Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Понеже съм безработен и осигуровките ми не са плащани от юли 2012 до сега и реших да отида в банката да ги платя и ми казаха, че ми трябва декларация 7 от НАП-обаче сега чета

Декларация образец № 7 се подава до 25 число на месеца, следващ месеца в който сте останали без работа.

Този срок е минал съответно и

За съжаление е предвидена и глоба за хората които не са подали навреме въпросния документ.
Размерът на глобата варира от 500 до 1000 лева.

Тоест милисх че ще имам глоба, но

За щастие в чл.34 от “Закона за административните нарушения и наказания” е предвиден давностен период от една година, след който глобата която трябва да бъде наложена губи давност.
Тоест ако е изминала една година, няма да бъдете глобени за това, че не сте подали навреме декларацията.

Та юли месец става 1 година откакто не съм осигуряван и въпросът ми е да изчакам ли до юли месец и тогава да отида за да нямам глоба или ако отида утре дали ще имам глоба от 500 до 1000лв за това че не съм плащал тази месеци осигуровки, не може ли просто да подам такава декларация и после да си платя квото дължа в банката? Някой да ме светне по въпроса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали си студент? При започването на  обучението ти в университета,здравните осигуровки би трябвало да се поемат от ВУЗ.

Редактирано от Blue ':^) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали си студент? При започването на  обучението ти в университета,здравните осигуровки би трябвало да се поемат от ВУЗ.

Не, защото съм задочно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивай си спокойно в офиса по постоянен адрес и подавай Декларация 7, никой не глобява безработни, все още.

И си попълни основните данни, без периода, от който възниква задължението. Инспекторът в НАП ще провери началната дата на гишето. Не се мотай, защото от 01 януари 2013 по реда на единната сметка, дори и да плащаш по 16,80 за здравно, системата няма да ти разпознае парите без тази декларация.

Глобата за неплатени осигуровки е лихвата, която дължиш, така или иначе.

Но наистина, срокът за установяване на административно нарушение за осигурителни декларации е 1 година.

Виж за годишни такива, с кеф мога лично аз да ти напиша акт :lol6:

Редактирано от diadia (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.