Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

cybercop

Снимки на Вашия Linux - част 2

Препоръчан отговор

Арч линукс инсталиран на 16GB/USB и нетбук Acer Aspire One.

=============================================

Системката

---------------

Edit

File System: / root 5.4G ext4 /home 8.2G ext4 (по навик създадох и swap, но в последсвия я изклучих при boot, тъй като не се препоръчва при Usb инсталация) Незнам до колко ще е безопастно да я изтрия, тъй като се използва от systemd, а и може да трябва да пре/компилирам кернела на/ново. (Ако иска някой може да даде мнение!)

Също добавих noatime Mount Flag на партициите.

#> cat /etc/fstab# /dev/sda1UUID=23bc0a3b-eb44-44e1-bb05-f15dda6d7d13       /               ext4            defaults,noatime        0 1# /dev/sdb2UUID=18d8435d-f933-4abb-9f9f-e6d0c4185cb7       /home           ext4            defaults,noatime        0 2# /dev/sdb5#UUID=b85dd035-036d-4744-b76b-ab3c85289712      none            swap            defaults        0 0

За кернел съм сложил Kernel-netbook оптимизиран специално за нетбуци (intel Atom N270/N280/N450/N550 Eeepc, Acer Aspire One ..)

За сега съм повече от доволен :), остана да по/оправа boot процеса, незнам защо но е бавен 1min 37.975s което си е доста за Арч и сервизите които оправлява моята система.(ще пиша по късно за това :))

Краен резултат

-------------------------

Машинка за сърфиране из нета, преглеждане на пощата, четене на pdf файлове, слушане на музика и гледане на филми и не на последно място писане на код :P

листа на програмите които съм инсталирал: https://github.com/ivoarch/.dotfiles/blob/master/packages.org (без да броим base и base-devel)

Пакети инсталирани: 495

Кое/Как

-------------

Bootlouder - syslinux

Менеджър на прозорци - ratpoison

Интернет - conkeror + оптимизиран със https://wiki.archlinux.org/index.php/profile-sync-daemon

Едитор - emacs

Pdf файлове - emacs/doc-view mode

Слушане на музика - emacs/emms

Гледане на видео - mplayer

Преглеждане на снимки  - sxiv

Преглеждане на пощата - emacs/mu4e

Запазване, водене на бележки - emacs/org-mode/deft

Калкулатор - emacs/calculator

Dropbox - dropbx-cli

Rss/Feed - newsbeuter

Торент клиент - transmission-gtk (gtk2 компилиран)

Файлов менеджър - ranger (но със желание да минавам нa emacs/sunrise-commander)

Конектиране към безжични мрежи - netctl (но мисля да минавам само на wpa_supplicant)

Терминал фонт - -*-terminus-medium-r-*-*-12-*-*-*-*-*-iso10646-1 (made in bulgaria)

GTK фонт DejaVu Sans Semi-Condensed 10

dpi - 75

Терминал цветове - zenburn

GTK THEME - Cleearlooks

Icon theme - Tango

Снимки

------------

Терминали + Емакс

Публикувано изображение

Уеб броузер

Публикувано изображение

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Linux Mint 16 Cinnamon Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опростена Conky тема http://s19.postimg.org/cdmajsr75/conky3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш как ги четеш, тези наклонени шрифтове?

Ubuntu имат най добре изглеждащите шрифтове от всички линукс дистрибуции, но този на/клонен вариант не ми добада. (труден е за четене). Поне така мисля аз, но иначе бива, обикновено убънту със отворен браузер.

Опростена Conky тема http://s19.postimg.org/cdmajsr75/conky3.png

Не виждам никакъв смисъл, във това да имаш 10 часовника на декстопа. (Освен ако не бързаш за някаде).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да оставя само датата някак не върви. А, и нищо не ми пречи да експериментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо ново, единствено това чe, вече ползвам XFT шрифт "Dejavu Sans Mono-10"

Емакс ОС

Публикувано изображение

инфо

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тази прозрачна тема колега? Иначе страхотно се е получило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тази прозрачна тема колега? Иначе страхотно се е получило.

Темата е Diamond ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разгледам всички страници, но ще покажа dreamdesktop на Slackware64 14.0 , КДЕ 4.10.3

[sharedmedia=videos:videos:3147]

Редактирано от Vladimir Bakalov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не можах да разгледам всички страници, но ще покажа dreamdesktop на Slackware64 14.0 , КДЕ 4.10.3

Положителено.

Slackware много добре :)

Отрицателно.

KDE - не навиждам го :) (отгоре на всичкo изглеждащо като win7) мразяте :)

Live Wallpaper - уникално грозно за комютър декстоп, бива за телефонче :)

Прозрачни терминaли + зелен цвят на текста + live wallpaper фонтан, гора, джунгла, езерце - грозно 

Figlet - :)

Поздрави..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положителено.

Отрицателно.

Прозрачни терминaли + зелен цвят на текста + live wallpaper фонтан, гора, джунгла, езерце - грозно 

Поздтави..

така му харесва на човека така си го ползва какъв е проблема?Кой както иска така го ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

така му харесва на човека така си го ползва какъв е проблема?Кой както иска така го ползва.

:)

Няма проблеми, само коментирам декстопчето! Все някой трябва да дава мнения, които да не ви харесват ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положителено.

Отрицателно.

Поздрави..

:) Не ползвам този десктоп ! Просто не видях в темата точно dreamdesktop , затова го пуснах тук, може пък на някой да му хареса.

А за КДЕ мога да кажа ,че е по леко от гном.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Не ползвам този десктоп ! Просто не видях в темата точно dreamdesktop , затова го пуснах тук, може пък на някой да му хареса.А за КДЕ мога да кажа ,че е по леко от гном.

оК!

Тази статистикa e доста стара 2011-2012, но не искам да излизам в спорове, кое колко консумира.

Dreamdesktop, да сега погледнах и разбрах за него,преди не бях чувал за това чудо. (но все пак на мен, не ми допада). Анимация на десктопа, доста е детсkо и не виждам смисъл.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

lubontu 13.10 openbox conky

Готино, макар че, не разбрах това LXDE ли е или Openbox?

Ако е openbox бих заложил nа друг панел, например tint2, ... хареса ми conky-то което си сложил.

Също тапетчето е добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Slackware KDE dreamdesktop

http://youtube.com/watch?v=D22KmnWsfYU

[sharedmedia=videos:videos:3158]
Редактирано от Vladimir Bakalov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готино, макар че, не разбрах това LXDE ли е или Openbox?

Ако е openbox бих заложил nа друг панел, например tint2, ... хареса ми conky-то което си сложил.

Също тапетчето е добро.

Openbox, lubuntu идва с готов инсталиран openbox,  и съм свикнал да го използвам, Колкото до панела пробвал съм най различни включително и tint2, но напоследък свикнах с lxpanel-a

Редактирано от yogle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Openbox, lubuntu идва с инсталиран openbox, И съм свикнал да го използвам, Колкото до панела пробвал съм най различни включително и tint2, но напоследък свикнах с lxpanel-a

Добре се е получило с конкито. Това на каква система е инсталирано ? Някакъв слаб лаптоп ли е ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре се е получило с конкито. Това на каква система е инсталирано ? Някакъв слаб лаптоп ли е ? :)

Да asus 1001PX

Да Asus 1001PX

[email protected]:~$ sudo inxi -v 7System:    Host: anna-1001PX Kernel: 3.11.0-15-generic i686 (32 bit, gcc: 4.8.1)		   Desktop: Openbox 3.5.2 info: lxpanel dm: lightdm Distro: Ubuntu 13.10Machine:   System: ASUSTeK product: 1001PX version: x.x serial: A7OAAS284993		   Mobo: ASUSTeK model: 1001PX version: x.xx serial: EeePC-0123456789		   Bios: American Megatrends version: 1201 date: 02/18/2011		   Chassis: type: 10 version: x.x serial: 0x00000000CPU:	   Single core Intel Atom CPU N450 (-HT-) cache: 512 KB flags: (lm nx pae sse sse2 sse3 ssse3) bmips: 3333.05		   Clock Speeds: 1: 1000.00 MHz 2: 1000.00 MHzGraphics:  Card: Intel Atom Processor D4xx/D5xx/N4xx/N5xx Integrated Graphics Controller bus-ID: 00:02.0 chip-ID: 8086:a011		   X.org: 1.14.5 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa) tty size: 80x24 Advanced Data: N/A for rootAudio:	 Card: Intel NM10/ICH7 Family High Definition Audio Controller		   driver: snd_hda_intel bus-ID: 00:1b.0 chip-ID: 8086:27d8		   Sound: Advanced Linux Sound Architecture ver: k3.11.0-15-genericNetwork:   Card-1: Qualcomm Atheros AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express)		   driver: ath9k bus-ID: 02:00.0 chip-ID: 168c:002b		   IF: wlan0 state: up mac: 74:f0:6d:0e:1b:24		   Card-2: Qualcomm Atheros AR8132 Fast Ethernet		   driver: atl1c ver: 1.0.1.1-NAPI port: ec00 bus-ID: 01:00.0 chip-ID: 1969:1062		   IF: eth0 state: down mac: 20:cf:30:23:47:93		   WAN IP: 78.83.24.214 IF: eth0 ip: N/A ip-v6: N/A IF: wlan0 ip: 192.168.100.4 ip-v6: fe80::76f0:6dff:fe0e:1b24Drives:    HDD Total Size: 160.0GB (63.3% used)		   1: id: /dev/sda model: ST9160314AS size: 160.0GB serial: 6VC3V1VT temp: 34C		   Optical: No optical drives detected.Partition: ID: / size: 20G used: 9.9G (55%) fs: ext4 dev: /dev/sda3		   label: N/A uuid: ba8f96a6-7da5-4309-80ff-66e678ed4961		   ID: /media/sda1 size: 81G used: 45G (56%) fs: fuseblk dev: /dev/sda1 label: N/A uuid: 1C484F21484EF8D2		   ID: /media/sda4 size: 48G used: 41G (85%) fs: fuseblk dev: /dev/sda4 label: N/A uuid: 3E1AFF114F9E957D		   ID: swap-1 size: 2.10GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/sda2		   label: N/A uuid: 50c6034d-ff9b-4d90-8b7c-ab9af2ec8082		   ID: swap-2 size: 0.26GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram0		   label: N/A uuid: 5f6f5f54-0123-46af-9862-a8e5fe148a48		   ID: swap-3 size: 0.26GB used: 0.00GB (0%) fs: swap dev: /dev/zram1		   label: N/A uuid: ca3e3d2e-ab72-4b54-8396-e27af14c5d35RAID:	  System: supported: N/A		   No RAID devices detected - /proc/mdstat and md_mod kernel raid module present		   Unused Devices: noneUnmounted: No unmounted partitions detectedSensors:   System Temperatures: cpu: 62.0C mobo: N/A		   Fan Speeds (in rpm): cpu: N/AInfo:	  Processes: 131 Uptime: 2:09 Memory: 570.5/992.9MB Runlevel: 2 Gcc sys: N/A		   Client: Shell (sudo running in bash) inxi: 1.9.12
Редактирано от yogle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...