Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

• Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

desktop.png.cf4ae765ec3ba9e84d5b698c64fc4f4f.png

Зайчето не предполага, че от горната снимка го наблюдават - дали от любопитство или от глад! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството, че само аз използвам Линукс без да пипам и добавям каквото и да било по него :D

Един бутон show desktop съм добавил и това е

1898232765_Screenshotfrom2020-12-1701-02-41.png.3f238518b56da6fbf4b03a96d0834f67.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съм пропуснал момента, кога е излязъл LXQt 0.16. Оправили са рефреш проблема с PCManFM-Qt от 0.15, има добавени нови неща, нови теми.
LXQt все повече ми харесва с изчистения си непретрупан дизайн, за мен вече е сериозен конкурент на Xfce.

Ъпдейтнах си скъпоценната виртуалка, Leap 15.2:
spacer.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung DEX върху GALAXY TAB S7PLUS , вече придобих и клавиатурата така ,че насладата е още по голяма .

https://imgur.com/MdkbNbF

https://imgur.com/LCmx1N0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.01.2021 г. в 19:10, manjaro написа:

току-що инсталиран manjaro

SLhbXOs.png

Прощавайте, кое manjaro е с повече функции XFCE или KDE?

Машината ми има достатъчно сила, за да инсталирам тази с повече екстри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За сега тестова машина. Предполага се че ще остане за постоянен Декстоп.
DashToPanel със запазен горен панел и игра със прозрачността на панелите. Резултата ме кефи.
Искаше ми се да ползвам DashToPanel като долен центриран док но на този етап няма фунция за орязване на размера на дока.

Screenshot from 2021-01-10 09-34-01.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Колчо написа:

За сега тестова машина. Предполага се че ще остане за постоянен Декстоп.
DashToPanel със запазен горен панел и игра със прозрачността на панелите. Резултата ме кефи.
Искаше ми се да ползвам DashToPanel като долен центриран док но на този етап няма фунция за орязване на размера на дока.

Screenshot from 2021-01-10 09-34-01.png

Тази добавка няма ли да ти свърши работа за дока? https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bageorgiev написа:

Тази добавка няма ли да ти свърши работа за дока? https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/

Искам Dash To Panel заради hover preview (привю на прозоцера при посочване с куроса на мишката без клик...) на таскбара- на прозорицте. Със Dash to dock за да имам тази функционалност трябва да кликам на прозореца, както и да задам настройката предварително. Dash To Panel това е предварително зададена настройка. Освен това Dash To Panel със запазен горен панел се комбинира доста добре, както се вижда от скрийншота. Аз лично възнамерявам да направя дарение относно развитието на добавката и във коментара си да пиша че искам подобна функционалност. Иначе да има цяла ленда и във средата и икони а в другите и части  нищо ни в клин ни в ръкав.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Тодор Андреев написа:

Прощавайте, кое manjaro е с повече функции XFCE или KDE?

Машината ми има достатъчно сила, за да инсталирам тази с повече екстри.

Различни графични среди. XFCE е най-леката, a KDE е по-лъскавата. Като екстри не съм запознат, какво повече дава KDE. Трябва някой от по-запознатите да отговори. Аз лично инсталирах gnome minimal, a ако някоя програма ми трябва в бъдеще, ще я инсталирам.
Аз лично имам проблем с всяко KDE и XFCE дистро. На 144хц при скролиране в браузърите, има леко замазване на шрифта и ме дразни страшно много. Все едно съм спрял на  монитора (BENQ) АМА-та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване