Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Снимки на Вашия Linux - част 2


cybercop

Препоръчан отговор

  • Отговори 4,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Ядро 4.0

http://s19.postimg.org/qvupgvj1t/kernel4.png

Не, че усещам някаква разлика, но ме човъркаше да го тествам.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано не ти трябва това, за времето, понеже се отказах от него в полза на gis weather . По принцип модернизирам едно и също конки, само го местя и променям съдържанието му. А в случая се замотах с "времевото", изтрих някои от стойностите и записах изтритите данни и ми писна, понеже ги напасвах от едно друго и ... накрая го шифт-делийтнах.

За долното - няма проблем, дори и да го изтрия - лесно се "връща".

По принцип искам конкито да се вижда винаги и да носи информацията която ми е нужна, а времето е нещо за което да направиш просто справка, та затова и се спрях на "гис-а".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ubuntu-font-family една част, друга е liberation и символите са Poky и PizzaDude шрифтове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тая плазма 5 на Ка ОС я пробвах и се чудя тя или Джамлък 10 е по-грозна и отблискваща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я да се изфукам за тапета :)
 
h_1429980311_2808812_021b9c4e7a.png
 
Малко информация за системата :D

clear; echo "Потребителски акаунти"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; cat /etc/passwd | grep '/home/' | awk -F':' '{ print $1}'; echo ""; echo "ОС Линукс"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; cat /etc/centos-release | awk {'print $1}'; cat /etc/centos-release | sed 's/^.*release //;s/ (Fin.*$//' ; uname -m | sed 's/x86_//;s/i[3-6]86/32/'; echo ""; echo "Инсталирани пакети"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; rpm -qa | wc -l; echo ""; echo "Налични актуализации"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; yum check-update | egrep '(.i386|.x86_64|.noarch|.src)'| wc -l; echo ""; echo "Моята Шел"; printf '%80s\n' | tr ' ' -; echo $SHELL; echo ""

h_1429982375_8758392_c7efd98b9f.png

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ivoarch Видях вашия проект за Стотинка ОС.
Само да попитам ( защото не си направих труда да се информирам предварително).

Защо ползвате за основа CentOS6? 7-цата има много благини systemd, firewalld и т.н. пък и ползват Gnome3 по default

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ivoarch Видях вашия проект за Стотинка ОС.

Само да попитам ( защото не си направих труда да се информирам предварително).

Защо ползвате за основа CentOS6? 7-цата има много благини systemd, firewalld и т.н. пък и ползват Gnome3 по default

Здравей, да разбира се че знам/знаем, за Centos 7, и новите библиотеки, както и Gnome3.

Но 7-та има един голям минус, няма 32 бита, а все още това е проблем за някои потребители, в това число и за мене.

Друго, стабилност, мисля че 7-та има още доста какво да желае, докато дойде на нивото на 6-цата.

Относно Gnome3 и Systemd, все още има потребители, които не ги харесват, и предпочитат класиката, в това число Gnome 2, и Init.d, не искам да изпадам в спорове кое е по добро и по лошо, въпрос на личен избор.

Относно приложенията се стараем да добавим достатъчно добри такива във нашето хранилище,. Да, има проблеми със по нови приложения които изискват GTK3 или Glibc >= Glibc-2.15 като VIber на пример, или Steam, въпреки че за Steam има решение и други подобни. Дистрибуцията добре конфигурирана да бъде удобна за ползване за десктоп, и със времето ще подобряваме още.

Но за сега смятаме да се базираме само на 6-цата, евентуално по нататък не се знае, може и 7-ца да пуснем, но това са далечни планове.

 

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Росен: Защо не смениш тези недомислени знаменца ? Не само, че са различни по размер и форма, но са непълен комплект. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Росен: Защо не смениш тези недомислени знаменца ? Не само, че са различни по размер и форма, но са непълен комплект.

нямам
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нямам

Можеш да си изрежеш, каквито искаш и да ги конвертираш в svg. Аз имам няколко типа, но само за един пълен комплект ми стигнаха нервите да преформатирам. 

http://xfce-look.org/content/show.php/Flags+from+Linux+Mint+Cinnamon+for+Xfce?content=163474

Другите са само us.svg и bg.svg.

Това е местоположението на знамената http://s19.postimg.org/khxcovx9v/flags.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сега ще е така. Че ако ме ядоса нещо ще го изкормя и ще си мина на гном шел накрая...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си решаваш. Аз съм очарован от Xfce 4.12. Дори да се поддържаше Gnome 2, пак щях да мигрирам към Xfce.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...