Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Видях, че вместо пряк път до домашната папка си сложил пряк път до файловият браузър. Няма голяма разлика, но все пак ти пуснах конфигуриран файл за пряк път до домашната директория /Home/User

http://s19.postimg.org/xanfmyu2b/2013_10_06_095844_1366x768_scrot.png

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях, че вместо пряк път до домашната папка си сложил пряк път до файловият браузър. Няма голяма разлика, но все пак ти пуснах конфигуриран файл за пряк път до домашната директория /Home/User

http://s19.postimg.org/xanfmyu2b/2013_10_06_095844_1366x768_scrot.png

Благодаря ти, но аз така съм си свикнал. Файловия браузър ми отвата /home/юзър ... от там си влизам в дяла, на който са ми файловете (ntfs)...иии така общо взето. От кошче нямам нужда, защото си трия нещата със Shift+Del

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше питал дали във xfce може да се ползват ралични снимки на всеки десктоп.Сега вече със новия xfdesktop-4.11.1 може ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой беше питал дали във xfce може да се ползват ралични снимки на всеки десктоп.Сега вече със новия xfdesktop-4.11.1 може ;)

Интересно, а може ли както е при андроид при прехвърляне на различните работни плотове картината да се мести, не да се сменя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, а може ли както е при андроид при прехвърляне на различните работни плотове картината да се мести, не да се сменя ?

Как така да се мести ,и какво е това прехвърляне?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да се мести ,и какво е това прехвърляне?

Ами при андроид работните плотове са наредени е редица (1 | 2 | 3 | 4). Самата картинка, която е зададена за фон се разпростира и на 4-те плота. Как да го обясня.... ето едно видео да погледнеш :)

.... свамо че тук e даден Live wallpaper

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бях питал, но Воджърa си го има това като опция от доста време. Радвам се, че ХFCE са взаимствали идеята и са я развили ;)

Редактирано от ssb558 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при андроид работните плотове са наредени е редица (1 | 2 | 3 | 4). Самата картинка, която е зададена за фон се разпростира и на 4-те плота. Как да го обясня.... ето едно видео да погледнеш :)

.... свамо че тук e даден Live wallpaper

Видя ли какво шише ? Forest settings ! Това едва ли е нормална картинка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видя ли какво шише ? Forest settings ! Това едва ли е нормална картинка

Колега, написал съм, че това е Live Wallpaper. Както и да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно,  мисля че те разбрах :) 

Подобно на когато имаш (пример) 2 монитора и на тях си сложил един тапет но разтеглен на 2та като цяла картина.

Само, че незнам да ли е възможно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux Mint 15 KDE

Публикувано изображение

Лентата с инструменти е забавна. :D

Kubuntu 13.10

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно Хубунту и реших да го пробвам това 4.11

Нещо се такова т'ва 4.11 или 12. Добавих си 4.12 от ппа, ъпдейт, ъпгрейд, после го резнах. Излиза ми това меню, после един път ми показва какви снимки имам примерно в пикчърс или пък не ще да показва, нещо самостоятелно си решава дали да или дали да не :)Като маркирам някоя снимка пък вОПще не ще да смени уолпапера. Трагедия тотална :)

При теб баца ли си безгрижно или се такова накриво!?Да си знам дал' да търся проблема при мен или има нещо счупено другаде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най накрая да се види, нещо различно от xfce4 или lxde.

Oбичам люти чушлета браво  :tongue2:  !!! 

Поздрави за менеджъра кой си избрал, кое е дистрото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най накрая да се види, нещо различно от xfce4 или lxde.

Oбичам люти чушлета браво  :tongue2:  !!! 

Поздрави за менеджъра кой си избрал, кое е дистрото?

менеджъра e Openbox дистрото е Debian 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

менеджъра e Openbox дистрото е Debian 7.

И как се сдоби с щатно ядро 3.10-3 от Дебиан Jessie и чист Firefox ? Ядрото не е от Backports хранилищата, така, че е изключено да си го инсталирал в Wheezy. Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как се сдоби с щатно ядро 3.10-3 от Дебиан Jessie и чист Firefox ? Ядрото не е от Backports хранилищата, така, че е изключено да си го инсталирал в Wheezy.

Ядрото се инсталира от хранилищата на Jessie, на стандартният source.list само смених wheezy на jessie, Firefox е инсталиран след добавяне на хранилище от lmde.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смениш ли Wheeze с Jessie и изпълниш ли dist-upgrade - вече не си с Дебиан 7. В момента си с Debian 8 Jessie, testing. В sid, ядрото е вече 3.11. Можеш да ползваш и хранилището на mozilla за Дебиан, но имам впечатления отпреди 2-3 години, че работеше по- бавно от Iceweasel. Имаше някакъв проблем. Сега не знам как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Xfce 4.11 върху Ubuntu 14.04.http://s19.postimg.org/jaqxyus37/ubuntu14_04xfce4_11.pngНикакви проблеми не виждам, освен, че не са вкарали превода на допълнителните опции.Това не е пълна Xfce 4.11, а само няколко пакети от нея. Чак се учудвам, че този микс от xfce 4.10/4.11 работи без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..Никакви проблеми не виждам, освен, че не са вкарали превода на допълнителните опции.Това не е пълна Xfce 4.11, а само няколко пакети от нея. Чак се учудвам, че този микс от xfce 4.10/4.11 работи без проблеми.

Никакъв микс не е просто ъпдейт на пакет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда моят slackware 14.1 предпразнично.

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...