъното ми е следното:

http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-8ipe775-g_10/faq

Според спецификациите аудиото му е много канално.

Опитвам се да изкарам многоканален звук но не успявам. Някакъв по-специален кабел ли ми трябва или бъркам някъде другаде?

Прави ми впечатление това:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Run > "mmsys.cpl" > Advanced - там избрани ли са 5.1 колонки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Run > "mmsys.cpl" > Advanced - там избрани ли са 5.1 колонки?

Избрани са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрани са. 

С какъв кабел ги свързваш и как точно? Каква е тая система - модел или по възможност снимка на изходите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв кабел ги свързваш и как точно? Каква е тая система - модел или по възможност снимка на изходите.

Моделът е този: elite dht-791x. Кабел-малък жак чинчове. Жакът в изхода на картата, чинчовете в дивидито.На Аudio входовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът е този: elite dht-791x. Кабел-малък жак чинчове. Жакът в изхода на картата, чинчовете в дивидито.На Аudio входовете.

Ами ако е един кабел (стерео), няма как да носи всичките шест (5+1) канала...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е един кабел (стерео), няма как да носи всичките шест (5+1) канала...

На дъното имам само два аудио изхода. Единия би трябвало да се води SPDF.От него не става ли? Или пък самото дивиди не е пригодено за подобен външен звук.Може би ресийвър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното имам само два аудио изхода. Единия би трябвало да се води SPDF.От него не става ли? Или пък самото дивиди не е пригодено за подобен външен звук.Може би ресийвър?

Чипсета поддържа многоканално аудио, но мисля че се прави с комбинация с FRONT панела. Имаш вход за аудио, изход и микрофон. От една букса няма как да изкараш 5.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "елитното" кино има оптичен вход може да го вържеш от оптичния изход на платката - ще ти трябва преходник и оптичен кабел. Ако киното няма такъв вход - ще си слушаш Stereo.  Какво представлява преходника може да видиш на 72 страница от описанието на платката http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe775series_e.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това "елитното" кино има оптичен вход може да го вържеш от оптичния изход на платката - ще ти трябва преходник и оптичен кабел. Ако киното няма такъв вход - ще си слушаш Stereo.  Какво представлява преходника може да видиш на 72 страница от описанието на платката http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_8ipe775series_e.pdf

Няма, само изход :) Благодаря ви все пак за бързите отговори. Ще го мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.