Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

на 19.04.2020 г. в 20:59, plamen74 написа:

Още едно дистро с DDE

Deepin-Screenshot-dde-desktop-2020041920

И да не се чудите кое е дистрото:

Deepin-Screenshot-20200419202847.png

доволен ле сте от това дистро защото като го провах като live cd не искаше да се ъпдейтва нито искаше да инсталира бг пакета а и още е само бета

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Демонстрация на sos-easy-install версия 2.7 (най новата) . Променен е интерфейса на приложението  . ПС. Очаква се до няколко версии да сложи в малкия си джоб всички подобни инструменти  

От Ubuntu 12.04 не бях ползвал линукс. Наскоро го сложих, но не бях фен на Unity, гледам вече Gnome е преправен да изглежда по същия начин.. но аз съм фен на KDE. Реших да опитам и го сложих наскоро,

StotinkaOS 7.4 * LXDE за колекционери .  * sosinfo  * konzolno-radio (най доброто радио от хакери за хакери  ) . * Просто файлов мениджър - PcmanFM * Икони на десктопа

Публикувани изображения

преди 1 час, ninov написа:

доволен ле сте от това дистро защото като го провах като live cd не искаше да се ъпдейтва нито искаше да инсталира бг пакета а и още е само бета

Да, но го инсталирай! Не си играй с Live CD/DVD ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчистено прозрачно светло жизнерадостно Xfce4, без излишни шарении нито погребални чернилки.spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Изчистено прозрачно светло жизнерадостно Xfce4, без излишни шарении нито погребални чернилки.

Надявам се това да е сарказъм.

Само като гледаш снимката те заболяват очите.

Да не говорим колко е претрупан тоя десктоп.

Иконите ли или цялата долна част, кое е по-зле не знам. Май са на равно.

Как хората успяват да направят нещо като Линукс толкова грозно така и не разбирам. 

При цялата възможност за промени... Не го пиша за да те обидя или да стане селски спор. Просто ме изненадва, описанието което си написал към снимката. Приех го за нападка към нас които харесват тъмните теми. Въпреки, че с тая снимка е по-скоро обратното, но... Но все пак кой както си го харесва. Все пак той си го ползва. 

П.С: Целия ти десктоп е шарения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hot Bastard написа:

Ако тъмното беше по-добре за очите, книгите щяха да се печатат на черна хартия с бели букви.

Какво гениално прозрение!

Не знаех, че книгите излъчват светлина...

Явно твоите книги са специални. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, MisterDimchev написа:

1. Как хората успяват да направят нещо като Линукс толкова грозно така и не разбирам. 

2. Приех го за нападка към нас които харесват тъмните теми.

1. Дали е грозно моето аз решавам, аз си го гледам.

2. Според мен хората харесващи тъмни теми ( като хакерски сайт от преди 20 години) са със тежки характери или с очи прекалено чувствителни към светлината.
Но, едва ли има чак пък толкова хора с "болни" очи, по-скоро чернилката е дошла на мода откакто ги излъгаха хората лаптопи да си купуват вместо десктопи. И после на лаптопа не му държи много акумулаторната батерия и трябва да се презарежда често , също като ония боклучета смърделите глупави телефони.
Иииииииии ... ами решението е да се ползва тема-чернилка, така батерията изкарва няколко часа повече, без да трябва да се презарежда.

преди 41 минути, MisterDimchev написа:

Не знаех, че книгите излъчват светлина...

Белият лист хартия отразява слабата светлина от свеща или газовата лампа на прабаба ти.
Пробвай да четеш текст от бели букви на черна хартия на слаба светлина и ми кажи колко ще издържиш да четеш преди да ти почервенеят очите от напрягане.

преди 11 часа, MisterDimchev написа:

П.С: Целия ти десктоп е шарения.

За мен са шарения пейзажите ползвани по десктопите, или червени спортни коли, или полуголи дупета на кифли и такива работи.
А иконките на различните програми ползвани ежедневно трябва да се отличават една от друга, ако бяха всичките чернилки или сивотии, еми по-добре без тях тогава, само текст да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Белият лист хартия отразява слабата светлина от свеща или газовата лампа на прабаба ти.
Пробвай да четеш текст от бели букви на черна хартия на слаба светлина и ми кажи колко ще издържиш да четеш преди да ти почервенеят очите от напрягане.

Аналогията ти е поредния самосвал белгийщина.

Тъмните теми навремето бе призив за "зелен свят". Производителите нямат интерес от подобен призив, за какво да си спъват бизнеса с батерии!?
Белият лист хартия отразява слабата светлина от свеща. Вярно и това е описано в всеки учебник по офталмология. Да експонираш бели букви на черна хартия, тоест, на черен екран е логика на дебила. Евтиния ти монитор или ако предпочиташ твоите термини, смърделивия ти и глупав монитор е с светодиодна подсветка, а може би и лумиисцентно осветление. 60Hz таван. Това е прожектор и електрожен за сензора на окото ти. Четеш книги по психология, но явно не си стигнал до мелатонин и серотонин. А заради тях , набедените от болния ти мозък за "садисти" безплатно са създали програми като F LUX. В зависмост от изгрева и залеза изменят температурата на монитора.

Кичът, който изтипоса обслужва само тебе и намеква, че най-после си докопал менюто за шарении. Давай, слагай маската и се пази. По статистика за 12.05 20202 Белгия оглавява първо място за най-много умрели на глава от населението. Зле сте там, та гледай да прескочиш, за да има кой да генерира тъпизми. Миналата година осра форума на IPTV, тази - тук се нагнезди. Като ви разхлабят там в Белгия, драсни два реда, кога точно заминаваш пак да дърпащ моркови.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Profruit написа:

Аналогията ти е поредния самосвал белгийщина.

Тъмните теми навремето бе призив за "зелен свят". Производителите нямат интерес от подобен призив, за какво да си спъват бизнеса с батерии!?
Белият лист хартия отразява слабата светлина от свеща. Вярно и това е описано в всеки учебник по офталмология. Да експонираш бели букви на черна хартия, тоест, на черен екран е логика на дебила. Евтиния ти монитор или ако предпочиташ твоите термини, смърделивия ти и глупав монитор е с светодиодна подсветка, а може би и лумиисцентно осветление. 60Hz таван. Това е прожектор и електрожен за сензора на окото ти. Четеш книги по психология, но явно не си стигнал до мелатонин и серотонин. А заради тях , набедените от болния ти мозък за "садисти" безплатно са създали програми като F LUX. В зависмост от изгрева и залеза изменят температурата на монитора.

Кичът, който изтипоса обслужва само тебе и намеква, че най-после си докопал менюто за шарении. Давай, слагай маската и се пази. По статистика за 12.05 20202 Белгия оглавява първо място за най-много умрели на глава от населението. Зле сте там, та гледай да прескочиш, за да има кой да генерира тъпизми. Миналата година осра форума на IPTV, тази - тук се нагнезди. Като ви разхлабят там в Белгия, драсни два реда, кога точно заминаваш пак да дърпащ моркови.

То ти хубаво му пишеш ма Джокер белгийски те е блокирал та само дето пишеш

преди 13 часа, MisterDimchev написа:

. Приех го за нападка към нас които харесват тъмните теми

Джокер белгийски го е страх от терминала та затва черно говори, иначе от скоро се научи да къстъмизира Линукс та сега се фукляви какъв е разбирач та не му се чуди много на драскулките

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата е думам ти джокере, сещай се народе. Дал съм му дума, че ще бъда коректив на глобалните му виждания. И чете, цъка, прочита и стиска зъби. Ако не тук, в луидьофинесовската му поща или през  клонинга му "горещ не знам си какъв си".

Цитат

За мен са шарения пейзажите ползвани по десктопите, или червени спортни коли, или полуголи дупета на кифли и такива работи.

Хайде де. Изживяванията му като фотограф навремето се състоеше, да обикаля парковете и да снима курешки на гълъби ( "Твой снимки на птици","Твой снимки на бозайници" ). С подобни заглавия, хайде да не казвам, но тогава попадна на някаква млада разпоретина. Коментари в негов стил за бодиарт и оттогава му стана аватар. И този чичак ще се изказва за кифли. Това неговото какво е? Нали ангели, бачкащи в Люкса, руси ..

А за дачията и чувалите спестени пари? Да бе снимал дачията под антените за тапет, като толкова е умен и толкова му харесва. Червени спортни коли! Деменцията нещо щрака, не бяха ли каруци?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Валсо написа:

А жълти? 

Ако имаш валидна жълта книжка, тогава ти е позволено жълта кола да си сложиш.
А мътилката върху която е лепната каруцата е некачесвена и некадърна обработка.
Опитвал се някой пишман "майстор" да имитира ефекта който се получава при  бързо движение на камерата, при следене на обект с висока скорост, ама явно е някой от идиотите писачи на пингвини и не е разбрал, че не може да има рязка права линия на сянката долу пред бронята, ако скороста на каруцата е такава каквата иска да я изкара.
А това че има пълни идиоти сред правачите на пингвините е видно от невъзможността да хванеш с мишката едно пикселната линия на края на прозореца на Операта в ксубунту, за да уголемиш прозореца.
При PCLinuxOS го няма този проблем пък и там е с Xfce.
На самото убунту с гадния Гном 3 като му пуснеш сесия с Xfce и се местят бордюрите по-лесно.
Значи на тоя дето го е правил в ксубунту просто му хлопа една дъска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Белгиеца написа:

Ако имаш валидна жълта книжка, тогава ти е позволено жълта кола да си сложиш.
А мътилката върху която е лепната каруцата е некачесвена и некадърна обработка.
Опитвал се някой пишман "майстор" да имитира ефекта който се получава при  бързо движение на камерата, при следене на обект с висока скорост, ама явно е някой от идиотите писачи на пингвини и не е разбрал, че не може да има рязка права линия на сянката долу пред бронята, ако скороста на каруцата е такава каквата иска да я изкара.
А това че има пълни идиоти сред правачите на пингвините е видно от невъзможността да хванеш с мишката едно пикселната линия на края на прозореца на Операта в ксубунту, за да уголемиш прозореца.
При PCLinuxOS го няма този проблем пък и там е с Xfce.
На самото убунту с гадния Гном 3 като му пуснеш сесия с Xfce и се местят бордюрите по-лесно.
Значи на тоя дето го е правил в ксубунту просто му хлопа една дъска.

Явно не си чувал (не се и учудвам) за разфокусиране на заден план, за да изпъкне обектът на преден план. Камерата на телефона ми има такъв ефект, ама ти като още караш с аналоговите ТА телефони (ония с шейба), няма как да го знаеш това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм му чел бисерите в други теми, затова и не го взимам на сериозно.

Защо си купували хората лаптопи вместо десктопи...

Интересна гледка ще е как си носи монитора и кампютъра на работа, в някое кафе или просто някъде навън...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца, десктопа ти е отврат. Никаква естетика, никакъв ред и нищо вдъхновяващо. Как можа така да убиеш прекрасното XFCE не знам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Валсо написа:

Явно не си чувал (не се и учудвам) за разфокусиране на заден план, за да изпъкне обектът на преден план. Камерата на телефона ми има такъв ефект, ...

Ох миличкият Радо Валсов, той имал телефон който го лъжел че можел да прави снимки.
На фотографските форуми му викат Боке на това дето си мислиш, че е било на твоята снимка.
Ама каруцата е на фокус от предната броня до задната гума, а вляво от нея на е на фокус , та това не е Боке заради обектив с плитък DOF. Обясних ти вече какво се е ипитал да прави някой голем некадърник.
Питай Пламен на лични да те светне да не се изложиш на форума на частния ви клуб, че собственикът му ще ти вдигне таксата за право на драскане там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

Ох миличкият Радо Валсов, той имал телефон който го лъжел че можел да прави снимки.
На фотографските форуми му викат Боке на това дето си мислиш, че е било на твоята снимка.
Ама каруцата е на фокус от предната броня до задната гума, а вляво от нея на е на фокус , та това не е Боке заради обектив с плитък DOF. Обясних ти вече какво се е ипитал да прави някой голем некадърник.
Питай Пламен на лични да те светне да не се изложиш на форума на частния ви клуб, че собственикът му ще ти вдигне таксата за право на драскане там.

Абе ти ли ще го учиш на фотография, той този 20 снимки на десктопа си е качил в двата форума, тук без пари, там срещу 20 лева на месец, ти ли ще го учиш, има ли по-голяма фотография от това да качиш снимка на десктопа на лaйнокса си?

Поправка - той/тя, защото е мътна водата, също като крематориума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

spacer.png

преди 3 часа, Тoни написа:

@Белгиеца, десктопа ти е отврат. Никаква естетика, никакъв ред и нищо вдъхновяващо. Как можа така да убиеш прекрасното XFCE не знам. 

Ееее това е то да си талантлив и неразбран от хора без вкус.
Ама то ти даже не си разбрал че се пише Xfce , ха ха ха ... и че към настоящия момент тези 4 букви нямат никакво значение. Просто са ги оставили от преди, когато всяка една от тях е значела нещо.
А да обясня на читателите къде е редът.
Вдясно са launcher-и на самия десктоп, които са покрити при отварянето на браузър.
Вляво е прозрачна лента или по пингвинската терминология panel ( а не dock), която при отвратителния оригинален изглед на Xfce е горе. И долу също е прозрачна лента. Двете остават видими по всяко време, защото в тях има функции които са важни за наблюдение.
Но аз усещам че те мъчи фактът, че не можеш да познаеш къде е бутона за старт менюто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване